Aké hodinky by ste chceli mať ?

  • clovece ty si sa nejako rozbehol :) si sa vazne zapisal na tie kingy?

    Teraz uz ta nezapisu pomaly nikde na nic ocelove, takze aj to je uspech :Do tom kedy pridu skoda mlcat :)

  • Teraz uz ta nezapisu pomaly nikde na nic ocelove, takze aj to je uspech :Do tom kedy pridu skoda mlcat :)

    Hej lebo celu produkciu drzia sedivkari a flipperi co to predavaju za 2-3x retail. Alebo zberatelia.
    A Rolex proti tomu bojuje... strhavanim folii u AD pri predaji :D

  • Veru som sa zapísal na AK ^^ ^^. Neviem aká je situácia inde, tu vo Frankfurte som zapísaný v troch obchodoch a už mi ostáva len jeden, kde predávajú Rolexy. Bude treba ísť ku Hiltonu na letisko.

    Všade sa pýtali, či bývam v Nemecku a u jedných som kúpil Moonwatche pred pár dňami tak možno to aspoň 1% zaváži.

  • Sevaste chlapi!

    Bol by som rád, keby ste mi napísali svoje názory a pomohli mi v nasledujúcej veci:

    Dlhšiu dobu ma zaujali krásne tenučké, ladné oblekovky (hrúbka púzdra max. 5-8mm - automat, alebo ručný náťah). Neide mi o viac 10.000,-EUR extrémne luxusné kusy, ale o kusy so znesitelným pomerom cena/hodnota.

    O NOMOS viem, tie sa mi strašne páčia - hlavne TETRA Neomatik 39 Silvercut - tie som mal možnosť vyskúšať, a pre mňa paráda - ale tie až budúci rok k okrúhlym narodkám...

    Čo som však našiel v nedávnej minulosti - odkaz na krásky v časopise Chronos na - pre mňa neznámu značku, "mikrobrand" ale s o to zaujímavejšími hodinkami so strojčekmi ETA aj "vyššej triedy" ako 2892...... - je to značka: Jean Marcel (https://jeanmarcel.com/en/). Oplatí sa popozerať v ponuke značky.

    Keďže v časopise Chronos boli "Jean Marcel Tantum" (na Chrono napr. tu: https://www.chrono24.hu/jeanmarcel/jea…-id12612007.htm) s "hrúbkou", alebo radšej s tenkosťou 6mm, tak ma zaujali hlavne tie, ale neskôr aj ďalšie ich kúsky. Nie je to "veľkovýroba", robia len limitované série z určitého typu (novšie Tantum už idú pod 6mm - 5,7mm).

    Tieto hodinky ako základ však potrebujú hlavne tenučké strojčeky z ponuky ETA. S ručným náťahom je to hlavne ETA 7001 (Peresux) - máte niekto skúsenosť s týmto strojčekom???, alebo potom automaty z rady ETA 289X, ktoré patria k tým tenším automatom.

    Popozerajte na stránkach tejto značky a napíšte svoje názory prosím.... Vďaka!

    (Chronograf s "hrúbkou" 11mm tiež nie je na zahodenie..... u iných začiek táto komplikácia zaberie min. 13-15mm)

  • Z tých, čo si poslal sa mi najviac páčia posledné. Pôsobia elegantne a zároveň je v nich hĺbka. Vo svojich Zulu time mám nový GMT stroj, ktorý je postavený na 2892-A2 a šľape dobre. S inými nemám skúsenosť.

    Inak nepozeral si po Junghans? Oni majú jednoduché často oblekovky. Alebo Nomos, ale to je drahšie.

  • Ja ti neviem Dio, nie su akoze zle, ale na microbrand nie su tie ceny ziadna hitparada, aj ked strojceky OK, neviem ci to stoji za pripadne problemy so servisom a dlhodobo udrzatelnou funknostou. Skor by som sa obzeral po standardnej znacke, napr. Mido Baroncelli, Su to myslim realne pekne oblekovky, aj ked so standardnou Etou 2824, ale napr. tieto v chronometrickej verzii. Tak kukni, nic za to nedas :)

  • Chalani veľká vďaka... potrebujem vaše názory, a som rád, že mi pri mojom zneistení poradíte. Vaše názory si cením!

    MIDO s ručným náťahom má napr. taktiež "len" 6,2mm hrúbku....

    Pokukam ďalej...

    (s NOMOS Tetra to mám tak, že žena je spracovaná, a že budúci rok, k okrúhlim narodkám O.K. - a že prispeje :-))

  • Tak skúsim ešte nejakú návnadu, možno mi potom zareagujete na predchádzajúci príspevok....

    JM Optimum v sivom zafarbení - zaujímavo riešená dátumovka, a zas poctivý základ: ETA 2892-A2...

    (a ešte raz poprosím o reakcie.... vďaka)

    v pohode by som do nich isiel. su neopozerane. take klasiky ako je napr. MIDO trcia z kazdeho rohu ... inak JM je znacka so 100 rocnou tradiciou.

    Jeanmacel Optimum

  • Na moje prekvapenie som našiel JM v jednom z mojich katalógov nármakových hodín z roku 2004 a aj tam píšu, že hodinárska rodina so storočnou tradíciou. V katalógu sú hneď za "Longines", pred "Marcello C." a potom nasleduje "MIDO" ;)

  • netvrdim, zeby som nechcel nove hodinky. teraz ked sa mi konecne podarilo strelit moje Orienty, tak si dam chvilku klud a vycistim hlavu. konecne pride moznost ponosit Liney, ktore boli akoze na lepsie. chasnici, ziadne lepsie neexistuje, zijeme tu iba 1x ...

  • Jeden opakovaný vtip..... ja len ze 1081e si pytaju :D


    invicta-reserve-bolt-zeus-quartz-chronograph-34298_211946_250240.jpg