Modifikácia hodiniek Orient Ray II

  • Zdravím, chcel by som sa opýtať na Váš názor ohľadom modifikácie hodiniek Orient Raven ray 2 FAA02004B9.

    Chcel by som vymeniť celý bezel na Orientoch z pôvodného na konkrétne tento červený. Videl som veľa videí na túto tému a ľudia jednoducho vypáčili a vylupli pôvodný bezel na Orient Mako 1,2 hodinkách alebo na Seiko SKX. Rozmýšľal som aj nad výmenou Bezel Insertu ale problém je v tom, že Orienty majú lichobežníkové zárezy do Insertu v origináloch, čo znemožňuje jednoduchú výmenu Bezel Insertu, takže to som vylúčil. Ostáva len výmena celého Bezlu

    1. Problém je kúpa nového bezlu, ktorý bude kompatibilný s mechanikou hodiniek Orient Ray II. Jedna možnosť je yobokies predajca ktorý modifikoval hodinky na obrázku a druhá je ebay.
    http://forums.watchuseek.com/f67/yobokies-c…es-3787650.html Nemáte niekto skúsenosti s Yobokies ?

    2. Problém je samotná výmena, či je bezpečné meniť si doma celú lunetu s amatérskym vybavením a pri tom nepoškodiť sklíčko ani vnútro hodiniek.

    Prikladám pár odkazov k téme:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    https://www.ebay.com/itm/BEZEL-INSE…AIAAOSwjvJZVBu9

    Vopred ďakujem za odpovede a komentáre

    7b04bcb2fabf03645374c2338f8a04fd.jpg

    Orient Ray II, Steinhart Ocean 39 Explorer - Gnomon Exclusive, Omega Geneve, Zenith Victorious, Chronographe Suisse 1950s

  • Skvelé !!! Ďakujem, napísal som yobokies, za 28$ mi pošle insert a za 58$ coin edge bezel.

    Už len to prehodiť, podľa návodu ktorý si napísal sa to vlastne len vypáči, prehodí tesnenie do nového bezlu a zacvakne, že ?
    Nič zložité čoho by som sa mal obávať :) :super::super::super:

    Orient Ray II, Steinhart Ocean 39 Explorer - Gnomon Exclusive, Omega Geneve, Zenith Victorious, Chronographe Suisse 1950s

  • Tak, vycvaknut to ide lahko. Prehodis tesnenie, nacvaknes prazdnu lunetu na hodinky - to uz ide trochu tazsie. Ak nemas lis, poloz hodinky na drevenu dosku a pevne zatlac. Ak zacvakne a ide otacat, spravil si to spravne :) Potom nalepis vlozku lunety a je to. Ako vravis, v podstate sa nie je coho bat :)

  • Nejak sa s tým popasujem a akonáhle mi všetky komponenty prídu tak sa podelím s fotkami 8)8);). Ešte raz ďakujem za rady, snáď mi všetko sadne :)

    Orient Ray II, Steinhart Ocean 39 Explorer - Gnomon Exclusive, Omega Geneve, Zenith Victorious, Chronographe Suisse 1950s