• Dnes som pri browsovani nahodou narazil na znacku Maranez. Ta cena za mosadzne kusky s miyotou a safirom nie je zla ;) Skoda ze nerobia rovnake v bronzovom vyhotoveni.

    http://www.maranez.com/layan.php

    Recenzia: http://wornandwound.com/2013/02/22/maranez-layan-hands-on/

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 11:57 AM).

  • Nevyzerajú zle, ale 240€ za mosadzné hodinky neznámej značky + clo + dph, nie je zas tak málo. Tá cena sa reálne vyšplhá cez 300€ a za to sa už dá poobzerať napríklad po Steinoch. Nie sú síce ani mosadzné a ani bronzové, ale je v nich eta.

  • Ak sa nemylim, mosadz je zliatina medi a zinku, pricom bronz je zliatina medi a cinu.
    Nie som vsak ziadny hutnik, takze moj nazor ber s rezervou ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "misoo" wrote:

    Sak jasne, skor by ma zaujimalo aky je prakticky rozdiel v materialoch, co sa tyka nosenia danych hodiniek. :)

    Nie že by som bol odborník v materiálovej technológii :pleur4: ale zo skúsenosti viem, že mosadz ako taká veľmi rýchlo podlieha korózii. Samozrejme pridaním iných prvkov sa dá odolnosť mosadze zvýšiť ale zasa na úkor iných vlastností. Ak výrobca pustil do obehu mosadzné púzdro, tak určite vie, čo robí. :amen: Napríklad na výrobu hudobných nástrojov sa používa mosadz viaczložková, kde je okrem medi a zinku aj cín ( obsah medi je 60%) alebo mosadz z podielom medi 70 %, čo zaručuje dobrú antikoróznu odolnosť :taré1: . Staré hodinkové púzdra sa vyrábali z mosadze s nízkym obsahom medi ale boli určené na pochrómovanie a chróm je odolný korozii. Horšie bolo, keď sa vrstva chrómu narušila - to už bol proces rozpadu púzdra vplyvom potu a vlhkosti. :taistoi: Bronz je zliatina medi s cínom, olovom a hliníkom. Nie som si istý :aille2: ale myslím, že na hodinkové púzdra sa používa bronz hliníkový s podielom AL do 10 % s prísadou niklu, železa a mangánu. Hliník spôsobuje vytváranie oxidov medi a hliníka, tzv. patinu, ktorá následne chráni bronz pred ďalšou koróziou. Preto nie je dobré túto vrstvu odstraňovať, lebo je to vlastne ochrana pred ďalšou koróziou. :merci: houk :mdr3:

    A stitch in time :D