Biatec Watches

Príspevky od Spartan

  zabíja. Tá veľkosť k vintage dizajnu vôbec nepasuje.


  Jediné hodinky, o ktorých viem, že spĺňajú všetky požiadavky sú Raymod Wil Freelancer, akurát je treba nájsť ich za dobrú grey market cenu.

  Baume Mercier má tiež pekné chronography, akurát nie sú 100m WR

  product-7740-SC1-65221.png

  Vzhľadom na to, že už ich viem v podstate servisovať si v takom prípade proste objednám nový a vymením to. Vzhľadom na to spôsob uchytenia, to aspoň nebude náročné...

  Cez priehľad by si to aj tak nevidel, ten býva len nad strojom. Plastový držiak ale nie je žiadna novinka, je to aj funkčné riešenie, keďže tlmí nárazy, napríklad aj Cartier používa plastové držiaky v ich potápačských hodinkách. Mne osobne ten plast nevadí.

  Dnes mám pre vás update o mojich Aquaraceroch:

  Asi pre dvoma mesiacmi začali ísť z ničoho-nič -20 sekúnd na deň. Pred tým išli okolo -7 sekúnd na deň, z čoho som tiež nebol nadšený, ale pri -20 s za deň som ich už poslal do servisu.

  Odtiaľ sa vrátili z papierom, že ich zregulovali na +6 sekúnd na deň. Reálne ale išli prvý pár dní - 6 až - 8 sekúnd (asi preto, že dlhšie stáli) a potom sa pomaly vrátili na pôvodných -20 s. Či s nimi v servise niečo skutočne robili, to neviem.


  Prvé dni po servise:

  Screenshot_20170831-142956.png

  A potom išli až ku -20 s:

  Screenshot_20170831-143022.png

  Rozhodol som sa, že ich musím zregulovať sám, našťastie som bol omnoho úspešnejší ako v servise a dostal som ich na cca. 0 až 0,5 s na deň (na čo som aj celkom hrdý):

  Screenshot_20170831-142800.png

  Pri tomto som prišiel na niekoľko zistení z kategórie "what TAG Heuer doesn't want you to know":

  Stroj vnútri je Sellita SW200-1 v najnižšom grade "Standard" bez akéhokoľvek zdobenia, dokonca ani na rotore. Osadená je v plastovom držiaku (čo nie je až taká katastrofa, ako sa zdá) a celé to na mieste drží len korunka:

  DSC_0001-2.jpg

  Takže sa nakoniec teším, že hodinky môžem znova nosiť a ešte aj s vynikajúcou presnosťou.

  Ja si myslím, že boli menené, oni majú aj nejaké pravidlá, podľa ktorých sa pri takýchto väčších servisoch musia meniť ručičky, aby tie hodinky vyzerali konzistentne.

  Ešte nejaké fotografie:

  DSC_0029.jpg

  DSC_0105.jpg

  DSC_0026.jpg

  DSC02224.jpg

  DSC_0045.jpg

  1 000 odberateľov:

  Sn_mka.jpg

  Pri tejto príležitosti by som aj chcel poďakovať ľuďom z fóra, vďaka ktorým to bolo možné, hlavne tým ktorí mi zapožičali hodinky na točenie a taktiež tým, ktorí moju tvorbu podporovali iným spôsobom.


  Bohužiaľ už moc nemám čo točiť tak ako kedysi, takže videí bude pomenej, ale na víkend bude jedno hotové.

Letisko Sliač