• chlapi, mam otazku, moze sa stat, ze casom zacne fotak stracat na kvalite fotiek ? neviem ako je to mozne, ale chcel som dnes odfotit hodinky do sutaze, no ne a ne... bud presvetlene, alebo tmave, akoby to nevedelo cvaknut tak ako to vyzera naozaj... skusal som automatiku aj plny manual, no furt to vyzeralo rovnako zle...
    asi budem musiet pozriet novy... durin, ako si spokojny s Fujifilm X10 ?

  • "misoo" wrote:

    chlapi, mam otazku, moze sa stat, ze casom zacne fotak stracat na kvalite fotiek ? neviem ako je to mozne, ale chcel som dnes odfotit hodinky do sutaze, no ne a ne... bud presvetlene, alebo tmave, akoby to nevedelo cvaknut tak ako to vyzera naozaj... skusal som automatiku aj plny manual, no furt to vyzeralo rovnako zle...
    asi budem musiet pozriet novy... durin, ako si spokojny s Fujifilm X10 ?


    ako dlho mas ten fotak a co je to zac?

  • "misoo" wrote:


    standardny kompakt, pricom kompakty fuji mierne prevysuju priemerny kompakt co do kvality... ake si presne zaznamenal problemy? podla mna bude problem skor v tom, ze je teraz v zime zle svetlo. absencia manualneho nastavovania uzavierky, iso a clony pri slabom svetle je na figu..

    Omega Speedmaster Pro

    Glycine Airman Vintage V

    Seiko Presage
    Lanco - vreckace

    Moje remene - http://www.watchstrapheaven.com

    Edited once, last by misoo (April 16, 2014 at 2:36 PM).

  • Mam niekolko kompaktov ktore su vyse 5 rokov stare, okupane v mori, ale nebadam zhorsenie kvality. Samozrejme ked porovnam s kvalitou co lezie z iphonu, tak to bola fakt bieda.

    X10 foti neskutocne. Na APC senzor co mam v nikon D90 to nema, ale prevysuje to moje ocakavania. Niekedy by som povedal, ze to co nafotim so zrkadlovkou v tme a v noci na 1600 ISO, zvladne X10 omnoho lepsie, o makre ani nehovorim. X10 dokaze makro cca od 1cm od predmetu. Nikon setak 18-105 cca od 50cm ;) (nema makro rezim). Odkedy pouzivam X10, malokedy pouzijem stativ. neviem ci je to tvarom tela, ze sa pri foteni istejsie drzi, ale zrkadlovkou pri rovnakych casoch, uzavierke a iso proste ostru fotku nespravim v porovnani s X10. Rovnako pouzivam menej blesk, pretoze mam pocit ze si lepsie poradi so svetelnymi podmienkami. Svetelnost objektivu je oproti setaku na zrkadlovke o dost lepsia.

    Niekolkokrat som pri vlaceni zrkadlovky zvazoval ci neprejdem k niecomu mensiemu a mozno tak nakoniec aj spravim. Vsimol som si ze X10 isla s cenou dost dole, preto ak vahas, urcite doporucujem kupu.

    Ak si ale potrpis na tip top kvalitu a zvacseniny na vacsie formaty a neplanujes fotky uploadovat len na web, doporucujem Sony RX100. Z toho maleho prditka lezu fotky porovnatelne, niekedy az prevysujuce kvalitu zrkadlovky. Doporucujem pozriet na webe porovnavacky a sample. Keby ten fotak mal sane na blesk, tak je to u mna momentalne nr.1 co sa tyka kompaktu.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Ja sa chystam tiez na kupu noveho a vybral som tento zazrak - Sony NEX 5RL, len cakam kedy bude dostupny na SK (cca koniec januara). Na rodinne "indoor" foto by som mal ocenit kvalitu pri vysokom ISO a rychlost zaostrovania, tak snad nebudem sklamany :hehe:

  • durin, ja som to urobil - zo zrkadlovky som presedlal na kompakt. vysledok je to ze fotim ovela viac ako pred tym. vdaka lepsej vahe a spratnosti ho beriem vsade.. ja som sa najprv rozhodol pre ricoh ale neskor som presedlal na fuji x100 a teraz som spokojny :)

    a necuduj sa ze dosiahnes s kompaktom lepsiu ostrost v nizkej svetelnosti. je sakra rozdiel ci drzis v ruke 1kg fototechniky alebo 350g fototechniky :)

    ked teraz bilancujem ricoh vs. fuji tak to co liezlo z ricohu bolo nieco fantasticke. fuji je v tomto ohlade tiez super, ale ricoh daval nieco navyse... fuji je zase lepsi v ovladatelnosti a to bol pre mna najhlavnejsi faktor pri finalnom vybere..

  • X100 bol pre mna jasny favorit, ale vadilo mi to fixne sklo hodiace sa skor pre street fotografiu ako univerzalny rodinny fotak popri zrkadlovke.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "durin" wrote:

    X100 bol pre mna jasny favorit, ale vadilo mi to fixne sklo hodiace sa skor pre street fotografiu ako univerzalny rodinny fotak popri zrkadlovke.

    jasne ze s tym vsetko neodfotim, ale ako rodinny fotak posluzi tiez.. ono, fixne sklo ta nauci jednu dolezitu vec - fotit :) okrem toho som si dal predsavzatie ze fotim ako za cias filmu. to znamena ze sa snazim vyfotit co najmenej snimkov aby som neplytval filmom :)

  • "misoo" wrote:

    chlapi, mam otazku, moze sa stat, ze casom zacne fotak stracat na kvalite fotiek ? neviem ako je to mozne, ale chcel som dnes odfotit hodinky do sutaze, no ne a ne... bud presvetlene, alebo tmave, akoby to nevedelo cvaknut tak ako to vyzera naozaj... skusal som automatiku aj plny manual, no furt to vyzeralo rovnako zle...
    asi budem musiet pozriet novy... durin, ako si spokojny s Fujifilm X10 ?

    Mišo, a nemôžeš mať iba zapackaný objektív?:-) Ja som to zistil po jednej dovolenke.. Lebo na foťaku to nebolo vidno a keď som pozeral na fotky doma na počítači, tak boli akési čudné.. ::d

  • Ja mám Samsung NV30 a som plne spokojný.
    Dobrá svetelnosť objektívu a vynikajúca výdrž batérie.
    Vyberal som spomedzi chrastibúdiek iných výrobcov a tento Samsung u mňa jednoznačne vyhral.