Plnohodnotné pilotky za prijateľné ceny!

• V prípade, že uvažujete nad svojimi prvými pilotkami a nechcete do nich veľa investovať, odporúčam Vám aby ste si pozreli pilotky od Laco. Ich najlacnejšie modely vychádzajú na 198 € a majú plnohodnotný automatický strojček Miyota 821A. V prevedení sú dostupné s dvoma typmi ciferníkov: Baumuster A a Baumuster B, ktorý je na fotkách nižšie.

Typ ciferníka Baumuster A:

• www.toptime.sk

• Zatiaľ nemám zo strojčekom skoro žiadne praktické skúsenosti. Laco značku nemám tak dlho a predal som asi 5 kusov s týmto strojčekom. Nikto zatiaľ nič nereklamoval. Jediné čo môžem napísať je pár technických detailov:

Takže Miyota 821A:

Automatický strojček - jednosmerný náťah
    Možnosť dátumovky tu je (no nie u modelov Laco Pilot - iba Marine).
    Počet vibrácií za hodinu: 21600
    21 kameňov
    Presnosť chodu sa udáva v rozmedzí od -20 / +40 sekúnd za deň takže nepôjde o COCS kandidáta :)
    Rezerva náťahu je 42 hodín
    Strojček nemá "hacking" funkciu (sekundová ručička nezastane pri vytiahnutí korunky a nastavovaní času), takže správne nastavenie času bude trošku zložitejšie.
    Strojček má jednoduché ale vcelku pekné zdobenie.

• Staci trosku pogooglit a isto sa najde kopec ludi so skusenostami. Podla mojich znalosti, tak az taka velka odchylka nie je a na jednom susednom fore je o tom popisane celkom dost, staci pohladat. Podla mna je miyota lepsia ako napr. poljot 3133 (niezeby boli zle, ale treba chytit spravny kus :) )

• Nerad by som podkopaval kvalitu a spracovanie quartz strojcekov, netyka sa to Laco, daju sa najst bez problemov fotky TH a dalsich...ale dal by som si pozor. Cena moze byt lakava...ale...pohlad na to, co je vo vnutri uz taky lakavy nie je.

• "EpsteinBarr" napísal:

Nerad by som podkopaval kvalitu a spracovanie quartz strojcekov, netyka sa to Laco, daju sa najst bez problemov fotky TH a dalsich...ale dal by som si pozor. Cena moze byt lakava...ale...pohlad na to, co je vo vnutri uz taky lakavy nie je.

Aké quartz strojčeky máš teraz na mysli? Tá Miyota o ktorej sa tu bavíme (821A) je automat.

• Ospravedlnujem sa. Posledne dni, ci tyzdne nemam extra vela casu a kopu veci citam pozadu a potom to obcas dopletiem :rouge:
    Nemozem proste prekusnut tie fotky z Laco a TH s quartzovou ETA a poplietol som to... Miyota je samozrejme o niecom inom

• "EpsteinBarr" napísal:

Ospravedlnujem sa. Posledne dni, ci tyzdne nemam extra vela casu a kopu veci citam pozadu a potom to obcas dopletiem :rouge:
    Nemozem proste prekusnut tie fotky z Laco a TH s quartzovou ETA a poplietol som to... Miyota je samozrejme o niecom inom

To je v pohode ;-) Ja som preto napísal, že ide o plnohodnotné pilotky, pretože majú mechanický strojček - hoci automat.

• Velmi by ma zaujimalo ako je to s lunetou na tychto hodinkach. Na niektorych zahranicnych forach som videl fotografie, kde bol na A ckovom modeli pod logom rocnik 1925, na starsich modeloch tam bolo - by Lacher. Rovnako na novsich modeloch rovnakeho oznacenia nie je pri "6"tke napisane made in Germany.
    Tiez som videl rozne farby lunety. Na produkcnych fotkach biela farba lunety, na forach zelena a logo biele....
    ako je to teda? jedna sa o viacero edicii, alebo len zle vyvazeni bielej na fotaku? ;-)

dakujem za odpoved

Aktuálne : Damasko DA36, Squale 50 atmos, G-shock Gulfman, SEIKO SKX009, Polar M430, Davosa Ternos Ceramic
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Ocean One Black, Apollon, Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033,..

• "durin" napísal:

Velmi by ma zaujimalo ako je to s lunetou na tychto hodinkach. Na niektorych zahranicnych forach som videl fotografie, kde bol na A ckovom modeli pod logom rocnik 1925, na starsich modeloch tam bolo - by Lacher. Rovnako na novsich modeloch rovnakeho oznacenia nie je pri "6"tke napisane made in Germany.
    Tiez som videl rozne farby lunety. Na produkcnych fotkach biela farba lunety, na forach zelena a logo biele....
    ako je to teda? jedna sa o viacero edicii, alebo len zle vyvazeni bielej na fotaku? ;-)

dakujem za odpoved

Mal si na mysli ciferník? Zisťoval som, ako to je s tým ciferníkom a nápisom Made in Germany, pretože veľa zákazníkov sa na to pýtalo. Podľa výrobcu, teraz ten nápis na spodku ciferníku už nie je, ale nie z dôvodu, že by sa hodinky už nevyrábali v Nemecku (stále sa vyrábajú tam), ale preto, aby sa dizajn čo najviac približoval originálom vyrábaným pred a počas II svetovej vojny. Teda aspoň také je vyjadrenie z Laco.

• A co sa tyka farby ciferniku? Na produktovych fotkach je zvycajne biela farba cisel, v skutocnosti su vsak do zelena nie? Dost vazne nad nimi uvazujem, preto tento mozno "prehnany" zaujem.

Aktuálne : Damasko DA36, Squale 50 atmos, G-shock Gulfman, SEIKO SKX009, Polar M430, Davosa Ternos Ceramic
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Ocean One Black, Apollon, Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033,..

Letisko Sliač