Dierovane nozicky...

  • Skusim trosku tej filozofie na piatok... :) V poslednom case som sa viac krat stretol so staznostami na to, ze hodinky nemaju dierky v nozickach na pohodlnejsie vyberanie remienku... Ludia to casto krat vnimaju ako vyhodu a pozitivnu vlastnost hodiniek. Osobne to absolutne nechapem ako moze byt toto vyhoda. Takto znetvorene hodinky koli diskutabilnému pohodliu pri vymene remienkov?? =O

    Ved to akoby napr. v autach bola diera v celnom skle koli tomu aby si vodic mohol za jazdy vymenit gumky na stieracoch... alebo diera v kapote auta na dolievanie vody do ostrekovaca... Nechapem to... :D

    Ako ste na tom vy? Mate radi dierky v nozickach, alebo radsej bez?

    Súvisiaci obrázok

  • Jednoznačne NIE, úplne to kazí vzhľad. Výmena remienka aj relatívne nešikovného pacienta je otázkou dvoch minút.

    A pokiaľ sa netrafí do diery, vzniká možnosť doškrabania na viditeľnom mieste.

  • Mne to nevadí, som rád, že ich na Damaskach mám. Otázkou je ako často meníte remienky, ak pomerne často, je to výhoda, pretože niekedy vybrať remienok, ktorý je tam dosť natesno, nemusí byť až taká brnkačka... Navyše na ťahoch sú dierky v jednotlivých dielikoch bežné, takže je to len pokračovanie.
    A zákutí kde sa špina môže zachytiť je na hodinkách viac, takže čistiť treba tak či tak.

    Tempus Fugit

    • Official Post

    Ja som si doteraz ani neuvedomil že takéto dierky existujú :D

  • Mne vyhovuju, preferujem ich, ale nepritomnost prezijem. Ak by boli na vyber totozne hodinky s durkami a bez, bez vahania beriem derave. Je to aj vec bezpecnosti, daju sa osadit silnejsie barety, ktorych pin sedi hlbsie v nozickach. Tiez sa zbytocne nenicia remene pri loveni barety a pod. Dizajnovo ich vnimam absolutne neutralne. Na druhu stranu take srobovacie "barety"..tie nechapem, neznasam a dalsie hodinky s touto fatalnou vadou urcite nekupim :D

  • Ako všetko, aj toto má svoje pre a proti. Keď niekto mení často remienky, tomu budú dierky určite vyhovovať. Skúsenosti hovoria, že tam, kde dierky nie sú, môže aj najmenšia chyba pri výmene remienka spôsobiť šrám alebo šrámy na nôžke. Tak potom radšej tie dierky. Nakoniec, nie sú nejako moc nápadné a obecenstvo si ich prakticky ani nevšimne. Osobne mám radšej bez dierok. Ale....stalo sa vám, že ste pri výmene bezdierkových hodiniek ulomili z barety konček a ten zostal v dierke? Poviem vám, že je to potom patália na vraha. Vtedy som mal týždeň traumu...,ale kamarát mi to nakoniec vytiahol von...bezbolestne....:]