Biatec Watches

Príspevky od tivoli

  Ja neviem...

  Podľa mňa ak chceš niečo nadčasové, tak choď do mechanických/automatov.

  To sú hodinky, ktoré pri troche šťastia bude nosiť aj tvoj vnuk - čo sa s quartz predpokladať nedá.

  Osobne by som dnes volil niečo veľmi jednoduché - nič navyše - ani dátumovku.

  V minulosti som tiež preferoval chronografy a všelijaké komplikácie, ale dnes už nie.

  Je to otázka vkusu, ale myslím si, že nejaké nadčasové jednoduché automaty ťa len tak ľahko neomrzia.

  P.S. čo sa týka sklíčka, zafír/hardlex a pod. má aj svoje nedostatky...

  1. asi ano, ale budes potrebovat hodinarsky lis (eBay za par korun)

  2. overeny obchod na sklicka je napr. tu https://crystaltimes.net/ Aliexpress..mozes skusit a poreferovat :)

  3. lupa na datumovku je dajme tomu fajn, ale popravde si ju moc neviem predstavit pre day/date komplikaciu a na tychto hodinkach. Ta z tvojho linku navyse nie je ovalna, takze to bude otrasne :)

  4. smirgel/hubka na riad :) Ale pochybujem, ze to bude vyzerat dobre. Z leskleho povrchu skrabance idu dost lahko lestiacimi pripravkami na kov.

  Takže hodinársky lis plus lepidlo.

  Bublinku som si rozmyslel (máš pravdu).

  To zmatnenie / zdrsnenie lunety...

  Fakt by to nešlo urobiť do stavu, že by to bolo pekné ?

  Čo keby som vybral strojček a puzdro dal vypieskovať ?

  Tak to vidíte... Doškriabané sklíčko a luneta. Nočná mora pre každého hodinkomaniaka.

  Môj hodinár je jediný dobrý široko - ďaleko a na kompletné vyčistenie mojich iných hodiniek ma "objednal" až niekedy začiatkom leta.

  Prísť za ním s výmenou sklíčka a prebrúsením lunety sa hanbím.

  Tak som si povedal: Som šikovný :) a toto zvládnem aj sám.


  Ale pre istotu sa chcem opýtať na vaše skúsenosti:


  1. Dokázal by som si sám vymeniť sklíčko ?

  2. Máte skúsenosti so sklíčkami z Aliexpressu ?

  3. Doporučili by ste mi sklíčko s bublinkou na dátumovke ?

  4. Čím mám zdrsniť lunetu - aby nebola lesklá ?


  Po rekonštrukcii/personalizácii hodiniek by mali mať vymenené sklíčko, matnú lunetu nenáchylnú k škrabančekom plus hnedý kožený remienok.


  Vopred ďakujem za všetky rady a postrehy.


  https://www.aliexpress.com/ite…703d8d8&priceBeautifyAB=0

  Ferio - ja som tiež začiatočník a tiež mi pomaly pribúdajú hodinky. Nie som milionár a nemôžem si na úkor rodiny vyčleniť zopár stovák na hodinky. Dá sa to ale aj za menej. Kultovky kúpiš aj za 100 Eur a urobia ti iste radosť. Ja mám Seiko 5 - čo považujem za vynikajúci začiatok. Nedávno som kúpil na meranom-e Amfíbie - čo je ďalšia kultovka za 60 Eur. Nejak mi zachutili ruské hodinky. Svokrovci dávnejšie robili doma poriadok a ešte nevedeli o mojej vášni a len tak spomenuli, že našli staré hodinky po dedkovi a vyhodili ich do koša. Rozbúchalo sa mi srdce a s hanbou som z koša vytiahol nádherné staré pozlátené exportné oblekové Poljoty. Chýbala im sekundovka, ale môj hodinár ju zohnal a dal to dokopy. Sú veľmi presné a navnadili ma ku kúpe iných starých Poljotov - tentoraz s budíkom. Začína ma to ale ťahať k jednoduchším hodinkám a už mi začína vadiť aj dátumovka. Vkus sa postupne mení a tak sa ti hodinky, ktoré kúpiš dnes nemusia páčiť zajtra. Ale ak kúpiš nejaké nadčasové jednoduché kultovky, tie ťa asi neomrzia nikdy. Takže držím palce a pochváľ sa svojím prírastkom.

  Osobne nevidím opodstatnenie pre tento typ pohonu. Ak už nosíš quartz - čo sa stane, ak raz za rok a pol dáš vymeniť batériu a dáš pretesniť ? Quartz zostane stále quartz a navyše ten kondenzátor/akumulátor tiež nevydrží dlho... Podľa mňa sú hodnotné také hodinky, ktoré dáš svojmu synovi a on svojmu a on svojmu... Dobre servisované automaty toto zvládnu - quartz nie.

  Seiko 5 sú skvelé hodinky. Sú to ale automaty a začiatočník asi viac ocení quartz. Automaty sú menej presné ako quartz, ale majú "dušu". Je to jednoducho nadčasová mechanická klasika. Môj tip je Seiko 5 - ale tam je cena cca 100 Eur, alebo potom by som išiel do Vostokov. Stále ešte zaľúbene pozerám na svoje nové Amfíbie... :) Takže šup na meranom a doporučujem nejaké Amfíbie na leto (vydržia), alebo Komandirskie 1965, prípadne elegantnejšie Retro. Solídne hodinky máte od cca 60 Eur vyššie a budete mať na ruke kultovú klasiku, ktorá vydrží.

  Ja viem, ale aj zápäsťový tlakomer ukazuje čas a neodvážiš sa povedať, že sú to hodinky :)

  Tie quartzky sú proste... Ako hudba vo formáte mp3 s bitrate 96 vs. naživo...

  Nie nie len ma zaujalo čo je to za pohon na tých hodinkách tak že sa spýtam :) Ja mám svoje s batériou

  Medzi hodinkami na batériu (quartz) a mechanickými/automatmi je rozdiel ako medzi jazdou na aute na x-boxe a v skutočnosti :) Ide to, ale nie je to ono...

  Ja mám fitnáramok a používam ho výlučne na zobudenie vibráciami - aby som nezobudil manželku a malú dcérku - ktorá ešte spáva s nami. Na jedno nabitie vydrží aj mesiac a ostatné funkcie nevyužívam. Pred odchodom z domu dám na ruku ozajstné hodinky a na zvyšok mám mobil. Počas spánku mám teda na jednej ruke fitnáramok a na druhej náramok s elektrošokmi proti chrápaniu a prd mi to pomáha :D Žena vraví, že chodím spať ako kozmonaut :D

Letisko Sliač