Ďalšia novinka od Steinhartu..

• Ta datumka tam sedí jak prdel na hrnec. A jakou inovaci bys třeba chtěl? Směr a rychlost větru, přetížení, nebo tak neco? Plastický indexy maj i hodinky za pár šušňů.

Honzo, mal som na mysli inováciu ako takú, v zmysle kreativity (od slova "kreovať" teda tvoriť) pretože ako som uviedol Steinhart už pomaly nedokáže vytvoriť nič s vlastným rukopisom, začínam mať pocit že kopíruje sám seba... a ani náznakom som nepísal nič o technickej inovácii v zmysle komplikácií ktorých som mimochodom dosť zásadným a tvrdým odporcom. Je to teraz zrozumiteľnejšie???

• www.toptime.sk

• Honzo, mal som na mysli inováciu ako takú, v zmysle kreativity (od slova "kreovať" teda tvoriť) pretože ako som uviedol Steinhart už pomaly nedokáže vytvoriť nič s vlastným rukopisom, začínam mať pocit že kopíruje sám seba... a ani náznakom som nepísal nič o technickej inovácii v zmysle komplikácií ktorých som mimochodom dosť zásadným a tvrdým odporcom. Je to teraz zrozumiteľnejšie???

Aj taaak, jasně že je. Asi si to myslel na jejich všeobecnou produkci. No jo, i přes to si myslim že mají i s tím kopírováním, možná právě diky němu značné úspěchy. To víš, prachy vládnou světu...a tomu hodinkovemu obzvlášť.

• Aj taaak, jasně že je.

:-) jasan Honzo, to som mal na mysli... tož, pre mňa a určite nie som jediný predstavuje Steinhart takú relatívne slušnú "prestupnú stanicu" (v POZITÍVNOM zmysle : kvalita, spracovanie, estetické poňatie, kalibre, cena) a pri niektorých konkrétnych modeloch by mohol byť aj konečnou... preto som na ich adresu v poslednej dobe viac kritický a uhundraný - čakám že prídu s niečím vlastným (použijem český výraz pretože ma nenapadá správny slovenský ekvivalent) "neotřelým" ... ale keď je to stále len čiastočne obohratá platňa a opozerané variácie na tie isté témy tak som sklamaný. Ako som to v tomto vlákne už spomenul - Steinhart som považoval (a ešte stále dúfam) za spoločnosť ktorá má potenciál, ale v poslednej dobe akoby ním mrhali, akoby im dochádzala para... a opäť zopakujem - keď sa dokážu "pohrať" a modifikovať kalibre (tiež som napísal že niektoré "vyzerajú" že by mohli byť solídne) tak neverím že nedokážu aj vlastné "vizuálne" spracovanie, teda dizajn... prachy áno, bez nich to prirodzene nejde, ale nech za ne ponúknu aj nejakú tú pridanú hodnotu. a budem sa opakovať do tretice - keď sa predáva hommage a Steinhartu to zaručí komerčný úspech a "provoz" spoločnosti tak prečo nie, ale považoval by som za škodu pokiaľ by "sa" časť zisku neinvestovala aj do vývoja... Iste, ono to nie je zďaleka také jednoduché ale píšem to v rovine osobnej úvahy... Bolo by mrzuté ak by firma s potenciálom upadla kôli nedostatku invencie... Kedysi dávno, pradávno istá nemecká automobilová spoločnosť zvučného mena a vyhlásenej kvality zamestnala renomovaného šéfa dizajnu, Pána menom Chris Bangle... p. Bangle bol schopný a uznávaný odborník, snáď vizionár :-) Počas jeho pôsobenia sa dostali do produkcie na svoju dobu odvážne tvary ktoré ale oslovili predovšetkým ázijskú klientelu, tá Európska, konzervatívnejšia a zvyknutá na klasiku značky ostala pri starších modeloch ktoré postupne "dojazdievala"... Zato predaj v Ázii zaznamenal relatívne výrazný vzostup... Neopisujem to z wikipédie, viem to pretože to viem! pointa? Po čase sa spoločnosť vrátila k väčšej striedmosti a v súčasnosti prirodzene veselo funguje aj naďalej, a veľká česť Ch.Bangle-ovi korého veľmi jemný, takmer nebadateľný rukopis ostal v niektorých karosárskych linkách/líniách až do súčasnosti. Domnievam sa že nejakú tú podobnú inšpiráciu by z tohto príbehu dokázal načerpať aj Steinhart... Ale ja som len laik takže možno močím úplne mimo misu...

Letisko Sliač