Cakanie na hodinky alebo spovedna zavislakov

  • Loteria to je, ale chyba podstatna informacia a to je pravdepodobnost vyhry. :) Ked je balik poisteny na skutocnu hodnotu, colnik okrem lenivosti/nepozornosti nema najmensi dovod ho poslat dalej bez preclenia. Vacsina predajcov odmieta podhodnotit zasielku, kedze potom nie su chraneni voci poskodeniu/strate pocas prepravy a zaroven si znizuju sance v pripade, ze by prijimatel skusil nejaky podvod ("ale ved mne prisiel iba remienok za 20e - aha, ved to je aj hodnota zasielky"). Urcite su predajcovia co to poslu nenapadnejsie, alebo prepasuju tovar do EU bez preclenia (tusim to fungovalo dakde cez UK a/alebo Amsterdam), AD k nim ale asi patrit nebude :)

  • Hej máš pravdu. Toto je AD a poslali to poriadne. Len nemám rád to, že všetko stojí tým pádom minimálne o 20% viac a další vec je, že na colnici si to nechávajú dlhšie ako trval shipping z Japonska do Bratislavy. Ale veď zaplatím a vydržím. Len bolo by fajn keby ma to niekedy aj minie ?

  • Treba s tym vzdy pocitat uz pri objednavani a nechat si posielat postou, nie kurierom (ti maju vyssi spracovatelsky poplatok). Ale neboj, bude horsie, coskoro konci vynimka na nakup tovaru do 20e bez colneho konania. Aj ceruzka za 0.10e uz bude musiet prejst konanim. Som zvedavy, ako sa s tym popasuju :)

  • Hej máš pravdu. Toto je AD a poslali to poriadne. Len nemám rád to, že všetko stojí tým pádom minimálne o 20% viac a další vec je, že na colnici si

    ja som na remienky z Barton-u cakal pomaly 6 tyzdnov, kym mi prisla vyzva z colnice a preplatil som ich dobrych 30%. Poucenie pre mna, ziadne nakupy mimo EU. Aspon mne to za to nestoji

  • ja som na remienky z Barton-u cakal pomaly 6 tyzdnov, kym mi prisla vyzva z colnice a preplatil som ich dobrych 30%. Poucenie pre mna, ziadne nakupy mimo EU. Aspon mne to za to nestoji

    od nich som objednal tiež. Čakal som 3 mesiace a neprišlo nič. Písal som im a povedali že sa to asi stratilo tak mi vrátili peniaze ?

  • len viete ak chcete napr JDM seiko tak musíte buď z Japonska alebo čakať dlho dlho kým to budú mať AD u nás alebo v Česku. A tá cena zas o toľko iná nebude

  • Na ch mágu som písal, že čakám na nové alpinisty a hej, čakal som, kým som nevidel niekoľko videorecenzii kde na každej mali zle vytlačenú vnútornú otočnú lunetu s kompasom. Tak som objednávku zrušil a čakám na niečo iné ? je to niečo čo sa mi dlho páčilo, potom nepáčilo a teraz zas začalo, tak uvidíme

  • no veď toto som ani neplánoval :D Ale dávno sa mi to páčilo, uvidíme aké to bude keď to príde :P Čiže teraz čakám na dvoje.

    Ale teraz predávam svoje lacnejšie kúsky, aby som preriedil zbierku a snažím sa mať menej ale lepšieho. A stále pokukujem po tých BB58 ale neviem či by som ich nebral až na 30, čiže o rok.

  • Čakanie sa končí :) Už čoskoro: Casio ProTrek PRW-5100-1ER :)