Epos 3412 Limitovaná edícia

  • Dnes sa Vám stručne pokúsim priblížiť moje dojmy z hodiniek Epos 3412 LE (limitovaná edícia). Ide konkrétne o model so sivým ciferníkom a púzdrom z nehrdzavejúcej ocele, ale je taktiež dostupný v prevedení z ružového a žltého zlata (ide len o pozlátenie, teda nie solídne zlato). Myslím ale, že oceľová varianta mu pristane najviac. Posúďte sami, nižšie sú všetky tri verzie:

    Keď som hodinky prvý raz dostal do ruky, môj prvý dojem bol, že vyzerajú oveľa drahšie ako naozaj sú (1100 €). Asi to má na svedomí krásne zdobený mechanický strojček Unitas 6497. Zaujímavé gravírovanie ako aj skeletonizácia pomýli nejedného znalca strojčekov Unitas, ktorí by si ho mohli ľahko popliesť s nejakým iným.

    By toptimeeu at 2011-10-03

    Po natiahnutí začne strojček pekne nahlas tykať, čo pravdepodobne zapríčiňuje veľké zafírové sklíčko na zadnom veku. Samozrejme, že cez všedný deň si to nevšimnete, ale mať tieto hodinky na nočnom stolíku, asi tak skoro nezaspím :D

    Ako vidno na obrázku vyššie, hodinky majú netypicky uloženú korunku, na pozícii 4 hodín, pričom číslo vygravírovanej limitovanej edície je na ochrane korunky. Toto netypické umiestnenie korunky prináša hodinkám trochu športovosti a originality do inak pekného spoločenského modelu.

    By toptimeeu at 2011-10-03

    Veľkosť púzdra je 42,5 mm a je vodotesné do hĺbky 100 metrov.

    Ciferník sivej farby hrá peknú hru s farbami pod rôznymi svetelnými podmienkami. Raz sa javí ako matný, inokedy sa pekne leskne.

    By toptimeeu at 2011-10-03

    K hodinkám patrí pekný čierny kožený remienok z telacej kože.

    By toptimeeu at 2011-10-03

    Z tohto modelu bolo vyrobených len 888 kusov celosvetovo.

    By toptimeeu at 2011-10-03

  • Zdravím,
    zajímavé hodinky a o to více, že je to limitka :D . K obleku a košili s manžetovými knoflíky značka ideál. Jen jsem se dočetl, že firma vyrobila sice limtku 888ks, ale od každého z těcho 3 modelů t.j. 2664ks celkem a většina z jich má být určena pro asijský trh, kde je č.8 uváděno jako velice šťastné číslo.
    Petr

    Jen tak pro zajímavost: před mnoha lety jsem si tak v anglii kupoval hodinky Tommy H. a měli podobný pohled na strojek jako tyto hodinky, akorát dole na 6 hodině. Měl jsem je jen jednou na ruce a hned je prodal. Nemusím zmiňovat, že mi vadil pohled na automat z číny :geek: a také ta lehkost daného modelu...