Steinhart Ocean 1 Black VS. Steinhart Ocean 44

  • Vhodnosť rozmeru je relatívna, rovnako ako celodenné nosenie. Ak si drevorubač tak ani jedne :D . Majú síce rôzne strojčeky, ale kvalitatívne rovnocenné, spracovanie som nemal možnosť osobne posúdiť, ale myslím, že to bude taktiež narovnako. Môžeš sa s kľudom rozhodnúť podľa toho, ktoré sa Ti viac páčia.

  • Hodinky majú rovnaké strojčeky! Eta 2824-2, takže jediný markantný rozdiel je vo veľkosti! Ocean 44 automatic majú ešte na lunete použité zafírové sklíčko čo bežné Ocean 1 Black nemajú. To sklíčko však podľa môjho názoru pôsobí trochu zvláštne na tej lunete, pretože sa pod rôznymi uhlami svetla leskne ako sklo.. A to na mňa pôsobí zvláštne.. Takže je to vec vkusu, kvalitatívne je to na úplne rovnakej úrovni. Skôr ide o to, ktorý dizajn preferuješ, prípadne veľkosť. Na 44-kách sa mi zas páči vnútorná luneta s gravírovaním. Keď budem mať obe hodinky skladom, tak môžem urobiť porovnávacie fotky ;)

  • Zdravím! :D

    No hej, to som vedel, že majú rovnaké strojčeky. :) Ešte rozdiel je v tom, že Ocean 44 automatic nemajú zväčovacie sklíčká-a to je plus, ale zase to zafírové sklíčko na lunete aj podľa mojho názoru pôsobí zvláštne-už trochu aj na fotkách to vidno, v skutočnosti ešte som ich nevidel. Druhá alternatíva: Steinhart Ocean 1 Vintage Red. :D Tam všecko je v poriadku, IBA tie indexky a ručičky sú zelené(superluminova C3 green). :/ Aj v skutočnosti sú také zelené ako na fotkách? Najlepsie by boli tie Black Ocean jednotky, keby nemali zväčovacie sklo. :) Viem,... chcel by som veľa. :D

  • "Jason123456" wrote:

    Zdravím! :D

    No hej, to som vedel, že majú rovnaké strojčeky. :) Ešte rozdiel je v tom, že Ocean 44 automatic nemajú zväčovacie sklíčká-a to je plus, ale zase to zafírové sklíčko na lunete aj podľa mojho názoru pôsobí zvláštne-už trochu aj na fotkách to vidno, v skutočnosti ešte som ich nevidel. Druhá alternatíva: Steinhart Ocean 1 Vintage Red. :D Tam všecko je v poriadku, IBA tie indexky a ručičky sú zelené(superluminova C3 green). :/ Aj v skutočnosti sú také zelené ako na fotkách? Najlepsie by boli tie Black Ocean jednotky, keby nemali zväčovacie sklo. :) Viem,... chcel by som veľa. :D

    Mne osobne sa tá zelená superluminova na Vintage red páči.

    Navyše, zvlaštne vypuklé sklíčko po bokoch s antireflexom budí dojem, že ide o "drahšie" hodinky ako Ocean 1 Black:

  • Dakujem za tie fotky. Podla mojho názoru nevyzerá to až tak zle, ale naozaj trošku je to zvláštne.(Už som rozhodnutý, budú tie Steinhart Ocean 1 Vintage redki. :)) Ešte by som mal jednu otázku. Pre vintageki dá sa kúpit alebo objednat náhradnú lunetu, napr. zelenú alebo modrú? Aby som to vedel občas vymenit, aby mali tie hodinky vždy nový vzhlad. :)

  • Tá luneta je tam nalepená, takže v prípade, že by sa ti "zodrala" alebo niečo podobné, dá sa vymeniť, ale mal by to urobiť hodinár. Na bežnú výmenu to nie je uspôsobené. No potom by si si teoreticky vedel dokúpiť aj inú farbu. Všetky Ocean modely sú rovnaké, takže akákoľvek luneta tam sadne.

  • Takže nevyhrali ani Ocean 44 ani Ocean 1 Black, ale Vintage Red. :D Tie budú moje prvé "dobré" hodinky.
    Aj tie Apollonky sú fakt pekné. :D Už sa teraz rozmýšlam nad tým, ktoré hodinky budú dalšie. :D

  • "Jason123456" wrote:

    Takže nevyhrali ani Ocean 44 ani Ocean 1 Black, ale Vintage Red. :D Tie budú moje prvé "dobré" hodinky.
    Aj tie Apollonky sú fakt pekné. :D Už sa teraz rozmýšlam nad tým, ktoré hodinky budú dalšie. :D

    Myslím, že to bolo múdre rozhodnutie. Ocean Vintage Red sú najneutrálnejšie z nich a hodia sa ku všetkému, aj keď samozrejme rozdiely medzi všetkými sú minimálne. Ale niekomu sa napríklad nepáči zväčšovacie sklíčko nad dátumovkou Ocean 1 Black alebo lesklá luneta na Ocean 44.

  • Áno, stačí maličký plochý šrovbovák, alebo skrutkovač, alebo ako sa to povie a ide to jednoducho skrátiť, ale ten nástroj na vytlačovanie pinov sa ručite niekedy zíde.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches