Aquadive - skutočné potápky..

  • Potapky su to nadherne. Priemer 46mm plus ta vyska, no poriadny kus zeleza.Velmi zaujimavo ulozeny heliak. S tahom su tazke jak svina, ale oranzova guma im pristane.Uz som mal moznost ich aj vyskusat, kedze ich vlastni moj kamarat.

  • Nadherne potapky, presne take sa mi pacia.

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • Hej su skutocne krasne. Ten priemer az tak nevadi, pretoze sa luneta zuzuje ale ta dvojcentimetrova vyska je skutocne ozrutna. Ak by sa zdali niekomu velke model 100 ma iba 44 mm.

  • Tak to je salamunska otazka. Kamarat ma model, ktory je vyskladany z dielov zo starych zasob. Jedna sa teda o raritku.Vyskusal rozne kusky od breitlingu aj inych zvucnych znaciek. Nakoniec si zacal "ulietavat" na roznych pre vela ludi nepochopitelnych hodinkach. Enzo mechana, aquadive, helson. Teraz mam od neho zapozicane Zimex trimix . Cim ich mam dlsie na ruke som viac presveceny, ze nezostane iba pri zapozicani... A to nie su najlacnejsie. .....chcem len povedat, ze "niekto ma rad holky jiny zasa dolky"

  • Tie hodinky nie sú vôbec škaredé, ale za bežné potápky s obyčajným ETA 2824-2 by som nedal toľko peňazí. A rozmery sú to neľudské.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • To nebola kritika, nehovorím, že 2824-ka je zlý strojček. Ale je z pásovej výroby. A za takúto cenu, človek dostane i in-house strojčeky.

    A za 23 dní, 8 sekúnd do mínusu je viac ako slušný výkon! :super:

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • esqueleto, spominal si, ze si niekedy uvazoval o dodavani tejto znacky na SR...vedel by si zohnat aj konretny model pre potencionalneho kupca ? (mňa)

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • BS100 SS..na meshi..urcite uz aj gumku by som doobjednal...ono dlho pocumujem po vintage diversoch...zatial Aquadive ma oslovili...tá ETA, je este kalibrovana, takze tie ceny su podla mna relativne v pohode, mozno mierne vyssie, ale je to znacka s tradiciou.

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • edit: co som si pisal s ludmi z chronomagu, tak zatial kupa tychto hodiniek je mozna iba cez ich stranku, co mam trocha obavy, nie som skuseny kupovat cez zahranicne stranky a este s takym prevodom penazí....ty by si bol asi jediny (?) v Europe, ak by si bol predajcom tejto znacky :)

    Steinhart Ocean Vintage Military

    • Official Post

    Okey, skúsim ich osloviť, ale keď ich nepredávajú mimo ich vlastného shopu, tak asi majú na to dôvod.. Myslím, že keď hodinky kúpiš priamo od nich, tak by nemal byť problém ;)

    Inak, mne tie Aquadive dosť pripomínajú Squale..

  • diki za pomoc...ak sa ti podari nejake info od nich zistit, budem ti vdacny.

    ano, dost pripominaju aj Squale...presne medzi týmito dvomi uvazujem, len puzdro sa mi viac paci od Aquadive a je tam aj rozdiel v strojceku....no, budem musiet silno pouvazovat, neviem ci mam dat na rady hlavy alebo srdca :mrgreen:

    Steinhart Ocean Vintage Military