• Len tak zo zaujimavosti, ake pilotky by ste odporucili si kupit (Znacky ako Laco, Archimede, Steinhart, Meistersinger, a pod. mam vsetky prekukane)
    Hladam hlavne pre beznych ludich, nie ako breitling, IWC a pod.
    Mne sa zatial najviac zapacili HAMILTON pilot 46mm, maju vsetky parametre, ktore by som chcel, aby mali moje hodinky :) (kvalitny automat strojcek, zafir, velkost, vzhlad, vodotesnost na pilotky velmi dobra - 200m, farebne kombinacie...)
    Aj som ich uz skoro kupil, no nakoniec som si to rozmyslel kvoli cene a momentalne hladam nejaku lacnejsiu alternativu na skusku

  • Tie Hamilton su skutocne nadherne.
    Ked som kupoval Laco, rozhodoval som sa podla "historie", aby hodinky vychadzali skutocne z minulosti. Maximalne ma oslovovali Stowa, ale nakoniec som vzal Laco kvoli rozmeru, kedze u Stowa som mal obavu, ze budu "male".

  • tu maju tie hamiltony za podla mna velmi priaznivu cenu:
    http://www.jomashop.com/hamilton-khaki…-h64715885.html

    jedinu vec co sa im da vytknut je absencia antireflexu, ale ina su velmi pekne..

    ako alternativa k nim (sice rucny natah) si myslim ze su pilotky od Steinhartu (mam ich tiez vyhliadnute), ktore maju krasny zadny priehlad, zafir s antireflexom a cenu o dost priaznivejsiu si myslim

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "esqueleto" wrote:

    Pekné sú tie Hamiltony, trochu mi možno prekáža ten deň v týždni a dátumovka, pretože tie na pilotkách nemajú čo hľadať, ale z praktického hľadiska je to super vec. Pri dovoze treba rátať ešte s clom a dph, ale ako vidím, aj tak sa to asi oplatí.

    mozno to bude v tejto teme trosku OT, ale ako je mozne, ze mne este nikdy nic neskoncilo na colnici? :] konci vam kazda zasielky co prekracuje urcenu hodnotu na colnici?

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Takto, cez colnicu prechádza iba tovar, ktorý prichádza z mimo EU. V rámci EU je voľný pohyb tovarov. Takže ak si niečo objednáš s Číny, USA alebo napríklad aj z Nórska, tak by tovar mal automaticky prechádzať cez colnicu. Jednotlivý colníci už určia na základe proforma faktúry, či je potrebné vyrubiť clo a dph alebo nie. Je stanovená určitá hranica pod ktorou sa tovar nepreclieva (neviem presne koľko ale ide zhruba o 20 až 40 €). Keď tovar stojí viac, mal by byť automaticky preclený. Lenže veľa krát je to proste o ľubovôli jednotlivých colníkov. Ja mám skúsenosť, že väčšinou tovar preclievajú ale niekedy sa im podarí aj hodnotné veci poslať priamo domov :) To sa však týka iba osobných vecí, resp. vecí na fyzickú osobu. Keď niečo dôjde na právnickú osobu, spravidla to colníci kontrolujú a treba vypĺňať aj jednotnú colnú deklaráciu (JCD). Niektoré prepravné spoločnosti ale colnicu vybavia za Vás, napríklad FedEx. Keď je tovar na hranici, zavolá Vám pracovník prepravnej spoločnosti, či súhlasí cena na faktúre s tovarom a po Vašom odsúhlasení to preclí (musíte mu však poskytnúť splnomocnenie - aspoň prvýkrát). EMS nepreclieva, takže treba ísť pekne na colnicu a vystáť si to. Stále je lepšie keď je pri tovare priložená aj faktúra. Pretože Gift a podobné veci na colníkov väčšinou neplatia. Niekedy im nestačí ani priložená faktúra a požadujú aj dôkaz o platbe, teda výpis z banky alebo Paypal a pod. Samozrejme, že sumy sa musia zhodovať :)

    Potom ešte k samotnému clu a dph. Clo je u väčšiny hodiniek úplne zanedbateľná čiastka - zhruba do 1 € na kus. Avšak musíte ešte pripočítať 20 % k obstarávacej cena (spolu s poštovným) a to za DPHčko. Mnoho ľudí je potom prekvapených, že ešte musia platiť a niekedy to v konečnom dôsledku výjde aj drahšie ako keby to kúpili tu alebo v EU.

  • v mnohych veciach co si pisal som mal jasne, takto to ale mozno este niekomu pomoze..

    ak mam pravdu pvoedat, mne uz dosli hodinky co mnohonasobne prekracovali 40€, suma bola napisana na krabici a predsa mi dosli domov.. pri hodinkach sa mi to stalo konkretne 2 krat - boli to baliky z USA a zo Singapuru.. Okrem toho aj kopec inych veci co mi poprichadzalo, vzdy dosli domov.. mozno som mal len stastie, kto vie.. :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • ja mam s colnicou podobne skusenosti. Objednaval som 3x rovnaky typ tovaru od jedneho predajcu. Prvy raz mi prisiel tovar az domov aj ked podliehal DPH aj CLU. Druhy raz si ma predvolali a musel som zaplatit DPH a CLO. Treti raz opat nic. Mozno je to tym, ako sa colnik vyspi, pripadne kolko zasielok maju na pobocke.. alebo je to o stasti ako pise cretino

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • No ja som dva krát objednal z USA, prvý krát prišli pekne do KE na colnicu - išiel som tam vybavil zaplatil DPH a clo a boli doma, Teraz druhý krát USA - BA (idú do KE) 4dni, a v BA sú od 5.12, už mi rohy rastú z toho....
    Takže 2 krát skúsenosť, že colníci zachytili.
    Ináč by tieto príspevky mohli byť v samostatnej sekcii, aj tak nikto neobjedná hodinky ktoré vie dodať Toptime z USA...

  • Mam podobnu dilemu ako izidor211 na zaciatku tohto vlakna. Myslim, ze je zbytocne zakladat nove vlakno (nech posudi admin), preto sa spytam tu.

    Vyhliadol som si 2 modely hodiniek, nad ktorych kupou uz dlhsie uvazujem.
    STEINHART Nav B-Uhr II 44 mm hand driven vs Hodinky Laco Pilot Miyota automaty - Augsburg
    Spociatku som bol pevne rozhodnuty kupit si Laco, najma kvoli historii znacky, pomerne nizkej cene, atd. Recenzie na Laco model su viacmenej pozitivne o Steinharte s ETA strojcekom ani nehovorim. Na Laco sa mi nepaci len to, ze cifernik je zelenej farby namiesto bielej ako na starsich modeloch + pre mna mala 20mm sirka remienku na 42mm hodinkach.
    Casom sa mi velmi zapacili spominane Steinharty. Oproti Laco maju mensiu nevyhodu, ktorou je pre mna vodotesnost 3ATM. Na druhej strane maju zafirove sklicka s antireflex filtrom, atd.

    Velkou dilemou je tiez, ci sa mam rozhodnut pre automat, alebo rucny natah. Tiez neviem posudit ako je to s presnostou.

    Bol by som rad, keby ste mi mohli poradit. Popisat "pro" a "proti" aby som sa konecne mohol rozhodnut :]

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Pre mňa jednoznačne Steinhart.
    Strojček, ta Myiota nie je až taká katastrofa, dokonca je tam aj snaha o zdobenie, ale tak v porovnaní s Unitasom nemá šancu.
    Také veľké minerálne sklíčko Ti vydrží bez škrabanca tak 3 dni.
    Čo sa týka vodotesnosti, do vody by som neliezol ani s jednými a na bežné používanie je to jedno.
    Pravé pilotky mali ručný náťah, je pravda, že aj centrálnu sekundovku, takže z toho hľadiska "prašť jak uhoď" :D . Vyber si, pre mňa je naťahovanie pri správach obľúbený denný rituál.
    Presnosť, pri Myiote neviem, Unitas je overený strojček, takže presnosti by som sa nebál (môj robí +3 až 4s/denne).
    Pre Laco hovorí história a cena, je to na Tebe a Tvojich preferenciách. Za tu cenu to však nie je zlá kúpa, treba povedať, že Steinhart je cca. o 150€ drahší, avšak čo to za tú cenu navyše aj dostaneš.

  • Tak ja som sa uz rozhodol a zhodou nahod mam uz doma Laco Aachen s miyotou...fotky a aj prve dojmy doplnim neskor, treba na to dobre denne svetlo...
    Prve dojmy su zatial velmi pozitivne...

  • "izidor211" wrote:

    Tak ja som sa uz rozhodol a zhodou nahod mam uz doma Laco Aachen s miyotou...fotky a aj prve dojmy doplnim neskor, treba na to dobre denne svetlo...
    Prve dojmy su zatial velmi pozitivne...

    tesim sa na fotky a strucnu recenziu

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Tak som konecne vypatral spolocnu fotografiu. Vobec som nepocital s takym rozdielom vo velkosti. 42 vs. 44mm.
    Najlepsie by asi bolo vidiet oba modely nazivo a potom sa rozhodnut...


    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Ved to, a teraz babo rad, ked clovek nema moznost vidiet oba modely nazivo... taky rozdiel ako na obrazku by som cakal od verzie Laco/42 vs. Steinhart/47...
    Stale sa vsak moze jednat o opticky klam. Rozne ohniskove vzdialenosti objektivov dokazu robit divy, to uz som videl velakrat.

    esqueleto: ak by si mal casom niektory z modelov skladom, velmi rad by som prisiel osobne v BA obzriet ak by to bolo mozne ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Laco Aachen prve dojmy

    Takze, prvy dojem bol velmi dobry, velmi pekne balenie, hlavna krabicka, vo vnutri kozeny obal a v nom hodinky. Maju sice 42 mm bez korunky, ale vyzeraju ovela vacsie ( oproti mojim starsim citizenom, ktore maju taktiez 42 mm), je to hlavne tym, ze cifernik je pomerne velky. Farba cisiel nie je biela, ale zelena, ukaze sa to hlavne na normalnom dennom svetle. Co ma na zaciatku trosku prekvapilo, ze trosku hrkaju, resp. pocut ich, ked sa strojcek pohybom ruky natahuje. Teraz to vsak uz vobec nevnimam. Co sa tyka presnosti strojceka, robi to + 10-15 sekund denne. Mozno sa to trosku zlepsi casom, ked strojcek bude poriadne zabehnuty. S nastavovanim uplne presneho casu je trosku problem, nakolko myiota nema hacking (tj. sekundova rucicka sa nezastavi po vytiahnuti korunky). Korunka sa da potiahnut do dvoch pozici, prva nerobi nic (sluzi na nastavenie datumu, tieto laca vsak datumovku nemaju) a v druhej pozicii sa nastavuje cas. V normalnej polohe je mozne hodinky natiahnut aj rucne. Co sa tyka svietivosti, pokial sa poriadne "nabiju" tak svietia nadherne, velmi prehladne, v takom stave vsak vydrzia iba chvilu, ale v tme sa da na nich odcitat cas aj po troch hodinach. Co ma este trosku prekvapilo, ze remienok je pomerne dost kratky, mam zapestie 19 a zapinam na 3 dierku, pri zapesti 22 cm sa zapli na poslednu aj to len tak tak. V podstate mi to nevadi, ale ak ma niekto hrubsiu ruku, mohol by mat problem. Celkovy dojem je zatial velmi dobry, nosia sa pohodlne, su lahke, vobec na ruke nezavadzaju a vyzeraju (aspon na mojej ruke) pomerne mohutne, ale vobec nevyzeraju gycovo, ako mnohe big fashion hodinky. Zatial tolko - snazil som sa ich nafotit, ale pekne fotky sa mi zatial velmi nepodarilo spravit, treba na to fakt dobre svetlo (alebo lepsie fotak? :) )