Steinhart vs Grovana

  • Pridávam tému na polemiku. Aký máte názor?

    Zaujímavá debata je aj tu: http://forums.watchuseek.com/f275/steinhart…rts-368706.html Odporúčam prečítať.

  • To že tento "Rolex dizajn" kopíruje viacero výrobcov je známe. V tomto prípade však ide o viac. Identický vraj nie je len dizajn, ale aj kaliber, ťah, ciferník (okrem loga samozrejme), atď. A nie je to jediný model, ktorý majú tieto značky spoločné.ˇ
    Ktoré by ste si napr. vybrali vy a prečo?

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • "Maquinista" wrote:

    To že tento "Rolex dizajn" kopíruje viacero výrobcov je známe. V tomto prípade však ide o viac. Identický vraj nie je len dizajn, ale aj kaliber, ťah, ciferník (okrem loga samozrejme), atď. A nie je to jediný model, ktorý majú tieto značky spoločné.ˇ
    Ktoré by ste si napr. vybrali vy a prečo?

    Ja ani jedny, ja mám Rolex. :siffle:

  • "Maquinista" wrote:

    To že tento "Rolex dizajn" kopíruje viacero výrobcov je známe. V tomto prípade však ide o viac. Identický vraj nie je len dizajn, ale aj kaliber, ťah, ciferník (okrem loga samozrejme), atď. A nie je to jediný model, ktorý majú tieto značky spoločné.ˇ
    Ktoré by ste si napr. vybrali vy a prečo?


    Bude to tym, ze pravdepodobne obe vyrobila Grovana ;) .

  • "stepecken" wrote:

    Dobre ty kupec. Najlepšia voľba

    Ale keby predsa by som si mal vybrať, tak každopádne Steinhart. Prečo, lebo meno mi je sympatické.

  • Spen: A si si istý? "If you need one company's name that produces the Steinhart Ocean models, then that one name will have to be Steinhart! Although Steinhart does not manufacture watches or watch parts at their premises in Augsburg, Germany, Steinhart also does not order watches, or even parts from a catalog of a watch/private label brand producer either. ... Every single part of a Steinhart watch, except the basic movement, is designed and illustrated individually by me exclusively for Steinhart and then commissioned to different companies that will produce these parts according to the design and specification, also exclusively. ... Steinhart is no longer connected to Robert and Debaufre and does not order from Grovana nor any other PLB supplier anymore!"

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • na WUS sa riesilo, ze chlapik si kupil Grovany, ktore mali mat ETA strojcek. A ked ich pri servise otvorili, tak tam bolo daco ine (sellita)

    potom je tam aj vyjadrenie Steinhartu, ze ked niektory majitel ich hodiniek zisti, ze tam nema ETA, ma ihned ich kontaktovat abudu mu vymenene. Takze asi to nebolo ojedinele a mozno aj to prispelo k rozchodu Gunthera a Grovany, ktora im Oceany na zaciatku robila.

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • misoo: Zle si sa dočítal. Debaufre spolupracovali so Steinhartom, ale v roku 2008 sa rozišli. Debaufre teraz viac pôsobi na USA trhu a Steinhart na EU trhu.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock