Plnohodnotné pilotky za prijateľné ceny!

  • V prípade, že uvažujete nad svojimi prvými pilotkami a nechcete do nich veľa investovať, odporúčam Vám aby ste si pozreli pilotky od Laco. Ich najlacnejšie modely vychádzajú na 198 € a majú plnohodnotný automatický strojček Miyota 821A. V prevedení sú dostupné s dvoma typmi ciferníkov: Baumuster A a Baumuster B, ktorý je na fotkách nižšie.

    Typ ciferníka Baumuster A:

  • Zatiaľ nemám zo strojčekom skoro žiadne praktické skúsenosti. Laco značku nemám tak dlho a predal som asi 5 kusov s týmto strojčekom. Nikto zatiaľ nič nereklamoval. Jediné čo môžem napísať je pár technických detailov:

    Takže Miyota 821A:

    Automatický strojček - jednosmerný náťah
    Možnosť dátumovky tu je (no nie u modelov Laco Pilot - iba Marine).
    Počet vibrácií za hodinu: 21600
    21 kameňov
    Presnosť chodu sa udáva v rozmedzí od -20 / +40 sekúnd za deň takže nepôjde o COCS kandidáta :)
    Rezerva náťahu je 42 hodín
    Strojček nemá "hacking" funkciu (sekundová ručička nezastane pri vytiahnutí korunky a nastavovaní času), takže správne nastavenie času bude trošku zložitejšie.
    Strojček má jednoduché ale vcelku pekné zdobenie.

  • Staci trosku pogooglit a isto sa najde kopec ludi so skusenostami. Podla mojich znalosti, tak az taka velka odchylka nie je a na jednom susednom fore je o tom popisane celkom dost, staci pohladat. Podla mna je miyota lepsia ako napr. poljot 3133 (niezeby boli zle, ale treba chytit spravny kus :) )

  • Nerad by som podkopaval kvalitu a spracovanie quartz strojcekov, netyka sa to Laco, daju sa najst bez problemov fotky TH a dalsich...ale dal by som si pozor. Cena moze byt lakava...ale...pohlad na to, co je vo vnutri uz taky lakavy nie je.

  • "EpsteinBarr" wrote:

    Nerad by som podkopaval kvalitu a spracovanie quartz strojcekov, netyka sa to Laco, daju sa najst bez problemov fotky TH a dalsich...ale dal by som si pozor. Cena moze byt lakava...ale...pohlad na to, co je vo vnutri uz taky lakavy nie je.

    Aké quartz strojčeky máš teraz na mysli? Tá Miyota o ktorej sa tu bavíme (821A) je automat.

  • Ospravedlnujem sa. Posledne dni, ci tyzdne nemam extra vela casu a kopu veci citam pozadu a potom to obcas dopletiem :rouge:
    Nemozem proste prekusnut tie fotky z Laco a TH s quartzovou ETA a poplietol som to... Miyota je samozrejme o niecom inom

  • "EpsteinBarr" wrote:

    Ospravedlnujem sa. Posledne dni, ci tyzdne nemam extra vela casu a kopu veci citam pozadu a potom to obcas dopletiem :rouge:
    Nemozem proste prekusnut tie fotky z Laco a TH s quartzovou ETA a poplietol som to... Miyota je samozrejme o niecom inom

    To je v pohode ;) Ja som preto napísal, že ide o plnohodnotné pilotky, pretože majú mechanický strojček - hoci automat.

  • Velmi by ma zaujimalo ako je to s lunetou na tychto hodinkach. Na niektorych zahranicnych forach som videl fotografie, kde bol na A ckovom modeli pod logom rocnik 1925, na starsich modeloch tam bolo - by Lacher. Rovnako na novsich modeloch rovnakeho oznacenia nie je pri "6"tke napisane made in Germany.
    Tiez som videl rozne farby lunety. Na produkcnych fotkach biela farba lunety, na forach zelena a logo biele....
    ako je to teda? jedna sa o viacero edicii, alebo len zle vyvazeni bielej na fotaku? ;)

    dakujem za odpoved

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "durin" wrote:

    Velmi by ma zaujimalo ako je to s lunetou na tychto hodinkach. Na niektorych zahranicnych forach som videl fotografie, kde bol na A ckovom modeli pod logom rocnik 1925, na starsich modeloch tam bolo - by Lacher. Rovnako na novsich modeloch rovnakeho oznacenia nie je pri "6"tke napisane made in Germany.
    Tiez som videl rozne farby lunety. Na produkcnych fotkach biela farba lunety, na forach zelena a logo biele....
    ako je to teda? jedna sa o viacero edicii, alebo len zle vyvazeni bielej na fotaku? ;)

    dakujem za odpoved

    Mal si na mysli ciferník? Zisťoval som, ako to je s tým ciferníkom a nápisom Made in Germany, pretože veľa zákazníkov sa na to pýtalo. Podľa výrobcu, teraz ten nápis na spodku ciferníku už nie je, ale nie z dôvodu, že by sa hodinky už nevyrábali v Nemecku (stále sa vyrábajú tam), ale preto, aby sa dizajn čo najviac približoval originálom vyrábaným pred a počas II svetovej vojny. Teda aspoň také je vyjadrenie z Laco.

  • A co sa tyka farby ciferniku? Na produktovych fotkach je zvycajne biela farba cisel, v skutocnosti su vsak do zelena nie? Dost vazne nad nimi uvazujem, preto tento mozno "prehnany" zaujem.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...