SEIKO SKX009 - problém

  • Zdravim v marci 2014 som si zakúpil seika 009 zo stránky 21jewels.com, nosim ich na ruke asi 2 týždne, vo štvrtok mi v noci zastali..nejak extra som tomu nevenoval pozornosť..nasledujúcu každú noc keď som ich dal dole z ruky tak po 2 hodinách zastavili..skúšal som si ich nechať na noc, no zastavili detto...keď ich naťahujem pohybom ruky, nejaká súčiastka tam stále "lieta" dookola, ako keby bolo niečo so zotrvačníkom...hodinky mi nepadli, ani neutrpeli žiadny náraz ani nič podobné..viete mi niekto poradiť čo stým môže byť? :(

  • zober si ich do ruky a tras s nimi aspoň 2-3 minúty, nech sa natiahnu - potom napíš koľko ti vydržali ísť.
    Ak ich stále budeš mať na ruke - nemali by zastať.
    To čo počuješ je rotor, pri japonských strojčekoch je to myslím normálne.

  • ano mozes aj tak ale su aj ine styly ako hod udicou alebo hod bumerangom (cize svihnes zapastim do jednej strany viac ) :)

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • "Alexion" wrote:

    ano mozes aj tak ale su aj ine styly ako hod udicou alebo hod bumerangom (cize svihnes zapastim do jednej strany viac ) :)


    dúfam že tam nič neodtrhnem :D ..snaď to vyrieši problém

  • neboj sa tie hodinky su na to stavane. teda pokial ich neodhodis ako bumerang tak by sa im nemalo nic stat. :cote:

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Tak bude problém v strojčeku. :/ Treba zájsť za hodinárom.
    Aj keď som to nemeral presne, mne SKX009 vydržia v chode asi aj viac ako 40 hod.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock