Baume & Mercier Capeland GMT Alarm LE

  • Dlho bol klud, Airmany ma tesili kazdy den, ale potom som nasiel tieto a nedali mi spat :) Mechanicke hodinky s budikom som chcel uz dlhsie, ale ceny boli akosi vzdy mimo moj momentalny rozpocet. Nahodou som sa v danej situacii ocitol pripraveny a nic nestalo v ceste tomu aby som si ten alarm konecne vyskusal..

    Baume & Mercier pre mna nebola nikdy znacka ktorej by som venoval viac pozornosti. Ich kusky byvaju zaujimave, hlavne sucasne chronografy zo serie Capeland su miestami naozaj pochutkove - len tie ceny :)

    Moje Capeland su limitovana edicia tusim 2000 kusov (ruku do ohna za to cislo nedam) aj ked od bezneho serioveho modelu sa lisia len cifernikom. Uz na prvy pohlad je jasne zo to niesu hodinky pre kazdeho a maju svoj specificky ucel - co najlahsie odcitanie casu na viacero miestach planety. Umoznuje to samostatne nastavitelny GMT indikator na 6tej hodine spolu s hodinovou stupnicou a nazvami miest na ciferniku. Na prvy pohlad vam to asi bude pripadat neprehladne, ale po par dnoch na ruke zistite, ze je to velmi prehladny a "upratany" system. Aj ked uznam, ze to neni nic pre slabozrakeho cloveka :)

    Dalsou komplikaciou je uz spomenuty mechanicky alarm. Ovlada sa korunkou na 4 hodine a princip je velmi jednoduchy. Nastavit sa da s presnostou +/- 10 minut co je pre bezne pouzivanie dostacujuce. Alarm "nezvoni" dlho - cca 10 sekund - ale dost intenzivne. Ked som ho mal polozeny na nocnom stoliku a nastaveny na cas kedy zvycajne vstavam, tak ma bez problemov zobudil. Este stale naberam odvahu na test v strede noci, obavam se ale, ze partnerka tento test velmi neoceni :) Zaujimavostou je fakt ze budik netreba natahovat kedze natah funguje automaticky...

    Poslednou komplikaciou je den v mesiaci, ale to neni nic nezvycajne..

    Hodinky maju velmi prijemny rozmer - 39mm a aj ked maju impozantnu vysku cca 16mm, tak sa nosia velmi pohodlne a nezaniknu ani na vacsom zapasti. WR je 100m ale korunky srobovacie niesu takze na letne santenie pri mori bude treba est enieco ine. Srdce hodiniek je postavene na zaklade kalibru Girard Perregaux 3000, 31 jewels a rezerva natahu je 36 hodin.

    Neviem co by som este dodal a na pripadne otazky rad odpoviem :)

    (Lepsie fotky momentalne nemam, ale urcite sa polepsim hned ako budem mat trochu casu :) )

  • tak konecne ti mozem plnohodnotne zablahozelat vo vlastnom vlakne urcenom k tejto novotine ::d
    urcite este pridaj foto
    prijemne ozivenie fora,ved stale pozerame nejake fortis a brajtlingen :mrgreen:
    inak si ich hladal alebo ti padli do oka?