Odporucte dobreho hodinara

  • Pozdraviam. Kde v KE mi zoštelujú 7S26? Kedysi som chodil s drobnosťami do hodinárstva v uličke pri Dominikánskom námestí, p. Peter Barták sa tuším volá p. hodinár. Má niekto skúsenosť, resp. doporučili by ste mi niekoho?

    promaster+turtláky+kinetic diver

  • Dobrý deň , prosím vás potreboval by som opraviť hodinky , posunutý ciferník a zarovnať ručičky na indexy. Prikladám foto , asi to nie sú originál , pohon je Quartz. Hodinky normálne fungujú aj stopky proste všetko ...neviete mi poradiť nejakého hodinara ktorý by to vedel spraviť z okolia Zvolena alebo BB poprípade by som to poslal aj poštou ...

  • No nechcem byť múdry, a dopredu sa ospravedlňujem za trúfalosť... ale s týmto asi žiadny hodinár strácať čas nebude, fake Béčka za 20 dolárov... fúúúha!

    Zahoď to do koša... :rouge::mrgreen:

  • Otvor ich a skus to opravit sam (vybrat korunku, vybrat strojcek aj s cifernikom, prilepit cifernik lepidlom alebo obojstrannou paskou a opat zlozit), aspon na nieco budu dobre. Davam plusovy bod za "ASI nie su original" :D

  • Tipujem, ze to zvladnes otvorit aj niecim inym. Na taketo "hodinky" by som sa nebal pouzit hoci aj "francuzsky kluc" obaleny v handricke, pripadne mozno postaci aj obycajna mala gumena lopta

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.
    .

  • Mne sa v minulosti podarilo otvoriť staršie hodinky pomocou univerzálneho kľúča, ktorý sa dodáva ku každému komerčnému bicyklu. To je ten, čo má kopec výrezov na všetky maticové priemery. No a je tam aj výrez v tvare oblúka s háčikom na konci a tým by to malo vcelku pohodlne ísť...:]

  • Ďakujem za rady , s tým kľúčom od bicykla by to išlo keby tam boli tie zárezy dokola ale tam je 15hran. Mňa tiež napadlo či to nieje naklapavacie ale nieje...skúšal som aj som to už trochu poškriabal. Riadne to je zatiahnuté....na Aliexpress je na to kľúč za 8€ ?.... kua a loptu žiadnu doma nemám aby som to skúsil...??

  • Pani nech si nosi kazdy co chce a ako chce, ale taketo sracky tu nepatria. Ta isto tu nepatria ziadne linky na fake hodinky.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ako sorry chcel som len vedieť či to niekto z okolia ZV vie opraviť poprípade ako to opraviť ... keď prídeš k nám do autoservisu z Daewoo Tico nepošleme ťa preč s tým že si máš kúpiť poriadne auto...

  • Problém je v tom, že nevieme, či na týchto fake hodinkách nie je fake aj case back. Ak je totiž nalisovaný, vytočiť sa ti ho nepodarí, treba ho otvoriť hodinárskym nožom a následne nalisovať. Ak nie je nalisovaný, kľúč na brajtle asi nemá ktokoľvek, originály ľudia väčšinou doma nebastlia.

    Ak to dáš urobiť hodinárovi, je vysoká pravdepodobnesť, že znásobíš hodnotu hodiniek.

    A rustin-ov príspevok nie je o tom, že to nie sú “poriadne hodinky” ale že je to napodobenina poriadnych hodiniek mizernej kvality vrátane loga... Myslím, že tu nikto nemá námietky voči lacnejším hodinkám značiek Casio, Seiko, Gerlach, starý Prim a pod. hoc aj za 50€...

    sorry za OT, ja hodinára v okolí Zvolena nepoznám, v BA by som ti poradil.

    Tempus Fugit