• 1.Longines Hydroconquest
    2.Breitling Super Avanger
    3.IWC Big Pilot
    4.Eberhrad and Co.Chrono 4 Bad Boy
    5.Ball Engineer Hydrocarbon Orbital
    6.Steinhart Ocean
    7.Tissot Seastar
    8.Casio G-Shock

    "Dream Team":-)

  • Za mňa je to značka Panerai - s niektorými base modelmi (napr. logo - Pam000) alebo IWC pilotky. Medzi elegantné zas patrí edícia Portuguese od IWC. Nedokážem si predstaviť elegantnejšie a štýlovejšie hodinky ako IWC Portuguese reference 5449. Je to čístá krása a jednoduchosť ;)

  • Dobré téma pro chrono maniaky :)

    1. Panerai Luminor Power Reserve - nejhezčí z nejhezčích :), už rok po nich koukám..
    2. IWC Portugues - oblekovky do práce
    3. Omega Seamaster 300 M Diver Chronometer - sportovní do posilky a na bazén s děckama


    Pak už nic jiného nepotřebuji, tohle se jeví jako dobrá sbírka.. Ještě že budou vánoce :)

  • haha - ono keď som ja hovoril za seba tak som naschvál spomenul značky, ktoré si teoreticky môžem momentálne dovoliť.. Inak by tam určite tiež figuroval nejaký ten kúsok od IWC a jednoznačne Reverso od Jaege LeCoultre ;)

  • "tomas_fashion" wrote:

    haha - ono keď som ja hovoril za seba tak som naschvál spomenul značky, ktoré si teoreticky môžem momentálne dovoliť.. Inak by tam určite tiež figuroval nejaký ten kúsok od IWC a jednoznačne Reverso od Jaege LeCoultre ;)

    thomas_fasion, odstránil som tvoj podpis s hyperlinkovým odkazom, pretože je v rozpore s pravidlami tohoto fóra. Prosím prečítaj si pravidlá: https://hodinkomania.sk/viewtopic.php?f=20&t=52 Ide konkrétne o bod 6,. Už aj pred tým som ti poslal súkromnú správu ale znova sa tvoj podpis objavil, tak to radšej píšem sem.
    Odkazy v profile zatiaľ ponechávam, aj keď na väčšine fór to tiež nie je celkom zvykom, takže ešte nad tým pouvažujem. Nechcem totiž aby sa to uberalo zlým smerom.

  • "lupo" wrote:

    Zdravim,
    Co tak Lumtec?
    Super kvalita za relativne dobru cenu.
    L.

    LÜM-TEC je mladá značka, takže nemá ani zďaleka takú históriu ako vyššie menované značky. Myslím však, že za tú krátku dobu získala celkom dobré meno vo svete a to nie neopodstatnene. Hlavnou výhodou značky totiž je, že sa snaží počúvať hlasy zákazníkov. Na oficiálnom LÜM-TEC fóre nájdete mnoho ankiet kde sa výrobca pýta na názory zákazníkov, čo sa im páči a čo nie a takto priamo komunikuje so zákazníkmi. Myslím, že je to pomerne vzácne, pretože napríklad v Seiku alebo mnohých iných značkách sa vás nikto nebude pýtať, čo chcete zlepšiť na svojich hodinkách. Takto napríklad vznikla aj verzia LÜM-TEC Lumzilla 4. Púzdro vychádza z pôvodných modelov, ale celý dizajn ciferníka, ako aj gravírovanie vzadu a modré prešívanie remienka sme navrhli dvaja ľudia. Ja a môj bývalý kolega :)

  • Mna vždy fascinovala značka ulysse nardin. Tam by som raz chcel skončit, dáke vintage k obleku a nieco zo sucasnej kolekcie k riflom a tricku .... Na modeli mi nezáleži, každý ma chytí za srdce :gene4:

  • Mám rád svoje hodinky o tom žádná, ale obdivuji nadšence, kteří si koupí něco takového :hehe: .... Tohle je asi klenot co leží v trezoru.. Audemars Piguet Royal Oak Grand Complication - cena na trhu okolo 1mil. USD :amen:
    Vím jak pro mě ztrácí hodnotu hodinky okamžitě pokud je někde ťuknu. Zažil jsem letos jednu velikou oslavu narozenin, kde oslavenec dostal k 50.narozkám hodinky Ulysse Nardin. Dal si je ke mě do trezoru a já měl hned super náladu. Leželi tam pak ještě nějaký den, nespěchal na ně :).
    Petr

  • Ak mam hovorit za seba, tak mna zaujali letecke hodinky ( tie dostupnejsie - hamiltony pilot 47 mm - tie raz budem isto mat) a s tych menej dostupnych hodiniek pre beznych ludi su Zenith

  • ja velmi pozitivne vnimam poslednu dobu znacku Steinhart :) uz len dufam, ze sa v januari trosku rozhybu a nakopnu vyrobu aby som sa dostal k svojim vytuzenym pilotkam :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Tak mojimi značkami by boli asi IWC (Big Pilot), Panerai (Luminor) ale dosť sa mi páčia aj U-Boat (http://www.uboatwatch.it/collections.php#), sú to talianske hodinky, u nás som ich zatiaľ nevidel, no v Španielsku som mal tú možnosť. Séria Flightdeck ma oslovila, je síce extravagantná, ale dizajnovo čistá. Akurát sú tie hodinky dosť veľké od 43 do 50 mm priemer. Najviac sa mi pozdávajú Flightdeck CAS BE http://www.uboatwatch.it/model.php?idM=38 . Má s touto značkou niekto reálne skúsenosti?

  • "Robert.T" wrote:

    Tak mojimi značkami by boli asi IWC (Big Pilot), Panerai (Luminor) ale dosť sa mi páčia aj U-Boat (http://www.uboatwatch.it/collections.php#), sú to talianske hodinky, u nás som ich zatiaľ nevidel, no v Španielsku som mal tú možnosť. Séria Flightdeck ma oslovila, je síce extravagantná, ale dizajnovo čistá. Akurát sú tie hodinky dosť veľké od 43 do 50 mm priemer. Najviac sa mi pozdávajú Flightdeck CAS BE http://www.uboatwatch.it/model.php?idM=38 . Má s touto značkou niekto reálne skúsenosti?

    Uboat má zatúpenie aj na Slovensku (Eurovea - Bratislava). Reálne skúsenosti nemám ale poznám jedného predajcu, tak ti to môžem zistiť. V prípade záujmu by som ich vedel aj zohnať.

  • To je fajn, ak (keď) ich budem kupovať, aspoň viem na koho sa obrátiť:) je fajn vedieť že aj na Slovensku sa to dá zohnať...ale v kamennom obchode by som ich asi nekupoval, neviem prečo sa neviem zbaviť dojmu, že tam tá marža podlieha svojvôli a prevádzkovým nákladom predajne.... :) tam by som ich akurát tak vyskúšal, a objednal povedzme od Teba:) tak už len viac sa snažiť v práci aby to bolo čo najskôr...

  • "esqueleto" wrote:

    Ja mám podobnú pyramídu z nejakého poľského fóra. Ale dosť sa líšia tie pyramídy.


    Ta moja je celosvetova, z asociacie hodinarov a klenotníkov sveta..z r.2011..
    Ta je dosť presna..

  • Tie dve pyramidy sa az tak velmi nelisia, skor sa doplnaju. Ranking znaciek je zlozita vec, aj dost subjektivna, taketo pomocky vsak pomahaju v orientacii. Ale tiez ovplyvnuju formovanie osobneho nazoru.