• No prosím, to som nevedel s tou bielou.
    Ani tú radu 5600 moc nepoznám, popozerám ešte aké sú možnosti.
    Vďaka

    @Roman-Zilina joj, Ty si celý retro :mrgreen: o týchto viem, ale nemajú farbičky, plast a cenu akú by som chcel :D príde mi to skôr ako náramok toto, lebo svietia len keď podržíš tlačidlo a také teda EE

  • ano, obycajne 5600 su klasika, model ktory, ak sa nemylim sa vyraba 30 rokov, osvedceny, nenapadny, clovek by si povedal ze na nom niet co pokazit. Potreboval som hodinky na každodenné otĺkanie, o ktoré by som nemusel mat obavy, nemusel sa o ne nijak starať ani byť zbytočne úzkostlivý. Uvažoval som práve o 5600-vkách a keď sa objavila limitka 5600BB , mrkol som nejaké recenzie na Youtube a hoci som sa trochu obával inverzného displeja, neváhal som a ako sa vraví "šiel som do nich" . Kupoval som cez autorizovaného dealera na Vajnorskej, Ba. Prvý dojem absolútna spokojnosť, nijaké zbytočnosti, striedmy až strohy dizajn, žiadne nápisy, len 4 funkcie ktoré som na vlastný údiv neraz aj reálne využil a začal pravidelne používať. Dokonca aj ako zarytý odporca akýchkoľvek komplikácií pri mechanikách musím uznať že to čo mi ponúkol tento model ma veľmi príjemne prekvapilo. A aj čitateľnosť inverzného displeja predčila moje očakávania. No asi najväčším prekvapením pre mňa bolo ze tento model je prudko návyková záležitosť a znesú toho fakt dosť. ALE! prvý problém a prvé sklamanie nastali po cca 2 týždňoch keď som si všimol že displej je zvnútra poškodený. Mikroťukanec na poslednej sekundovej cifre viditeľný pod určitým uhlom ale bol tam. Niečo podobné poškodeniu čelného skla od odletujúcich kamienkov. Pravdepodobne výrobná závada ktorá prešla výstupnou kontrolou bez povšimnutia. Šiel som teda do predajne, vymenili mi celý modul. Potešil som sa a veril že to bol prvý a posledný problém. Žiaľ mýlil som sa :( Po čase som si všimol že akustický hodinový signál - to klasické dvojité pípnutie po uplynutí celej hodiny, ktoré sa pre mňa mimochodom stalo veľmi podstatným a navyše aj veľmi praktickým detailom, pretože mnohokrát som nemusel sledovať čas, len som sa spoľahol na túto "Casiovskú repetíciu" nefunguje! resp. funguje ale podľa nejakého záhadného náhodného algoritmu :( Niekedy "pípne" , inokedy nie. Občas funguje niekoľko dní úplne bez problémov akoby nič a potom z nejakého neznámeho dôvodu hodinový signál prestane byť funkčný. Alebo sa stane že je zvuk deformovaný alebo akoby priškrtený, prípadne pípne len raz namiesto dvojitého pípnutia. To už je ale závada ktorá sa ťažko reklamuje a musím dať zapravdu aj pánovi v predajni že v prípade reklamácie aj ťažko odsleduje. Takže je to taká funkcia- nefunkcia. No a do tretice môj postreh - vyslovene estetická záležitosť. Neviem prečo, ale sklíčko sa dosť špiní. Ostávajú na ňom všetky možné aj nemožné šmuhy, prach, doslova sa naň lepí akákoľvek nečistota a nejde to ani poriadne vyčistiť. Ale dá sa s tým žiť i keď od odolných hodiniek by som očakával odolnosť aj v tomto smere. Osobne ma dosť prekvapuje a je pre mňa nepochopiteĺné prečo na Géčka už dávno nepoužívajú Gorilla Glass. Cena by tým stúpla minimálne, a odolnosť násobne. Tak trochu rozsiahlejšia analýza, nechcem nikoho odradiť, hodinky stále používam a nebyť uvedených problémov tak som nadmieru spokojný. S najväčšou pravdepodobnosťou som mal "šťastie" a vychytil práve ten "správny kus" :(

  • Měl jsi smůlu, otázka je, jak často se to u nich stává. V jednom obchodě měli vystavené JLC za cenu kolem 250.000 Kč. Po bližším vyzkoušení, všechno super :) jsem zjistil, že nefunguje překlápění data :(

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ano, Honzo, to ja mávam pri hodinkách pravidelne. Prakticky som doteraz nevlastnil žiadne ktoré by nemali nejakú skrytú závadu. Síce to neboli nijak výnimočné modely ani žiadne extra renomované či drahé značky, ale dosť ma to odradilo od ďaľších nákupov. Zvlášť pokiaľ počujem alebo čítam informácie ako je napr. tá v Tvojom príspevku, prípadne už takmer notoricky spomínaná Miyota 8215, alebo ako písal Myšiak že podobným neduhom ako Miyota trpela aj 7750. To už je potom fakt vopruz keď sa už človek prakticky nemôže spoľahnúť ani na vychytených výrobcov a osvedčené modely či kalibre.

  • @Branislav -z toho si nic nerob, jedine hodinky bez chyby (zatial) som mal iba Tagy a Seiko tuna. Vsetky ostatne mali alebo maju daku chybicku krasy.. Tak nejak vzdy ocakavam zadrhel s kazdym novym prirastkom a beriem to ako sucast hodinkoveho sveta a svojej uchylky pre ich hladanie :)

    @mapo - leskly biely plast by mal byt odolnejsi, ale ten je aspon pre mna uz trochu za hranicou toho co na ruku dam :)

    Inac inverzny display je taka dvojsecna zbran - na prvy pohlad velmi efektny a nieco "ine" ako zbytok, ale prakticky moc nie je. Hodinky treba dost stelovat aby bol dobre viditelny a za zhorsenych svetelnych podmienok je nutne podsvietenie. Napriek tomu som ho uprednostnil :D

  • Inak tie 5600 sa páčia aj mne a tá limitka BB je veľmi zaujímavá tým inverzným displejom. Ja osobne mam AWG 100 a už asi rokov to boli moje EDC až kým som nenašiel hodinkové fóra. Ale aj teraz ich nosím do práce a dostali už dosť zabrať. Jedine s čím mám trochu problém že to nemá iluminator ale len ledku .

  • Ja som tiez mal awg100, asi dva roky. Robil som v nich absolutne vsetko, az kriticke. Prezili vsetko, boli to paradne hodinky. Teraz ich ma kolega a tiez ich nesetri. Je to asi vec nahody a smoly pri jednotlivom kuse.

    No neviec, co ta biela kurna, biele sa mi pacili najviac. Ale uvidime no.

    Ak by Vas este nieco napadlo sem s tym.
    Kludne aj ine znacky, ale pri tom co chcem sa zmestim asi len do Casia :)

    Diky

  • @mysiak vdaka za povzbudenie :) to je dobrý postreh aj správny prístup a postoj. Asi to tak jednoducho je aj keď ja od hodiniek očakávam trochu viac ako povedzme od rýchlovarnej konvice :) Všetko je to o masovej výrobe i keď Honzov príspevok by do tejto masovky patriť nemal.

    Inverzný displej - veď práve že aj ja som sa tej čitateľnosti trochu bál ale nie je to vôbec tragické i keď občas je nutné si "prisvietiť"

    @kotuc20 ano, sú nepochybne zaujímavé a myslím že sa páčia viacerým, nebyť tej závady tak som s nimi nadmieru spokojný, zažili už aj prácu s krompáčom aj štiepanie dreva, aj tvrdšiu prácu a sú fakt odolné, škoda že sú limitky, keby som to bol býval vedel zobral by som ešte jedny v nádeji že už budú bez závady.

  • @mapo neviem, možno to už v súčasnosti majú doriešené, požitím kvalitnejšieho plastu a takéto zožltnutie viac nehrozí, v minulosti som ale viackrát videl Casiá čo boli pôvodne evidentne biele. Po takejto "patine" asi netúži nik aj keď ide len o "plasťáky" za cca stovku

  • Obavam sa, ze biela stale patinuje. Hlavne na slnku/vo vode/hrubej praci a pod. Mozno ked budu ako sviatocne a vacsinu casu v tme, tak vydrzia dlhsie, ale asi by som sa na to nespoliehal. Biele g-shocky tu mal @cretino, mozno by vedel pridat svoju skusenost ak sem este chodi.

    Farebne kvalitne plastove digi..okrem Casio mi veru moc toho nenapada. A retro uz vobec nie, sam jedny kovove zhanam. Kym som sa k nim dopracoval, prestali ich vyrabat (Junghans Mega 1000 a Seiko SBPG001) :D

  • Tak toto je paraaada, lego watch :mrgreen: fakt sa mi pacia, ja som bol vzdy na take farebne.
    Zaujimave su, ked chce byt niekto fakt viditelny tak si ich kupi, he, kazdy by sa pytal co to za kikirik :) kupim ich raz synovi.

    A niekde z hong kongu ich zozenies aj do 10e - proste Lego musi byt!

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Chalani máte niekto osobnú skúsenosť s TIMEX digitálkami? Beriem, že odolnosťou sa asi Gečkam nevyrovnajú, funkciami možno aj hej, ale tiež by to mohla byť zaujímavá skúsenosť.

    TIMEX T5K472

    Označenie hodiniek: Pánske športové hodinky TIMEX T5K472 Ironman 30 Lap Shock Resistant
    Opis hodiniek: Nárazuvzdorné hodinky TIMEX Ironman 30 Lap Shock Resistant sú vybavené 100 hodinovými stopkami s pamäťou na 30 medzičasov, počítadlom do 99 okruhov, budíkom, 200 metrovou vodeodolnosťou a ďalšími funkciami, ktoré podporujú ich športový charakter. Tieto digitálne hodinky boli navrhnuté pre mužov preferujúcich aktívny životný štýl so záujmom o šport a dobrodružstvo.
    Strojček: Quartz
    Zobrazenie času, funkcií: Digitálne
    Pohon: Batéria
    Materiál púzdra: Plast, Zadné veko - nerez oceľ
    Materiál remienka: Silikón - fialová farba, Zapínanie - pracka
    Povrchová úprava: Fialová/Strieborná farba, Akcenty - biela, čierna, fialová farba
    Sklo: Plastové
    Ciferník: LCD display - šedá farba
    Vodeodolnosť: 200m
    Rozmery : Šírka púzdra: 44,00mm, Hrúbka púzdra: 13,00mm
    Záruka: 2 roky
    Balenie: TIMEX krabička
    Špeciálne funkcie: - Dátumovka
    - Stopky do 100 hodín
    - Pamäť na 30 medzičasov
    - Počítadlo do 99 okruhov
    - Zobrazenie dvoch časových pásiem
    - Alarm
    - Nárazuvzdorné
    - INDIGLO night-light - podsvietenie displeja s funkciou NIGHT-MODE
  • Osobne skúsenosť síce nemám, no nebál by som sa takejto kúpi :)

  • A určite by som pozrel aj model T49971 alebo T49900.


  • Tieto kvázi hranaté nevyzerajú vôbec zle, pozeral som ich v tej oranžovej farbe, aj v bielej sú pekné, len neviem prečo tam nedali WR100 keď už, majú len WR50.

    ALe tie farbičkárske sú faj, hehe. Ai naj z cele série :)

    Toto tiež nie je najhoršie, ale ani najlepšie, na ruke vyzerajú vysoko a obrovsky

    Sú aj v žltej, ale tá kombinácia žltej k púzdru to je veľká katastrofa... nejde mi to dokopy