Hamilton Conservation

  • Dalsimi hodinkami, ktore som mal su Hamilton Conservation. Planoval som ich ako odolne hodinky na cestovanie atd. To sa nakoniec nekonalo, bo aj napriek velkosti len 42mm (niektore zdroje udavaju 44mm) boli na mojej ruke ako tank :) Proste mi boli privelke. Nosil som ich cca tyzden a odvtedy ani minutu. Predal som ich cca po 3 tyzdnoch.
    Hodinky to boli podarene. Prakticke bolo 2. casove pasmo ktore bolo netradicne zobrazene. Na nervy mi ale liezli tie napisy miest na lunete. Bolo to maximalne useless a podla mna to tie hodinky do urcitej miery degradovalo, proste jedna korunka na nich bola uplne nanic.. Dalsou vecou ktoru nepochvalim je slaba luminiscencia, ale to je u Hamiltonu dost bezna zalezitost. Napoak vyzdvihnem kvalitnu povrchovu upravu. Puzdro bolo krasne brusene, sklicko zafir no skoda ze bez AR. Skeletonove rucicky sa mi na nich tiez pacili. Hodinky mali aj priehlad na kaliber, no moc vela cezen vidiet nebolo.

    Galeria (ospravedlnujem sa za fotky :) :( https://hodinkomania.sk/galeria/thumbnails.php?album=22

    J.

  • Aj ja som nejaký čas vlastnil tieto hodinky. Súhlasím so všetkým, čo si napísal. Mne osobne neliezli na nervy tie mestá (aj keď by som si prial iné mestá, nie tieto), ale korunky : šraubovať ich bola hotová nočná mora. Mal som dojem, že sa podchvíľou zlomia. A ešte sa mi tieto Hamiltonky nezdali moc odolné... neviem povedať presne prečo, ale keď ich porovnávam napríklad s Damaskami (alebo s Archimedkami), je to úplne iná kategória, čo sa týka odolnosti.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Aj ja som nejaký čas vlastnil tieto hodinky. Súhlasím so všetkým, čo si napísal. Mne osobne neliezli na nervy tie mestá (aj keď by som si prial iné mestá, nie tieto), ale korunky : šraubovať ich bola hotová nočná mora. Mal som dojem, že sa podchvíľou zlomia. A ešte sa mi tieto Hamiltonky nezdali moc odolné... neviem povedať presne prečo, ale keď ich porovnávam napríklad s Damaskami (alebo s Archimedkami), je to úplne iná kategória, čo sa týka odolnosti.


    jasna vec ze Damasko je ina liga ako Hamilton :)

    na tie korunky som uplne zabudol. naozaj boli desne. velmi tazko sa srobovali. dost na nich vadila aj absencia AR.