Seiko SBDC003 SUMO

  • Dobrý večer,
    som tu nový a zdravím všetkých miestnych členov.
    KONEČNE :amen: našiel som slovenské fórum o hodinkách.
    Som mladý človek so slabosťou pre hodinky a na začiatok by som rád prezentoval
    mnou veľmi často nosené, všetkým známe Seika.

    Keďže recenzií je na nete habadej (všade prepieraná šírka ťahu je hlúposť, alebo závisť. Tých 20mm je rozhodne akurát :super: ), len pre zaujímavosť uvediem,
    že presnosť je -4s/deň. Pôvodnú sponu som vymenil za Marinemaster a hneď to hodinky vyšvihlo vyššie.
    Určite odporúčam tento upgrade aj ked Marinemaster spona je o nejaký milimeter hrubšia.

    Na záver zopár fotiek. Suma s Marinemaster sponou ešte nemám vyfotené, určite nafotím a doplním.
    Ďakujem. :hello:

  • Ahoj vítam, veľmi pekné a kvalitné hodinky :super: . Mohol by si mi prosím ťa prezradiť kde si ich kupoval? Prípadne pridať pár viet o tom ako si bol spokojný s predajcom?
    Dik.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ahoj, ďakujem za privítanie.
    Suma som kupoval v auguste minulého roku od Higuchiho. Rozhodoval som sa medzi Seiya, Chino a Higuchi.
    Rozhodla cena ktorú ma najnižšiu Higuchi. Kontaktoval som ho mailom, že mám o Suma záujem. Na druhý deň mi prišla odpoveď,
    kde uviedol cenu a že ich má na predajni. V ten deň som poslal peniaze prostredníctvom paypal. Na ďalší deň mi prišiel mail
    s track number a o osem dní boli doma.
    V krabici vypchatou novinami bola prospex krabička s hodinkami a dokumentáciou, obtočená bublinkovou fóliou.
    Clo a dph ma neobišlo. A tá babizňa na colnici keď mi balík hodila na stôl :pan3: (čo ju otravujem, nech čo najskôr vypadnem), pritom všade bolo napísané že sú v balíku hodinky. Aah... :hurt1:
    Našťastie hodinky prišli bez poškodenia. Obchod hodnotím veľmi pozitívne, Higuchi je seriózny predajca určite odporúčam.
    Pokiaľ sa ti Suma páčia, choď do nich. Pomer cena výkon je výborná.

    OT: Marinemaster sponu som kupoval od Harolda (Yobokies), taktiež seriózny chlapík.
    A bez cla a dph.

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J

  • ahoj, suma jsou skvely hodinky, taky jedny mam :)
    na tu sponu marinemaster se taky chystam, zajimaly by me nejake podrobnosti, prosim :)

  • Dobrý večer,
    ešte raz ďakujem za privítanie. Hej Kibi Suma vyzerajú super, hlavne na tvojich fotkách :amen: !
    Marinemaster spona sa mi viac páči na Sumách asi len z pragmatického hľadiska keďže u mňa nebude mať plnohodnotné využitie. Suma sú o triedu vyššie a majú rovnakú sponu ako Monstra? :triste1: Nesedelo mi to. Skôr by som priplatil pri kúpe nových hodiniek, ako mať pôvodnú sponu. Marinemaster spona je mohutnejšia a je titánová. Lepšie sa nosí ako pôvodná. Porovnávať s inými značkami nebudem, nemám taký veľký prehľad, ale určite Sumám sekne.

    Zopár foto (ale iba mobilom)

  • pekne srovnani, dekuju :)
    zajimaji me jeste rozmery - zavrena spona je kratsi/delsi, nez originalni? mne jde hlavne o to, ze tah je mi trochu kratky a na leto (jeste silnejsi ruka) mi chybi jeste jeden clanek a na jemne rychle upravy je ta spona perfektni. nevis nahodou, prosim, jestli by se dal koupit i jeden clanek tahu? diky! :)

  • Zatvorená Marinemaster spona je kratšia približne o 2 až 3mm oproti pôvodnej. Stačí keď posunieš ťah na spone o jednu dierku. Ak nosíš hodinky na poslednej dierke, budeš musieť pridať jeden dielik ťahu a na spone skrátiť o jednu-dve dierky. Ja som sa s tým hrajkal vyše hodinu, nakoniec som to vyriešil pridaním jedného dielika ťahu a skrátením o dierku. Záleží ako ti budú hodinky lepšie sedieť na ruke, pretože ako je tá preklápacia časť spony (pri zatvorenej spone) tak dieliky ťahu sa okolo nej uložia rôzne.

    Skús kontaktovať priamo Seiko ohľadom dielikov na ťah. Niekde na WUS som čítal, že posielajú aj s tými tyčkami. Cenu neviem. Potom daj vedieť.

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J

  • Mám zvyšný dielik. Môžem ti ho dať. ;)

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J

  • ... gentlemanov z nás robia činy, preto iba gentleman vie správne zhodnotiť svoje možnosti. :rouge:
    Ale vážne rád ti ho pošlem.

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J

  • Zdravím zaujímal by ma váš názor uvažujem nad kúpou Seiko prospex SBDC001 no používal by som ich aj k obleku a košeli samozrejme s patričným koženým remienkom no problém je v tom že som ich ešte nemal možnosť vidieť osobne preto by ma zaujímalo či sa hodia k obleku prípadne ako vyzerajú v kombinácii s oblekom a košeľou samozrejme nemusí to byť len 001 môže byť aj 003 Ďakujem :)

  • Závisí to od toho, z akého uhla sa na to pozeráš. Tie Seika nie sú typické oblekovky. Sú to potápky s relatívne všestranným použitím. Podľa hodinkomaniackej etikety vyzerajú typické oblekovky takto nejako:


    Samozrejme, takéto štýly nájdeš aj u omnoho dostupnejších značiek.

    Keď sa na to budeš pozerať z hľadiska väčšinovej populácie, tak to nikto nebude riešiť, že aké máš hodinky k obleku. Keď sa pohybuješ v spoločnosti, kde to ľudia riešia, tak to nebude úplne kosher.. Ale zas ani fopaux v zmysle - oblek a suunto ;)

  • Ďakujem vieš (ak ti môžem tykať) ide o to že som ich chcel používať aj ako diversky k vode s gumeným remienkom. Pôvodne som pozeral po premierkach od seika no rozmýšlal som aj nad takouto alternatívou no neviem sa rozhodnúť lebo zároveň by som si chcel kúpiť aj nejaké diversky no neviem sa rozhodnúť pre akú značku či seiko alebo bitizen preto som takto chcel ako sa vraví zabiť dve muchy jednou ranou :)

  • A čo tak Steinhart Ocean 1 Black? Tie ti pôjdu aj k obleku a sú to aj potápky do 300 metrov.. Seiko je tiež dobrá voľba, len nepoznám až tak ich kolekciu, ale určite budú mať aj nejaké elegantnejšie potápky. Ale ako som už spomínal, pre väčšinu ľudí to bude úplne jedno, čo máš na ruke k obleku, takže dôležité je kúpiť niečo kvalitné čo sa ti páči ;)

  • Ďakujem za poukázanie aj na iné možnosti pozeral som konkrétne po týchto troch : http://toptime.eu/sk/Hodinky/STE…-Ocean-Two.html, http://toptime.eu/sk/Hodinky/STE…-automatic.html a http://toptime.eu/sk/Hodinky/STE…an-1-Black.html no u týchto posledných mi vadí to zväčšovacie sklíčko na dátume ale samozrejme ešte som nevidel ani jedny reálne takže nemôžem adekvátne posúdiť :) na tých čiernych mi vadí...čierna farba heh :) no a teraz ktoré s tých troch sú najlepšou kombináciou spoločensko-športových(k vode) :)