Biatec Watches

Príspevky od mmko

  tak ďakujem za rady a reakcie, všetko je na veľmi dobrej ceste :)


  chcem Vas este poprosiť o pomoc... Skúste mi poslať nejaké Microbrand-y alebo značky ktoré by ste privítali na SK trhu :)


  ďakujem :)

  neviem ako ostatní ale ja z Lumi teším ako malý chlapec :D stale čakám kym sa zotmie a potom si vychutnávam svetielko :D


  nevidel som ich naživo tak si neviem predstaviť akých su rozmerov ále ak jej nie su veľké tak sa z toho tes :D pretože polovicky nie su casto nadšene z nových kúsokov :D

  EDY áno s tým pánom som si užil svoje a pozitívne situácie aj negatívne, avšak som typ človeka čo rád dá druhú šancu pokiaľ je to v norme. Druhy hodinár sídli v podstate neďaleko medzi kostolom a kinom, ale popravde ani neviem či ešte funguje...


  U vás v MI je niekto schopný? Poprípade iné lokality... VT, SV, PO, KE

  žijem ďaleko na východe v Humennom... Skusenosti mam s jedným starsim pánom ktorý je tu asi najdlhšie. Celkovo je tu viac horinarov ale len dvaja vyzerajú že sa vyznajú, zvyšok max. Meni baterky.


  jasne určite to bude chcieť prieskum a dlhé debaty o tom kto sa na co citi., avšak si myslím že tých oprav nebude az tolko, resp. Nic co by sa poriesit nedalo. Ak by to bola zavazna chyba tak by som to riešil priamo s vyrobcom.


  Do nákladov som ratal aj vrátenie peňazí pri veľkej chybe. Zvazujem aj takú možnosť pokial to nebude likvidacne a nebude žiadne iné východisko.

  Nie som velky fotograf ale casom urcite pridam viac fotiek... teda budem sa snazit. Su zaujimave... je to jeden z modelov co pre Seiko robil Pan Giorgetto Giugiaro. Je hlavne slavny ako automobilovy designer... napriklad prvy Golf alebo Lotus Esprit. Asi nie kazdeho salka caju ale ja som sa do jeho hodiniek od Seika nacisto zblaznil... :love:

  Ja som ich videl len na FB na jednej stránke na pár fotografiách aj to boli umelecké... Práve preto chcem také bežné používateľské fotografie :) Pohľad z boku a zo spodu napr.. :)

  ďakujem za reakcie páni :)


  Nebudem sa vyjadrovať každému zvlášť tak to trošku generalizujem ale pôjdem postupne :)


  1. Samozrejme nemám veľké oči, neočakávam, že to bude môj primárny príjem, chcem to skúsiť možno z toho pôjde v budúcnosti pekná rezerva alebo len pár € na kávu... Ďalšia vec, ktorá mi hrá do karát, že ak vediete popri zamestnaní živnosť, neplatíte odvody.


  2. Ide o to, že plánujem mať hodinky, ktoré tu nie sú. Preto ak sa dostanú do povedomia môžem byť tvorcom ceny.


  3. Čakacia doba... Samozrejme ideálne by bolo viesť sklad, no mať v ňom +10 000€ to je neekonomické. Dlhé čakacie doby sa budem v prvom rade samozrejme snažiť tlačiť čo najnižšie a nájsť v tom nejaký systém. Plánujem ich kompenzovať rôznymi darčekmi. Dnes je Čína velké trhovisko a za pár desiatok € sa dajú zohnať napr. náramky, ktoré dnes tak letia na FB s hodinkami a pod. :)


  4. No a čo sa týka hodinára. Ak sa smiem opýtať, prečo neodporúčate lokálneho hodinára? Prípadne aké máte návrhy na riešenie tohto problému?

  hannes


  Vďaka za reakciu :) Tak si myslím že nejaký ten zákazník sa vždy nájde, ľudí je dosť. Možno by sa časom zo značky nový HIT... človek nikdy nevie a preto to chcem skúsiť :)


  Výberom značiek som sa snažil robiť kompromisy cena/zostava a z každého súdka niečo preto je tam aj divočina aj klasika aj vintage a tak.


  A čo sa týka servisu, no tak aby nevznikali zbytočné náklady na preravu (všetko je však o dohode, nevylučujem servis u výrobcu) tak som uvažoval, že by som sa dohodol s nejakým hodinárom u nás v meste čo by mi to robil, samozrejme pokiaľ by boli v záruke tie hodinky išlo by to na moje náklady :)

  hannes


  Ďakujem za reakciu :)

  áno to všetko viem, to všetko mám v hlave, nad tým všetkým som uvažoval, mám s tým neustále kolotoč aj preto som založil toto vlákno. Esqueleta som kontaktoval, bez toho by som si nedovolil založiť vlákno.


  Ako som spomínal práve riešim tých dodávateľov a snažím sa hľadať kompromisy aby som toho nemal veľa na sklade a vôbec aby som v tom nemal na začiatku 10 000ce.


  Pozdáva sa mi tvoja myšlienka mať dve silnejšie značky doplnené o Microbrand.

  Zdravím páni, :)


  ako už samotná hlavička napovedá, mám ideu resp. plán založiť e-shop s hodinkami. :) Všetko je ešte len v začiatkoch a ako pri každom podnikaní aj v tom prípade je potrebný prieskum alebo diskusia medzi ľuďmi, ktorý sa v danej oblasti pohybujú.


  Aká je moja predstava?


  -uvažujem nad dvoma rôznymi variantami


  1. Ponúkať napr. 5 - 6 rôznych MicroBrand hodiniek.


  Výhody? :)


  *Možnosť priniesť na trh niečo nové, možnosť podporiť nové, mladé značky, možnosť byť jedinečný. Možnosť venovať sa len vybraným značkám a nezapodievať sa ostatnými.


  Nevýhody? :/


  *Neskoršie predaje, nedôvera v značky atď.


  2. Ponúkať bežne dostupné hodinky (t. j . Casio, Seiko, Lorus...) a k tomu 5 Microbrand-ov


  Výhody? :)


  Možno skoršie dosiahnutie nejakých predajov nakoľko tam budú bežne dostupné značky.


  Nevýhody? :/


  Microbrandy budú medzi bežne dostupnými hodinkami mierne dehonestované a v nevýhode.
  E-shop môže zapadnúť medzi zbytok eshopov s rovnakým tovarom a bude sa odlišovať minimálne.


  Ja preferujem možnosť prvú, mám živú predstavu ako nato, nepočítam zo ziskom od prvého dňa, chcem to viesť popri zamestnaní takže na to budem mať dostatok času a možností.


  Zvyšné veci čo sa týka proma, reklamácii, fotiek atď. o tom mám tiež predstavu ale momentálne ma trápi vec spomínaná vyššie resp. ma trápi vhodný dodávateľ.


  _______________________________________________________________________________________


  Hodinkomaniaci preto mám pár otázok... :)


  1. Vo všeobecnosti či si myslíte, že sa oplatí do niečoho takého púšťať? (ja v to verím a túto otázku dávam len čisto z informačného hľadiska)

  2. Ktorú možnosť by ste preferovali a prečo?

  3. Koľko značiek by ste požadovali

  4. Rôzne nápady, návrhy, dohodenie značiek/výrobcov/dodávateľov...


  Microbrandy, ktoré mám prisľúbené a sme predbežne dohodnutí: :)


  1. Von Doren

  2. AquaTico watch

  3. NO- WATCH

  4. ?Nezumi Studios?

  5. ?Havaan Tuvali?


  Za všetky postrehy, názory, kritiku, príspevok, emotikon budem vďačný veľmi mi to pomôže, podporí ma to a možno mi aj niečo nové napadne, :) takže som vopred vďačný :)


  //Ak som na niečo z mojej strany zabudol budem priebežne doplnať

  Samozrejme je to každého osobná vec, ale ak ti môžem poradiť v tomto prípade čo sa týka cla sa nemáš čoho obávať. Tiež som sa toho obával ale v poslednom čase to zažívam pomerne často tak to nepovažujem už za problém.


  Pri cene 50 USD čo je možno nejakých 45 € ťa vyjde clo na necelých 10 € + správcovský poplatok 4 €.


  Postup je následovný:


  1. Zásielku ti zadrží colnica

  2. Hneď na druhý pracovný deň ti poštárka donesie list z colnice. V mojom prípade ak viem, že budem doma tak si ho dám na adresu domov ak budem v práci tak si ho dám do práce.

  V oboch prípadoch poštárka doručuje pred obedom.

  3. To znamená, že ešte v ten deň pošlem spätne email s potrebnými náležitosťami a súhlasom.

  4. Ak to stihneš v ten deň tuším do 14:00 tak ti zásielku doručia opäť na druhý deň, kde poštárke vyplatíš sumu a je to vybavené.


  Takže tento proces sa najrýchlejšie dá vybaviť za 1 deň, pokiaľ nestihneš termíny tak max. 3 dni. Nevidím na tom nič komplikované :)

  Uz dlho rozmyslam ze skusim rozobrat, zlozit a mozno upravit najake lacne vostoky... SKX by som asi zatial mojim gramblavym rukam nedaval. Asi si ma inspiroval :)

  Chcem sa spytat odkial mas naradie a ci si s nim spokojny?


  Ja som tam zabudol dodať že medzi tým ako mi prišlo sklíčko som trénoval na hodinkách z Aliexpresu resp. z bazošu za symbolickú sumu pretože neboli funkčné.


  Vyskúšal som si na nich všetko čo som potreboval :) :)


  Náradie je spomenuté vyššie v návode hneď v úvode. Náradie ma stálo cca 19 € a povedal by som, že cena zodpovedá kvalite. Ale mne to stačí. Jedna výmena sklíčka teraz a v budúcnosti možno výmena baterky v mojich quartz-kach alebo pomoc niekomu zo známych.


  Som rád, že som inšpiroval. Mňa zas inšpiroval mysiak a som rád, že si takto môžeme odovzdať skúsenosti. :)

Letisko Sliač