Ako šlapú Vaše stroje?

  • No tak zo včera na dnes (od 22:00-22:00) sa moje Seiko SKX007J prekonali a urobili +1 sekundu/deň, pričom cez noc boli položené na deviatke. Nastavoval som ich v utorok tento týždeň o 23:00 a dokopy robia už +21 sekúnd. Vypadá, že sa pekne zabiehajú a dúfam, že ešte nekončia. Taká sekundička za týždeň, to by nebolo špatné... :mrgreen:

  • Seiko Seiko SKX007J po 31 dňoch idú do plusu skoro 60 sekúnd. Takže stačí posunúť sekundovú ručičku nazad o jednu sekundu a hodinky mám zase nastavené. :)

    ..myslel si minutovu? :] je to pekny vykon na Seiko, mne kedysi robili nejakych 10-15 sekund denne

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • no ja som s presnosťou svojich Monsterov /Orange, nový model/ veľmi spokojný - robia mi teraz asi + 1 s /24 hod /skôr ešte trocha menej/ :mrgreen:
    nosím ich obdeň. keď odpočívajú, dávam ich na 9-tku.
    Steiny robia cca +6 s /24 hod.

  • Áno. Myslel som minútovú ručičku. Voláko som sa sekol.

    Keď majú viac kľudu tak tiež robia okolo 1-2 sekundy/deň, ale keď viac chodím pešo alebo niečo robím s rukami, tak už urobili aj 4-5 sekúnd deňne.

  • Čavte. Tak sa musím zase pochváliť. Za posledný mesiac moje SKX007 urobili okolo +36 sekúnd a všimol som si, že sa začali vracať nazad. Teraz robia asi -1 sekundy za deň a celková odchýlka k dnešnému dňu je okolo +31 sekúnd. Som zvedavý ako dlho to vydrží, či až do 0. :)

  • moje BSA maju po 20 dnoch odchylku +10s, som s nimi spokojny :)

    toto bolo 23. februara :)

    dnes, 4,5 mesiaca po tom mam odchylku +18 sekund, dennodenne nosene, aj ked asi na 2-3 sekundy zastavene pri prechode na letny cas..

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Takže moje nové Eposy robia aktuálne za viac ako tri dni necelých päť sekúnd do plusu, čo je veľmi dobré. Keď som ich mal prvý deň, bolo to plus 10 sekúnd za 24h, tiež by mi to žily netrhalo, ale toto sa mi už veľmi páči. Zrejme sa to ešte stále mení, tak uvidím o týždeň-dva.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Zdravím vás. moje Tag Heuer aquaracer pomerne pravidelne robia +10 sekúnd za 24 hodín niekedy aj 15 a viac. Takéto veci ma niekedy vedia rozrušovať :D je to dôvod dať ich do servisu ? hodinky majú jeden rok a na noc ich odkladám do krabičky do vodorovnej polohy.

  • Zdravím vás. moje Tag Heuer aquaracer pomerne pravidelne robia +10 sekúnd za 24 hodín niekedy aj 15 a viac. Takéto veci ma niekedy vedia rozrušovať :D je to dôvod dať ich do servisu ? hodinky majú jeden rok a na noc ich odkladám do krabičky do vodorovnej polohy.

    A neskúšal si ich dať spať položené na deviatku? V servisných podmienkach sa veľmi nevyznám, podľa môjho laického úsudku to nemožno považovať za chybu (neviem, čo garantujú), ale nejaké vyladenie u autorizovaného hodinára by asi prospelo. Keď môžu moje Eposy robiť 1,5 sekundy za deň a Tissoty cca 3-4 sekundy za deň a je to ten istý strojček, tak by to malo ísť podobne aj u Teba, ale neviem.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim