Aké hodinky by ste chceli mať ?

  • Tie GMT GS su perfektne, chvíľu som ich mal v ruke/na ruke. Ako nevýhodu by som videl lunetu, ktorá nemá pevne body (voľne sa dá s nou točiť) a sponu bez možnosti regulácie.

    Aj napriek tomu si ich zrejme v budúcnosti kúpim, pre mna jedny z najkrajších GS. Krásne vyzerajú aj na remeni s kontrastným prešívaním.

    Skus sa popozerať este po limitkach, robili ich aj v titane so zlatými indexami a reguláciou (klasicky cez stezejky) na spone, zelené, modré. Ja osobne by som išiel ale do základného čierneho modelu. :)

  • Spona ani mne nevyhovuje, monžo by sa dala použiť spona z iných GS, ideálne SBGA029, kompatibilitu som zatiaľ neskúmal. Tá luneta by mi až tak nevadila, ale aj tak je to najbližie k ideálnym GMT ako som ich popísal, čo som našiel. Druhé hodinky o ktorých ešte viem, že splňujú GMT funkcionalitu tak, ako by som chcel sú Breitling Chronomat 44 GMT, ale tých 16,9 mm je už na mňa moc, o iných skutočne neviem. Každopádne to tak skoro obstarávať nebudem, takže času na hľadanie mám dosť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • pre mňa dokonalé

    Dokonalé by boli, keby boli aspoň 100m WR a mohol by som sa s nimi bez obáv potápať na Bahamách. Ale aj tak sú asi aj u mňa No. 1 z kategórie "jedného dňa dosiahnuteľných hodiniek".

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Samozrejme ale keď to už berieme z tohto hľadiska tak k tomu potápaniu by som zvolil niečo čo to potapanie vydrží a v týchto zahasil smäd nejakým drinkom pod palmou s príjemnou spoločnostou ;)
    inač súhlasím s tebou

    Steinhart apollon automatic

  • včera som internetoval, páčilo by sa mi vlastniť:

    Zenith El primero 1969
    IWC portofino eight days IW510107
    Grand Seiko so zeleným dialom sbge033

    Ale asi ostanem pri zemi a budem hľadať niečo vkusné v kombinácii zlaté ručičky + zelený dial, pravdepodobne od Seiko v kategórii stovky €.

  • Veľmi pekné, len toto rozloženie ciferníka na mňa strašne kričí, že je to ETA 7750 za veľa peňazí, takže by som asi preferoval 3-ručičkovú verziu. Ideálne asi tieto, len by mi nesmeli spadnúť:

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ako som prišiel o hodinky.
    Už rok si poctivo šetrím na nové "časy". Babka k babce... Koncom septembra si ale moja žena zmyslela, že konečne prerobíme kúpeľňu. Zavolali sme známemu, prerokovali, no problem. Začalo sa. Najprv sa komplet prerobil rozvod vody, pričom sa zistilo, že podlaha kúpeľne drží na čestné slovo. Tak sa týždeň robila nová podlaha . Potom sa kachličkovalo, dlážkovalo, sprchovacokútilo, bojlerovalo a batériovalo, znižoval sa strop. . Celý špás mal trvať 10 dní a stáť cca 2000 €. Predĺžil sa na 21 dní a predražil o 1400 €. Na "nedotknuteľnú rezervu" sme nešáhli, no ja som v prvom momente nevedel, či sa mám tešiť z novej kúpeľne alebo rovno zavyť. Moje úspory boli razom fuč a namiesto 1700 mi zostalo 300€. V staršom baraku je život plný prekvapení. Nuž zbohom buď nejaká pekná limitka od Steinharta, zbohom buď Biatec Corsairík. No neoplačem to. Budem chlap a dám to na kopu znova. Ale keď príde zasa ďalšie "potešenie"....

  • A to přijde, s tím počítej. Tenhle příběh znám moc dobře. Z jednogeneračního starého, jsem dělal dvougenerační nový. Tolik Rolexek co mi proběhlo rukama jsem v reálu ani neviděl :) ale tím to nekončí, tím to začíná, interier, exterier, televize do každý místnosti, teda 4x, takže ne do každý, mám 5 pokojů + 2 velký kuchyně, jenom výbava těch kuchyní stála v přepočtu bajvoko 10.000 éček ... a tak bych mohl pokračovat. Do toho Ti přijdou auta, máme dvě vlastní. Mezitím si ani nevšimneš a děti, kterým stačila hračka za 10 euro, oblečení za dalších pár euro jsou skorodospěláci, kteří končí základní školu a už to nejsou stovky eur, ale tisíce. Pak něco dát stranou, opravdu stranou mimo rezervy na hodinky je unikum. Takže mi věř, že vím, jak Ti je.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Dnes na skusku 3777-09, nadhera... vedel by som ich mat... :) ale ten remen hruza a des... tak tvrdy remen som este asi ani nevidel... :/

    Áno, na živo sú skvelé, na mňa trošku mohutné, ale spracovanie je veľmi dobré. Čo sa týka remeňa - to je tak, keď to dajú šiť "šusterovi" :D. Santoni robí dobré boty, ale remienky na hodinky od neho by som nechcel - klient si naň ani po 3 mesiacoch nezvykol, tvrdé boky, rezal ho.

  • Romane neblázni, zvětši si tu fotku a podívej na subcifry, na korunku a tlačítka, všechno je odfláklý a když se podívám průhledem na strojek, je mi nevolno.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Zásadne nekritizujem, čo sa páči iným ľuďom, ale v tomto prípade sa musím veľmi premáhať.

    //nepodarilo sa, je to otras, katastrofa, hodinárske brekeke ako hrom.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches