Ďalšia novinka od Steinhartu...

  • Herr Steinhart musí mať veľmi pádny dôvod, prečo preferuje v poslednom čase rozmer 47. Svojho času prešiel u potápok aj na rozmer 39 a zrejme urobil dobre. Takže keby vydal tento model v rozmeroch napr. 39 a 43, bolo by to pre civilov vcelku fajn. Nechce sa mi veriť, že v dnešnej dobe by až tak lipol na nejakých tradíciách a rozmer 47 by mal byť pre všetkých. Iste, v minulosti sa hodinky, hlavne vojenské, nosili z praktických dôvodov tak, ako píšu chalani predo mnou. Dnes to už skoro alebo vôbec neplatí a preto tieto, inak veľmi pekné hodinky, naozaj využije iba veľmi úzky okruh ľudí. Svojich kupcov si iurčite nájdu, no nosiť ich, aj vzhľadom na ich hrúbku, bude pre menšie zápästia dosť problematické. Ale možno sa mýlim a je ich potrebné iba vyskúšať. Nakoniec, keď sa mi nepáči, sú tu ešte v repertoári štyridsaťštvorky, pravda? :]

  • Takže nový chronograf z dielne Steinhart. Napodiv nemajú priemer 47 mm ´, ale "iba" 44. Vyzerajú decentne, akuráť mi na prvý pohľad vadí tá ich 16 mm hrúbka. Treba vyskúšať. Cena málo nad 1000 evri, strojček tradične ETA Valjoux 7750. Biela a čierna verzia...

                                

  • Inak, keby sa to nespominalo vedla a nepovedali by ste to aj tu, tak by som si povedal, ze hodinky. V TAGoch sa neorientujem takze som si ich musel vyhladat. Mozno je to kopirka, mozno nie, ale mne je to sumak - toto nie je pre mna.

    SeikoSan : a kolko kusova limitka to je?

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • hmmm, čím ešte "Štajnhart" prekvapí? Tým že stále, opäť a znovu dokáže ničím neprekvapiť. To už holt chce nejakú vytrvalosť! Kladiem si otázku či sa to vôbec dá ??? A ako vidím, dá. Zakaždým tá istá obohratá pesnička, pomaly je to až zahanbujúce. Dizajn a celá produkcia v štýle "ctrl c - ctrl v"

    Pomaly už aj čínsky automobilový priemysel poskytuje viac invencie...

  • Uz roky mi unika, ze preco Steinhart budi taky rozruch svojimi viac ci menej podarenymi "kopirkami". Robi to vela znaciek (lacnejsich aj drahsich), ale nadava sa iba na Steinhart. Predaje im to zjavne negativne neovplyvnuje, kupovat to nikoho nenutia.. Tak preco tolko emocii? V kazdom pripade skoda, ze si vybrali taky seredny model na kopirovanie, mohli ist po niecom sympatickejsom.. :)

  • Uz roky mi unika, ze preco Steinhart budi taky rozruch svojimi viac ci menej podarenymi "kopirkami". Robi to vela znaciek (lacnejsich aj drahsich), ale nadava sa iba na Steinhart. Predaje im to zjavne negativne neovplyvnuje, kupovat to nikoho nenutia.. Tak preco tolko emocii? V kazdom pripade skoda, ze si vybrali taky seredny model na kopirovanie, mohli ist po niecom sympatickejsom.. :)

    Myslim ze je to tym ze od Steinhart si ludia casom slubovali viac ako len kopie. Ziskali si celosvetovo dobre meno tym ze vypustaju kvalitne spravene klony RLX Sub za naozaj dobru cenu a myslim ze vela fanusikov cakalo ze ten uspech pouziju na vytvorenie vlastnych dizajnov a identity. Steinhart je pre mna take to nemecke "Gut und Gunstig "... Mne osobne je sympatickejsie ako sa sa s prienikom na trh a ulohou "novacika" popasoval trebars Ward alebo Damasko

  • Ciastocne rozumiem frustraciu fanusikov, ale je to v podstate ich problem, ze si nastavili ocakavania podla svojich tuzob. Steinhart nikomu nic neslubil, okrem zopar vlastnych modelov su vsetko inspiracie. Nemusi to nikoho tesit, ale roky sa nad tym pozastavovat a rozculovat..? :) Urcite to maju dobre zratane a proste vyrabaju to, co sa dobre predava. Asi by mali vyrazne zdraziet, potom prestanu byt tak dostupne a nikoho to uz trapit nebude :)

  • uz ste ako baby na vedlajsom fore :happy1::happy1:

    Ja ne ja mam seriózní přístup, hnusnej pidi subcifr, plechovka místo lunety a titan, havranpírko na ruce a ten mi byl sakra nesympatickej už v detství.

    Ale zas jsme u štajnů, kup kvalitně udelany chrona za litr.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Myslim ze je to tym ze od Steinhart si ludia casom slubovali viac ako len kopie. Ziskali si celosvetovo dobre meno tym ze vypustaju kvalitne spravene klony RLX Sub za naozaj dobru cenu a myslim ze vela fanusikov cakalo ze ten uspech pouziju na vytvorenie vlastnych dizajnov a identity. Steinhart je pre mna take to nemecke "Gut und Gunstig "... Mne osobne je sympatickejsie ako sa sa s prienikom na trh a ulohou "novacika" popasoval trebars Ward alebo Damasko

    neviem či sa niekomu podarí popísať "skutkový stav" výstižnejšie a elegantnejšie ako to napísal Jozef. Do poslednej vety (tá je obzvlášť dôležitá) sa s týmto názorom dovolím stotožniť. K tomu skutočne nie je potrebné viac čo dodať.

  • K tej poslednej vete este tolko odo mna:

    Mas/te pravdu v tom, ako sa kto popasoval s ulohou novacika. Je tam vsak zasadny filozoficky rozdiel: Steinhart si dava vyrabat hodinky ako kdejaky iny mikrobrand, na rozdiel od Warda a Damaska - ktori buduju realne hodinarske firmy s vlastnou vyrobou, vyvojom.

    Je velmi pravdepodobne, ze Steinhart nadalej ostane tak ako je - vyroba hodiniek bude nadalej outsorcovana. Tak isto treba brat do uvahy, ze ich mottom je, ze chcu vyrabat a predavat kvalitne hodinky za velmi priaznive ceny - so sa im dari (ako pise watchesfan : kup kvalitně udelany chrona za litr).

    Inak vdaka Steinhartu som mal ja svojho casu moznost kupit a vlastnit kvalitne spracovane hodinky, s ktorymi som bol velmi spokojny. Na zaciatok cesty to bolo velmi fajn, a ja som rad, ze tu takato moznost bola. Moje ocakavania na zaciatku splnili, no teraz uz je Steinhart mimo mojho hladacika, takze ma to netrapi a neriesim to. Je to proste entry level, viac z toho asi nebude.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nie je ucel sa obuvat do Steinhartu...taktch firiem je v DE na dve desiatky, asi ostanu tam kde su ale myslim ze je to skoda...to co mi vadi najviac je absencia vlastneho napadu...:(