Ručný náťah alebo automaty?

  • Čo preferujete? Každý deň si pekne natiahnuť hodinky s ručným náťahom alebo to radšej nechávate na automat a je to pre Vás pohodlnejšie? Ručné naťahovanie má svoje čaro a väčšinou sa z neho stane denný rituál :) Alebo si naťahujete aj automaty? Ja prevažne preferujem automaty a hodinky s ručným náťahom nosím iba príležitostne, takže ich natiahnem iba vtedy keď potrebujem :]

  • ja som zatial ziadne hodinky s rucnym natahom nemal :) mam tiez predstavu taku, ze na denne nosenie mi ostanu automaty a pilotky s rucnym natahom budu na prilezitostnejsie nosenie - ako sa ale poznam, budem ich asi aj tak kazdy den natahovat a sledovat, co sa s nimi deje :D
    oboje typy natahovania maju svoje caro a myslim si, ze spravny hodinkovy nadsenec by mal mat aspon po jednom kuse z kazdeho ;)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Myslim, ze na denne nosenie je najlepsi automat s moznostou rucneho natahu bez srobovacej korunky. Cisto rucny natah je pre mna dost neprakticky a momentalne na take hodinky ani nepozeram.. :) Tak isto ma nelakaju automaty bez rucneho natahu - ale tu mozno zmenim nazor, ak zaobstaram winder :)

  • Uprednostňujem automat s ručným náťahom, keďže nemám hodinky na každodenné nosenie a keď človek nemá winder je pre mňa nepraktické trepať s hodinkami aby sa znova rozbehli. Zvyčajne to potom vyzerá tak, že sa pozriem koľko je hodín na quartzkách a nastavím si automaty keď predtým náhodou zastali. Pri tejto príležitosti ich rovno aj natiahnem a je to. Preto sa nebránim aj hodinkám s ručným náťahom na občasné nosenie ale asi by som volil model bez dátumu z dôvodu nastavovania. Inak to samotné naťahovanie má určite aspoň pre mňa svoje čaro.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • otazka, co se mi uz dlouho honi v hlave... mam dva windery (9x + 2x), hodinky hodne stridam, ty, ktere na ruce mam nejcasteji mam radeji v automatu, ale ty, ktere nosim z nejakeho duvodu jen obcas, mam radeji s rucnim natahem... ano, jsem magor :)

  • Osobne mam z emocionálnych dôvodov radšej ručný náťah. Pamätám sa, ako keď som bol ešte malý na prázdninách u starých rodičov, dedko stále pred správami naťahoval svoje PRIMky a kontroloval presný čas, takisto aj otec, ale ten už dnes nosí quartzky. Dodnes dodržiavam ten rituál, jediné čo ma štve je, že posunuli správy na STV na siedmu :mrgreen: . Neobťažuje ma raz denne ich natiahnuť, navodzuje to vo mne takú domácu pohodu a pocit, že hektický deň je za mnou. Dokonca aj moje prvé hodinky boli naťahovacie Vostoky, ktoré mi dal otec, ešte ako decku. Dodnes ich mám, síce momentálne nejdu, ale pravdepodobne iba kvôli uvoľnenej korunke (keby ste poznali hodinára, čo ma prístup k náhradným dielom na Vostoky, nehanbite sa :) ). Musím sa však priznať, že mám viac automatov, je to tým, že boli pekné a ja nemám pevnú vôľu :siffle: . Winder nemám, a tak ich aj tak vždy naťahujem, keď si ich chcem zobrať.

  • "Spen" wrote:

    Osobne mam z emocionálnych dôvodov radšej ručný náťah. Pamätám sa, ako keď som bol ešte malý na prázdninách u starých rodičov, dedko stále pred správami naťahoval svoje PRIMky a kontroloval presný čas, takisto aj otec, ale ten už dnes nosí quartzky. Dodnes dodržiavam ten rituál, jediné čo ma štve je, že posunuli správy na STV na siedmu :mrgreen: . Neobťažuje ma raz denne ich natiahnuť, navodzuje to vo mne takú domácu pohodu a pocit, že hektický deň je za mnou...


    :super:

  • "Spen" wrote:

    Osobne mam z emocionálnych dôvodov radšej ručný náťah. Pamätám sa, ako keď som bol ešte malý na prázdninách u starých rodičov, dedko stále pred správami naťahoval svoje PRIMky a kontroloval presný čas, takisto aj otec, ale ten už dnes nosí quartzky. Dodnes dodržiavam ten rituál, jediné čo ma štve je, že posunuli správy na STV na siedmu :mrgreen: . Neobťažuje ma raz denne ich natiahnuť, navodzuje to vo mne takú domácu pohodu a pocit, že hektický deň je za mnou. Dokonca aj moje prvé hodinky boli naťahovacie Vostoky, ktoré mi dal otec, ešte ako decku. Dodnes ich mám, síce momentálne nejdu, ale pravdepodobne iba kvôli uvoľnenej korunke (keby ste poznali hodinára, čo ma prístup k náhradným dielom na Vostoky, nehanbite sa :) ). Musím sa však priznať, že mám viac automatov, je to tým, že boli pekné a ja nemám pevnú vôľu :siffle: . Winder nemám, a tak ich aj tak vždy naťahujem, keď si ich chcem zobrať.

    Pre náhradné diely na Vostoky sa skús pozrieť na stránku ruskychronograf.sk. Ide o výhradného importéra ruských hodiniek na Slovensko. Sídlo majú v BB. Taktiež som počul, že v BB je hodinár istý pán Vágner a on sa špecializuje na opravu ruských kalibrov práve aj pre ruskychronograf.sk.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • jj, na Wagnera mám aj kontakt, aj som s ním volal, ústretový chlapík, ale chcelo by to zabehnúť do Bystrice a popýtať sa osobne, len vždy buď nestíham, alebo zabudnem hodinky. :triste1:

  • "Spen" wrote:

    jj, na Wagnera mám aj kontakt, aj som s ním volal, ústretový chlapík, ale chcelo by to zabehnúť do Bystrice a popýtať sa osobne, len vždy buď nestíham, alebo zabudnem hodinky. :triste1:

    Vidím, že som p. Wagnerovy skomolil meno. Keby to náhodou čítal tak sa ospravedlňujem :gene3:

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Aj mne je luto za kazdodennym ritualom natahovania hodiniek. Malo to naozaj nieco do seba. Ked som bol decko, obcas som sa bal, ze hodinky "pretiahnem". Uzkostlivo som si daval pozor na ten pravy moment, ked uz boli spravne natiahnute. Chcelo to cvik a cit.

    • Official Post

    jj natahovanie je super, vzdy som smutny ked si chcem zakrutit, no natahoval som nedavno a vzdy ma potesi ked si spomeniem na krutenie a je uz cas... :) pri automatoch ma bavilo kukat rotor, ako sa kruti, ako su hodinky vnutri zive, nieco sa tam hybe... :super: