Biatec Watches

Fotky Archimede Pilot H

 • Model ARCHIMEDE Pilot H vychádza z historických modelov, ktoré boli vyrábané počas druhej svetovej vojny pre nemecké vzdušné sily. Ide o typické pilotky, bez akéhokoľvek loga alebo iných "zbytočných" nápisov, ktorých hlavnou úlohou je prehľadnosť a rýchla čitateľnosť.

  By toptimeeu at 2011-09-27


  Samotná značka ARCHIMEDE je pomerne mladá (datuje sa od roku 2003) avšak hodinky vyrába spoločnosť Ickler GmbH, ktorá má viac ako 80 ročné skúsenosti s výrobou púzdier, takže kvalita spracovania púzdra je na veľmi vysokej úrovni. V púzdre tyká štandardný švajčiarsky strojček ETA 2824-2, ktorý je možné za dosť mastný príplatok 145 € doplniť vlastným ARCHIMEDE rotorom.

  By toptimeeu at 2011-09-27


  ARCHIMEDE rotor


  Zaujimavou možnosťou je pomerne rozsiahla možnosť konfigurácie hodiniek: Popri možnosti dokúpenia ARCHIMEDE rotora je tu možnosť celkokovového zadného veka, namiesto štandardného s minerálnym sklíčkom, možnosť troch kožených remienkov s obyčajnou sponou alebo s preklápacou, taktiež možnosť s kovovým náramkom. Navyše je možné doplniť túto verziu o nápis FL23883 na boku púzdra a čierne ručičky so superluminovou namiesto klasických modrých so superluminovou.


  Mnoho záujemcov o pilotky sa k značke ARCHIMEDE pravdepodobne prikloní hlavne pre ich prijateľnejšiu veľkosť, ako je tomu u niektorých iných značiek - napr. Steinhart. Konkrétne model Pilot H má veľkosť 42 mm ale pilotky od ARCHIMEDE je možné dostať už od veľkosti 36 až po 45 mm!

  By toptimeeu at 2011-09-27

Letisko Sliač