Cakanie na hodinky alebo spovedna zavislakov

  • Merde, vcera ma nenasiel kurier :(vo stvrtok da hodinky presusali pri Vitaznom obluku a v piatok mohli byt na ruke...nuz co, pockame do pondelka :)

  • Objednal som k Samuraiom tah zo strapcode.com a uz od pondelka mi zasielka visi na colnici. Nejaka pani z FedExu mi poslala mail ze mam vyplnit dokumnety v prilohe, ktore ako som zistil su pre pravnicke osoby resp. firmu, a mal som ich zaslat naspat. Ja som si to vsak objednal sukromne a dal zaslat do prace co som jej obratom napisal. Od vtedy ziadna zmena, ani sa mi nikto neozval. Mate niekto skusenost ako to co najrychlejsie dostat do mojich ruk? Ako funguje preclenie tovaru dnes, co mi k tomu treba a kam resp. na koho sa obratit?

  • Som netrpezlivy, a beznadejne chodim obcas smejdit na stranky AD...ani neviem co tam vlastne hladam. Ale vsimol som si, ze nesvar setrenia alebo ako to nazvat, zavital aj na jeho stranky. Od predajcu tovaru tejto kategorie by som cakal nieco ine ako takyto zufaly preklad:

    Hodinky značky Rolex sú zhotovené z najlepších surovín a zostavené s dôkladnou pozornosťou venovanou detailom. Každá súčasť je navrhnutá, vyvinutá a vyrobená podľa najnáročnejších noriem.

  • Som netrpezlivy, a beznadejne chodim obcas smejdit na stranky AD...ani neviem co tam vlastne hladam. Ale vsimol som si, ze nesvar setrenia alebo ako to nazvat, zavital aj na jeho stranky. Od predajcu tovaru tejto kategorie by som cakal nieco ine ako takyto zufaly preklad:

    Hodinky značky Rolex sú zhotovené z najlepších surovín a zostavené s dôkladnou pozornosťou venovanou detailom. Každá súčasť je navrhnutá, vyvinutá a vyrobená podľa najnáročnejších noriem.

    by som to nebral až tak tragicky ;) sú to detaily. Npr. wiki uvádza význam slova surovina takto : " Surovina je nespracovaný (surový) materiál, určený ako vstup do výroby[1][2] (napr. guľatina, juta, železná ruda, surové železo)". A poňatie slova súčasť - súčiastka je tiež s malými hranicami. Súčiastka je podľa mňa npr ozubené koleso a zároveň je súčasťou strojčeka. A sklíčko je šúčiastka? Podľa mňa je súčasťou hodiniek. Vyber si 8o

    A stitch in time :D

  • Som netrpezlivy, a beznadejne chodim obcas smejdit na stranky AD...ani neviem co tam vlastne hladam. Ale vsimol som si, ze nesvar setrenia alebo ako to nazvat, zavital aj na jeho stranky. Od predajcu tovaru tejto kategorie by som cakal nieco ine ako takyto zufaly preklad:

    Hodinky značky Rolex sú zhotovené z najlepších surovín a zostavené s dôkladnou pozornosťou venovanou detailom. Každá súčasť je navrhnutá, vyvinutá a vyrobená podľa najnáročnejších noriem.

    Nečuduj sa! Všade to ide dole vodou.. 😀

  • tragicky to neberiem, ale tiez by ma asi zarazilo, ked by som siel kupit povedzme Mercedes S classe a v brozure alebo na stranke by boli skomoleniny. Nasiel som si ten text na original stranke v anglictine, dal ho do google translatora a hned je jasne ako k nemu prisli.

    Rolex urcite nevyraba zo "surovin", pochybujem ze nakupuju zlatu, zeleznu alebo inu rudu a tavia z nej kovy.

    Ide mi len o taky ten trend...tvaria sa chrumkavo, showroomy noblesne, dealer oblek, tak mohli obetovat dvacku za preklad tych par viet...

  • tragicky to neberiem, ale tiez by ma asi zarazilo, ked by som siel kupit povedzme Mercedes S classe a v brozure alebo na stranke by boli skomoleniny. Nasiel som si ten text na original stranke v anglictine, dal ho do google translatora a hned je jasne ako k nemu prisli.

    Rolex urcite nevyraba zo "surovin", pochybujem ze nakupuju zlatu, zeleznu alebo inu rudu a tavia z nej kovy.

    Ide mi len o taky ten trend...tvaria sa chrumkavo, showroomy noblesne, dealer oblek, tak mohli obetovat dvacku za preklad tych par viet..

    mne je to jedno, ale keby si pozorne čítal, tak je tam spomenutá aj guľatina a pravdepodobne aj do iného tvaru spracovaná nerezová oceľ na výrobu puzdier , ktorá sĺúži pre výrobcu, v tomto kontexte, ako surovina - jedine , že by pre nich vyrábali púzdra voľakde v číne ....

    A stitch in time :D

  • neboj nic, citam pozorne a urcite by som pouzil ine slovo ako surovina...napriklad material. Asi sa ta nikto nespýta "z akej suroviny su vyrobene tvoje hodinky"...Ale to je v poriadku, kazdy mame ine naroky. Niekomu by nevadilo ani keby mal na ciferniku napisane "Roleks", niekto riesi aj odflaknuty preklad na stranke oficialneho distributora. Kazdy sme iny.

  • tragicky to neberiem, ale tiez by ma asi zarazilo, ked by som siel kupit povedzme Mercedes S classe a v brozure alebo na stranke by boli skomoleniny. Nasiel som si ten text na original stranke v anglictine, dal ho do google translatora a hned je jasne ako k nemu prisli.

    Rolex urcite nevyraba zo "surovin", pochybujem ze nakupuju zlatu, zeleznu alebo inu rudu a tavia z nej kovy.

    Ide mi len o taky ten trend...tvaria sa chrumkavo, showroomy noblesne, dealer oblek, tak mohli obetovat dvacku za preklad tych par viet...

    Nie je AD ako AD a ten ktoreho myslis je taka kategoria sama pre seba... :D

    Btw... Rolex naozaj nakupuje surove kovy a spracovava ich vo vlastnej zlievarni... vsetky zliatiny drahych kovov si vyrabaju in house a pokial internet neklame tak aj svoju 904L Oyster steel robia vo vlastnej rezii.

  • Každý deň pozerám do škatule s hodinkami a vždy mám pocit, že tam niečo chýba.... Až včera som si uvedomil, že nemám žiadne "pilotky"...

    Nerád by som veľa investoval,lebo by som rád do zbierky po dovolenke kúpil jedny poriadne Seiko, keďže od nich nič slušné nemám.

    Okrem toho "rokujem" s jedným šikovným ruským "úpravcom"hodín, ktorý používa kaliber od Molnije a pretvára ich na zaujímavejšie modely než sú originály.No a na ceste je zase pár iných kúskov, ktoré mi padli do oka....

    Tak ak by ste mali dáku motiváciu,sem s ňou...

  • Ked pilotky, tak prave su jedny na predaj. imho, velmi zaujimavy a podareny model.

    edit: tak tieto konkretne su rezervovane, ale aj tak stoja za uvahu

    Preboha, a prečo ich kupovať na CHMG keď to máš pod nosom :?: to ako nosiť drevo do lesa 😏

    A stitch in time :D