Ďalšia novinka od Steinhartu...

  • Třeba já jsem nenosil hodinky dvacet let. Pak se ale záliba z mládí a geny stejně projevily. Děd byl hodinář a zlatník. A byl nevlastní :mdr3:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • A je to tu, GMT pepsi v keramice i na jubilee, ale jen pro prcky, takže nepřehledný 39.

    I tak, jestli udelaj 42, budu hodně kalkulovat. I když se mi celkem líbí, člověk je už zas trochu jinde a cena skorokopírek bude neakceptovatelná.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • kazdopadne su to pekne a dobre spracovane hodinky. nebyt mojho postihnutia, tak je to dobra volba.

    Já se zkušenostma s posledníma to napsat nemůžu. Dýnko jsem musel zbrousit a strojek byl v servisu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Já se zkušenostma s posledníma to napsat nemůžu. Dýnko jsem musel zbrousit a strojek byl v servisu.

    ja mám dobré skúsenosti s kvalitou prevedenia, kupoval som ich priamo

    z oficiálnej stránky výrobcu.

    Každopádne sa prikláňam k tomu že kopírky by som už asi nekúpil za danú cenu :)

  • Ta cena, chápu, že se zdražuje všechno, ale je ten rozdíl keramika-plech ještě akceptovatelný? Číňan napere keramiku, safír, wr, 316, japonskej strojek a cenu udrží mezi 50-100€. A těch asi sto € je tady rozdíl jen v té keramice a k tomu rozdílu je třeba ještě připočítat cenu plechové lunety, kterou ušetří. A kde berou Štajni lunety??? Zdá se mi to dost. Zas na druhou stranu, takhle lehká matematika to není. Byli jsme svědky začátků keramiky třeba u Longines a tam ta cena vyletěla o cca 400€. Do cen prostě nevidíme. Ber nebo nech bejt. Já v tomto případě nechám bejt, do doby, než se objeví 42mm s keramikou a nepřestanou někoho bavit. Měli od začátku mrskat 40mm a prdět na to. 42 je spousta lidem velká a ten jeden mm rozdílu u 39 vzhledem k tomu, že jde o potápky je sakra znát.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ta cena, chápu, že se zdražuje všechno, ale je ten rozdíl keramika-plech ještě akceptovatelný? Číňan napere keramiku, safír, wr, 316, japonskej strojek a cenu udrží mezi 50-100€. A těch asi sto € je tady rozdíl jen v té keramice a k tomu rozdílu je třeba ještě připočítat cenu plechové lunety, kterou ušetří. A kde berou Štajni lunety??? Zdá se mi to dost. Zas na druhou stranu, takhle lehká matematika to není. Byli jsme svědky začátků keramiky třeba u Longines a tam ta cena vyletěla o cca 400€. Do cen prostě nevidíme. Ber nebo nech bejt. Já v tomto případě nechám bejt, do doby, než se objeví 42mm s keramikou a nepřestanou někoho bavit. Měli od začátku mrskat 40mm a prdět na to. 42 je spousta lidem velká a ten jeden mm rozdílu u 39 vzhledem k tomu, že jde o potápky je sakra znát.

    Hej je to ako píšeš, ber alebo nechaj tak. Pamätám si ako seiko nedávno začalo predstavovať "King" verzie niektorých potapačských modelov s tým, že vlastne zmenili len ciferník na textúrovaný, lunetu na keramickú a sklo na zafír. Hovorím samozrejme o king turtle a king samurai (teraz niekedy by malo vyjsť). KEdysi dávno som mal obyčvajné korytnačky (pepsi verziu) a tie ma vyšli ani nie na 300eur. Tieto King Turtle ma vyšli na dvojnásobok. Pri tom sú to tie isté hodinky, s tým istým strojom a puzdrom ale majú pár menších upgradov. Človek by sa mohol aj rozčúliť, že prečo také navýšenie ceny, veď ak by sme chceli modnúť bežné turtle s aftermarket keramikou a zafírom vyjde nás to oveľa menej. No ale ako si napísal tá matematika tu nefunguje úplne takto. Na tieto veci sa nemožno pozerať takto. Zoberme si speedy od Omegy. Haselite vs zafír. Tam je cenový rozdiel riadny a to sa bavíme len o sklíčku. Ale ak by som kupoval speedy, tak rozhodne zafírový sendvič.

  • len oni tam davaju napr. aj ETA stroj ;) a tiez je to lacnejsie, ako EU produkcia s MIYOTA strojom...

    Ci to nebude mat nieco spolocne s tym ze primerna hodinova cena prace vo vyrobnom sektore je v Cine najkych 5 Eur a v EU 27 Eur :/ Na to ze v tom je original ETA by som sa asi tiez moc nespolahol... Tak isto ako by som sa nespolahol ze Steinhart tiez sem tam nezbehne na trh do Wu-Chanu po nejake drobnosti...