Hodinky s rukou na volante

  • Pred cestou do práce.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • táto kombinácia so sivým NATO je skutočne vydarená! keby tak "Stein" prišiel s pilotkami v rozmere 42mm, tak by som pri ich cenovom nastavení mal celkom nasadeného červa v mozgovni... síce je tu Archimede v 39-kovom puzdre, bez hyzdiaceho nápisu na ciferníku, relatívne autenticky pôsobiace piloty, ale Archimede... nooo, hmmm... tož, radšej by som preferoval inú produkciu i keď Ickler puzdro v kombinácii s ETA kalibrom je v podstate v pohode, no nejak tú značku stále nedokážem úplne stráviť... ale potom je tu Laco Flieger Heidelberg! a to už prosím pekne ÁNO :) to sú PILOTKY ako pán Boh prikázal! a navyše kvalita za "rozumnú cenu" :) každopádne Štajny mám vo svojom osobnom hodnotení stále za veľmi prijateľnú značku... akurát ako to už niekto spomínal v inom vlákne, pokiaľ ide o tento "gunmetal" model, škoda toho dátumu... podľa môjho skromného názoru na "echt" B-Uhren nepatrí...

    • Official Post

    jj to som len vyskusal a po uvahe objednanych 7 dalsich farieb, khaki, green, grey, black... bude zabava :)

    Archimede ma aj 42 tusim a robia rozne verzie, Laco tiez vela verzii... Stowa... vsetko paradne pilotky... ale za pjet set ako u Guntera to uz nebude no... ;)

    Uznavam, bez datumu by boli krajsie, ale ja som na datum chory, tak bohuzial musim obetovat nejaku tu esteticku ceresnicku :) Ale nazivo je nastastie ten datum malinky a moc ho nevidiet. Nerozbija (chybajucou 3) cifernik ako niektore ine pilotky, IWC nevynimajuc... u mna teda uplne vpohode, som rad ze tam je :)

  • áno, áno, viem že Archimede má aj 42mm, a tiež by ma tu asi viacerí "pravoverní" presviedčali že origo pilotky začínajú od 45mm nahor :) ale my "menej obdarení" sa musíme uspokojiť s reálnymi rozmermi a preto lovíme v kalných vodách :) :) :) Stowa je mi veľmi sympatická i keď pár posledných flieger modelov dizajnovo trochu prekopali a pridali tuším prívlastok "Sport" čomu nie celkom rozumiem, ale ako sa vraví - proti gustu... a súhlasím s Tebou že dátum je potrebný, nakoniec variácie B-Uhr s dátumom ponúka prakticky každý výrobca ktorý má piloty v portfóliu... každopádne "experiment" s NATO sa Ti podaril :) som zvedavý na ďaľšie farebné kombinácie... p.s neviem ako to Steinhart robí že drží také dampingové ceny, ale zatiaľ im to ide... akurát ako som už v iných vláknach spomínal, chcelo by to aj nejakú tú invenciu, len s hommage to donekonečna nepôjde i keď všetko nasvedčuje tomu že sa mýlim :)

  • tak Gunther kedysi povedal, ze homage hodinky ich zivia a ostatne robi pre zabavu. ale osobne mi to nevadi, vzdy riesim len dany konkretny model :)

    co ja viem ci zacinaju na 45, ja to beriem tak, ze pilotky by mali byt vacsie, ale vzdy sa treba drzat v adekvatnych rozmeroch daneho sudruha... ak ma niekto ruku povedzme 17cm tak si da pilotky 40-42 a ak niekto 20cm, tak 45-50 povedzme... ne ze si niekto so 17cm da 55 ze sak pilotky maju byt velke... proste vsetko s mierou a psimnezene!! :D

  • prirodzene, z niečoho žiť musia, žijeme v dobe dravého kapitalizmu takže zisk je až na 1.mieste :) budem sa opakovať ale pri téme Steinhart som sa onehdá vyjadril že je/bolo by pozitívne ak sa časť zisku pretaví do vývoja čo v princípe Steinhart aj z času na čas urobí nejakou tou vlastnou úpravou kalibrov... ale nejdem tu zanášať vlákno balastom... nedá mi však nespomenúť ešte jednu vec - nechcem tu Peťovi ani iným autorizovaným dealerom Steinhart kaziť biznis, snáď si to nikto nevysvetlí zle, na Gnomon sú v ponuke modely ktoré nie sú na Steinhart ofiko stránke a na fejk to nevyzerá, takže asi majú nejakú "divíziu" pre ázijský trh alebo robia na objednávku limitované série... možno len neviem to čo vedia ostatní...

  • S tými rozmermi je to dosť indivindi. Ja mám labu 20, no 46tky sú už na hrane a 50 by som neunosil. Prečo? Nuž moja ruka je dosť súmerná na šírku zápästia a výšku. Nie je plochšia, ako u niekoho, kto si potom vie dať aj päťdesiatky a nevyzerá to trápne....:]

  • misoo - vďaka za info Mišo... to som nevedel... ale práve modely ktoré sa štandardne robia povedzme v 42mm, som na spomínanej stránke videl v rozmere 39mm prípadne pre mňa ako bonus bez "plastiky" na "dýnku" ... keď už hommage tak aj taký detail sa ráta... a pravda je aj to že nie je dôležitý iba obvod zápästia ale aj jeho tvar... na plochom zápastí sedia hodinky obecne lepšie... pokiaľ nie je puzdro typu "curved" ako napr. model od Bulovy... mimochodom, myslím že ženám je tvar mužského zápästia ukradnutý :) :) :) :)