Presnost nasich hodiniek

  • Nenasiel som tu este temu ohladne presnosti chodu modelov, ktore vlastnime, tak skusim ako prvy :)

    Vlastnim model Seiko 5 Sport SNZJ05J1 a pri kupe som sa trosku obaval presnosti chodu. Tato obava bola ale asi neopodstatnena (nastastie) :)

    Takze po kupe isli asi 2 tyzdne s odchylkou +9s za den
    Za poslednych 5 dni spravili do plusu 11s - mam ich na ruke aj v noci a spriemerovana presnost za den +2s je na tuto cenovu kategoriu velmi milym prekvapenim

    Pochvalte sa, ako ste na tom ;)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • rekord mam zatim s Ocean7 LM-7 a Seiko SBDC003 - na winderu tam, samozrejme, nejaka odchylka je, ale na ruce oboje maji za tyden odchylku 0 :)

  • "kibi" wrote:

    rekord mam zatim s Ocean7 LM-7 a Seiko SBDC003 - na winderu tam, samozrejme, nejaka odchylka je, ale na ruce oboje maji za tyden odchylku 0 :)

    Tak podľa tých by si si mohol nastavovať quartzky :)

    Ja meriam presnosť svojich hodiniek iba na začiatku keď si ich kúpim, takže si to presne u všetkých nepamätám. Ale veľa z nich, ktoré som už aj predal spadali pod C.O.S.C. hodnoty. No mal som aj také, čo robili minútu denne :D

  • jako referencni mam 2x gecka s radiovym serizovanim... :D
    je fakt, ze tohle je extremni presnost, ale i moje Archimede Arcadia se obvykle vejdou do 1-2 sec. denne

  • No, s presnosťou nemám absolútne žiaden problém. Mám 5ks Casio rádiom riadené a som plne spoľahnuty na presny čas. Uvažujem o kúpe niečoho lepšieho resp zvucnejsej značky myslím že by to bol nejaký model od seika ale mýli ma prave presnosť. Páčili sa mi raz automaty ruskej značky a ked som sa dočítal že presnosť je cca +/- 20 sek tak som sa rozhodol že automaty asi nechcem.

  • "display" wrote:

    No, s presnosťou nemám absolútne žiaden problém. Mám 5ks Casio rádiom riadené a som plne spoľahnuty na presny čas. Uvažujem o kúpe niečoho lepšieho resp zvucnejsej značky myslím že by to bol nejaký model od seika ale mýli ma prave presnosť. Páčili sa mi raz automaty ruskej značky a ked som sa dočítal že presnosť je cca +/- 20 sek tak som sa rozhodol že automaty asi nechcem.


    Takto podobne som rozmyslal kedysi aj ja, bol som "posadnuty" presnym casom. Ale zistil som, ze automaty (aspon tie od Steinhartu :) )su dostatocne presne a MHD/vlaky aj tak nechodia na sekundy/minuty podla cestovneho poriadku :) Inac vhodnym odkladanim automatov som dosiahol vyssiu presnost ako pri quartz modeloch - prakticky som dlhodobo na +-2sec oproti atomovemu casu..

  • 2 sekundy za den ? ci mesiac. asi za mesiac vsak? no s tym presnym casom je to naozaj na zvazenie, lebo mne idu dokonale presne a vzycajne vsade meskam chi chi chi. ale mozno mi dodavaju pocit akejsi istoty ze sa mozem spolahnut. idem si pozriet tie tvoje hodiny....

  • Moje nejpresnejsi hodinky byly asi Archimede sporttaucher delaly -3s/den bez nejakeho serizovani.
    Rado original diver delaj -3 az 8s/den podle toho jak je odkladam na noc - po serizeni.
    Jinak tupresnost nejak nehrotim, pokud nedelaj pul minuty/den

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • ja som svoje hodinky na zaciatku sledoval ako picino, no uz ma to volako preslo. ziadne odchylky na hodinkach nezaznamenavam a cas nastavujem len raz za mesiac ked treba poupravit datum. ked ho netreba poupravit tak casto aj zabudnem.. z tohoto usudzujem ze mesacna odchylka na mojich hodinkach bude cca do 3-5s. za den. dalsia vec je ze ja si hodinky nastavujem cca 3 minuty dopredu, aby som nikam nemeskal..

  • "display" wrote:

    2 sekundy za den ? ci mesiac. asi za mesiac vsak?

    Naposledy som hodinky nastavoval 2. januara a dnes pri posuvani casu mali nejakych +5 sec oproti presnemu. Ak by som ich na par dni nechal cifernikom hore, tak su +-0sec :)

  • Ja mám Seiko SBDC003 Sumo, (väčšinu času na ruke) tie majú -4s/deň, potom Seiko SKX007 tie nosím veľmi zriedka takže sa nemajú kedy zabehnúť.
    Minulý rok (keď ešte som nemal Suma) mali približne +13 až +15s/deň, teraz som to nemeral.

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J