Ďalšia novinka od Steinhartu...

  • ..a ak som spravne pochopil@Watchesfan-a, “kup kvalitny chrona za litr” bolo myslene skor ironicky...

  • No tak na Toptime su vsetky chrona pod liter, a myslim, ze s kvalitou problem nebol.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • to co mi vadi najviac je absencia vlastneho napadu...

    veď práve, a to je asi aj dôvod nad ktorým sa pozastavil Mišo

    preco Steinhart budi taky rozruch svojimi viac ci menej podarenymi "kopirkami"

    úprimne : seriózne ma zaujal a rozmýšľal som /a stále mám chrobáka v hlave/ nad kúpou modelu Military 42 Automatic s ručným náťahom. To sú hodinky ktoré by stáli za hriech, podobne ako napr. Marine Regulator. Ja sa vyjadrujem k poslednej produkcii kde opakovane neprišli s ničím novým, stále to isté s minimálnymi obmenami, nadôvažok ich uvedú ako novinku. Pomaly mi to pripomína ruské limitky - zmenia indexy, modifikujú napr. sekundovku a vybehnú s tým ako s novým modelom. Priznám sa že aj keď ide skutočne o entry level, vzhľadom k tomu že spočiatku mali síce menšie ale rozhodne zaujímavejšie portfólio s vyššou pridanou hodnotou, očakával som že pôjdu touto cestou. V súčasnosti žiaľ idú cestou menšieho odporu a to je hommage, vlastný vývoj absentuje... Preto z mojej strany sklamanie zo Steinhartu, pritom mnohí aj na tomto fóre začínali práve Steinhartom.

  • ..pekné hodinky v cenovke 400-800 (potápky fieldy,flieger) je dnes možné kúpiť u renomovanejších značiek so svojou dlhou históriou, zázemím, inováciami, prístupom nápadom...(Swatch group, Stowa,Laco...)...nič proti hommage, no nie je to moja šálka kávy...kopírovať niečo bez nápadu...inšpirovať sa vzájomne je v poriadku, s vlastným originálnym prístupom. S chrono je to ťažšie, dobré hodinky sú niekde okolo 2, čo je myslím OK.

  • Mne sa moc nepáčia a ako tu bolo spomenuté tak nie každému sa páčia značky čo kopírujú. Ale Stein mal aj pár vlastných dizajnov. Dávno som zvažoval Ocean 2 premium.

    Ale zdá sa mi že sa dajú kúpiť aj lepšie hodinky v tej cene.

  • toto všetko sú korčule na tenkom ľade :froid: pre niekoho sú svätým grálom tikajúce chrona za tisícku :winner1: a niekto ohŕňa nosom nad breitlami za 5 X|

    nech si každý kúpi čo chce, čo sa mu páči a na čo má peňaženku :drapeaublanc:

    A stitch in time :D

  • Štajni mě štvou tou svojí invencí. Nic co vymysleli sami se mi nelíbí a na kopírkách mi vadí, že je to jen pouhá inspirace a ne total kopírka. Tu bych bral, ale na tu se zmohli treba v Koreji. Na Oceanech mi treba vadí to ukončení tahu i tvar pouzdra. Sedí to jen dýnkem a ty moulové ho neuměj ani vyleštit a gravírování škrábe do ruky. Koupim gmt na jubilee a bude.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • veď práve, a to je asi aj dôvod nad ktorým sa pozastavil Mišo

    úprimne : seriózne ma zaujal a rozmýšľal som /a stále mám chrobáka v hlave/ nad kúpou modelu Military 42 Automatic s ručným náťahom. To sú hodinky ktoré by stáli za hriech, podobne ako napr. Marine Regulator. Ja sa vyjadrujem k poslednej produkcii kde opakovane neprišli s ničím novým, stále to isté s minimálnymi obmenami, nadôvažok ich uvedú ako novinku. Pomaly mi to pripomína ruské limitky - zmenia indexy, modifikujú napr. sekundovku a vybehnú s tým ako s novým modelom. Priznám sa že aj keď ide skutočne o entry level, vzhľadom k tomu že spočiatku mali síce menšie ale rozhodne zaujímavejšie portfólio s vyššou pridanou hodnotou, očakával som že pôjdu touto cestou. V súčasnosti žiaľ idú cestou menšieho odporu a to je hommage, vlastný vývoj absentuje... Preto z mojej strany sklamanie zo Steinhartu, pritom mnohí aj na tomto fóre začínali práve Steinhartom.

    Nerobi takto nove modely nahodou Damasko? Zmenia farby sekundovky, maximalne nejaky facelift ciferniku a mame bombovy novy model.. :) Technicky su urcite spicka, ale inak je to furt to iste dokola. Za tych X rokov sa este ani nenaucili vytlacit ostry cierny datumovy veniec, stale je to rozpyte. V tomto mi je Steinhart sympatickejsi, aspon sem tam daju von daco "ine" a je to takmer "zadarmo". Ako som povedal, beriem, ze nie kazdemu je to po chuti, ale fakt sa nad tym treba pohorsovat pri kazdej novinke? Hlavne ked si za to sklamanie mozete sami, ocakavate nieco, co nikdy slubene nebolo a posledne roky nenasvedcuju, ze by sa na tom malo nieco zmenit :)

    Inac preco sa takto nehejtuje napriklad Davosa s radou Ternos/Vintage diver? Lebo su drahsi? Nechodi od nich newsletter?

  • Za tych X rokov sa este ani nenaucili vytlacit ostry cierny datumovy veniec

    :) tak toto je zásah priamo do čierneho! Už som si myslel že som jediný ktorému tento "detail" na hodinkách aj omnoho drahších a renomovanejších výrobcov prekáža. Možno mi niekto dokáže vysvetliť prečo je taký "problém" použiť/vyrobiť dátumový veniec vo farbe ciferníka. Pôsobí to na mňa veľmi lacno, akoby niekto do inak kvalitne spracovaného ciferníka flákol hociaký dátumový veniec ktorý má momentálne po ruke. Dovolím si tvrdiť že to značne rozbíja dizajnovú "harmóniu" ciferníka a NA MŇA osobne to pôsobí silne rušivým dojmom, ale ako vravím je to čiste môj subjektívny názor. Ale k veci - ja sa nad Steinhartom nepohoršujem, skôr by som použil výraz "mrzí ma" alebo "je škoda" že po celkom sľubných začiatkoch pokračujú týmto smerom. Domnievam sa totiž že by mohli mať aj naviac. Napr. taký model Marine 38 už myslím nemajú v ponuke a to bol čo do rozmeru, štýlu a (aspon podľa fotiek usudzujem že) aj po stránke kvality spracovania veľmi solídny kúsok... A už som v tomto vlákne vyzdvihol aj ďaľšie pozitívne trendy ktoré naznačovali istý potenciál vo vývoji Steinhart-u. Práve preto možno trochu kritickejší postoj - bez pochyby sú šikovní akurát možno zmenili výrobno-obchodnú stratégiu a idú cestou menšieho odporu. Iste, máš pravdu - nikto nič nesľuboval a zhýčkaný zákazník stále len očakáva :) :)

  • Všimli ste si to? Steinhart išiel s cenami svojich modelov nahor. Zvýšenie je cca 30 €. Akurát som ešte neskúmal, či to pripísať inflácii alebo spevneniu švajcfranku v pomere k €. Alebo je v tom dačo iné??? :mrgreen: