Survival hodinky alebo hodinky čo znesú vela.

 • Zdravím.
  Dúfam že nevadí ,že som založil nové Vlákno. No keďže má zaujíma aj táto téma a snažím sa pripravovať aj má na naozaj blbe veci v živote.
  Zaujímalo by má aké hodinky by ste si vybrali na také dlhodobé náročné použitie. Aby sme si rozumeli napr. v prípade katastrofy svetového rozsahu,príp.dlhodobého vojnového konfliktu ked veškerá infraštruktúra bude v ťahu.
  Vychádzajme z predpokladu že hodinky by mali zniesť vysoké zaťaženie,bez nejakej extra údržby,či možnosti opravy. Pričom ich cena by nemala presiahnuť cca 100,- eur. Čo je asi tak cena hodiniek radového človeka.
  Zaujímalo by ma teda,ktoré by to boli a prečo.


  Michal

 • Myslim, ze nové, kvalitne hodinky vyhovujuce tvojim poziadavkam za 100 euro nekupis. :perv:
  Budes sa asi musiet poobzerat po niecom z druhej ruky.
  Napr. tieto myslim splnaju vsetky tvoje kriteria.


  http://ostatne.bazos.sk/inzera…asio-G-shock-GW6900-1.php


  Jedine o co sa budes musiet starat je, aby si si ich nezabudol rano nasadit na ruku. ::d

  Breitling Avenger Seawolf Chrono
  Steinhart Ocean One Black
  Marathon GSAR
  Casio GW-9200-1 "Riseman"

  Casio GW-9400-1 "Rangeman"

  Vostok-Europe AN-225 MRIYA
  Prim Sport 1, Prim Sport 2

  Post was edited 1 time, last by misoo ().

 • ma poziadavku, aby hodinky prezili katastrofu velkeho rozsahu, vojnovy konflikt. Neviem si predstavit, kde by pocas vojny hladal hodinara na vymenu baterie, popripade bateriu samotnu. Preto si myslim, ze najlepsie su v tomto pripade hodinky so solarnym nabijanim. O nic sa nestaras a mas vystarano :mrgreen:

  Breitling Avenger Seawolf Chrono
  Steinhart Ocean One Black
  Marathon GSAR
  Casio GW-9200-1 "Riseman"

  Casio GW-9400-1 "Rangeman"

  Vostok-Europe AN-225 MRIYA
  Prim Sport 1, Prim Sport 2

 • Katastrofa velkeho rozsahu by pravdepodobne odstavila komplet elektroniku (EMP v dosledku atomoveho vybuchu, alebo inak cielene generovany), potom ti bude jedno ci mas solar alebo baterku :) Navyse solar je trosku marketingovy odrb, po par rokoch treba aj tak vymenit akumulator/kondenzator, ktory sa solarom nabija.


  Za mna mechaniky (seiko 5, orient), po x rokoch pojdu mozno nepresne, ale pojdu..

 • No G-shocky dobre, vydržia veľa ale jak spomínal kolega predo mnou ,čo v pripade použitia EMP zbraní. Prípadne nukleárnych. Ďalšia vec sú baterky,vymeniť si ju človek zvládne,len budú potom ešte tak vodotesne jak od výroby?
  Solar som som zabehol hneď.
  Myslím že by to mali byť nejaké mechanické,automaty.... Ale tie zas majú citlivú mechaniku a do 100,- eur neviem o žiadnych. A nemyslím si ,že zohnať hodinara aj s vybavením bude jednoduchá vec. Preto som to spomínal aj na začiatku.

 • Kua, vy máte problémy, jadrový výbuch, EMP zbrane :ghee:
  Myslím, že keď tu prdne atomovka, tak to posledné čo vás bude zaujímať, je či vám idú hodinky :nono:
  Na reálne outdoorové aktivity bohate G-Shocky stačia a nechať raz za čas spraviť tlakovú skúšku, ideálne keď sa mení batéria, nie je zas až taký problém. Koniec koncov tú by ste mali robiť aj na mechanických hodinkách keď s nimi chcete liezť do vody.

 • Myslím si,že čas bude dôležitý aj potom. Pomocou hodín môžeš navigovat a použiť ich ako štipku pri výrobe iných nevyhnutných pomôcok,pri lekárskych zákrokoch.... V najhoršom prípade ich použiť na bartrovy obchod ak bude s kým a za čo. Pouiť ako zrkadlo na signalizáciu. Prípadne ak to sklicko aspoň trochu umožňuje na zapálenie ohňa.
  Doba je zlá a ked už niečo mať, tak tak, aby sa na to človek kohol spoľahnúť. A radšej to mať a nepotrebovat ako naopak.

 • "michal r" napísal:

  Myslím si,že čas bude dôležitý aj potom. Pomocou hodín môžeš navigovat a použiť ich ako štipku pri výrobe iných nevyhnutných pomôcok,pri lekárskych zákrokoch.... V najhoršom prípade ich použiť na bartrovy obchod ak bude s kým a za čo. Pouiť ako zrkadlo na signalizáciu. Prípadne ak to sklicko aspoň trochu umožňuje na zapálenie ohňa.
  Doba je zlá a ked už niečo mať, tak tak, aby sa na to človek kohol spoľahnúť. A radšej to mať a nepotrebovat ako naopak.


  Dúfam, že toto si nemyslel vážne :mrgreen:
  Tak ešte inak, po atómovom výbuchu nebudú tvoje hodinky to jediné čo sa už nepohne :mrgreen:

 • "don2008" napísal:


  Dúfam, že toto si nemyslel vážne :mrgreen:
  Tak ešte inak, po atómovom výbuchu nebudú tvoje hodinky to jediné čo sa už nepohne :mrgreen:  Myslel som to úplne vážne. Kľudne sa smej. Bomba tí nemusí buchnut hneď na záhrade aby si mal problém. Slovensko je takmer nesebestačné aj v takých základných veciach ako je elektrina alebo plyn o phm ani nehovorím.
  Ináč písať sem cez mobil je naozaj zážitok.

 • Hmm výročná limitka od wengeru. Pekná vec pre zberateľov ale ináč nepoužiteľný. Nože mám jak dá sa povedať hlavné hobby. Hodinky sa k tomu pridružili až poslednou dobou. Tiež pekný penazožrut,ešte že ich nemám toľko. Ale späť k téme.
  Kde sa dá prečítať niečo o tých Vostokoch. A napadli má aj tie Primky,jak tu sú teraz v inzercii. Len neviem jak sú na tom s kvalitou.

 • Len tak narychlo vygooglene:


  http://www.webwatchworld.com/vostok-amphibia/
  http://www.hodinkee.com/blog/vostok-amphibia
  http://www.russianwatchguide.com/review-vostok-amphibia.htm


  + na WUS mas nespocetne vela info, pre inspiraciu skus pozriet trebars toto vlakno:


  http://forums.watchuseek.com/f…our-amphibias-491664.html


  a kupit sa daju u overeneho predajcu meranom.com (samozrejme predajcov najdes aj vela inych, ale ja som objednaval z meranomu) • No to by mohlo byť ono. Pozeral som na meranom a ......
  Škoda že som drevený objednávať zo zahraničia,u nad sa zohnať nedajú?