• 21 kameňov to sú automaty

    Ďakujem áno to viem spočiatku som myslem že aj toto sú automaty lebo som našiel rovnaké hodinky ale s dátumom a automaty ale na ciferníku týchto píše 17 kameňov čiže náťah korunkou ale nemajú dátum tak neviem či je to originál model prim alebo nejaký zlepenec...:)

  • Kaliber 66 je bez dátumu s manuálnym náťahom, 17 kameňový (68 s dátumom).

    Kaliber 96 automat s dátumom, 21 kameňov. Či boli vyrobené tie hodinky neviem (pozrieť v katalógu viem až v stredu).

    Tempus Fugit

  • Ak potrebuješ nejaké súčiastky na Primy, skús poslať dopyt do Eltonu. Ako prílohu môžeš pridať foto hodiniek. Napíšu ti v odpovedi, či súčiastky majú, evtl. cenu a aj o aký typ hodiniek ide.

  • Kaliber 66 je bez dátumu s manuálnym náťahom, 17 kameňový (68 s dátumom).

    Kaliber 96 automat s dátumom, 21 kameňov. Či boli vyrobené tie hodinky neviem (pozrieť v katalógu viem až v stredu).

    tak to bude asi kaliber 66 adpoň si myslím. Predpokladám že boli vyrobené nakoľko som našiel dva podobné modely ale poprosím ťa ak budeš môcť pozri sa mi ešte do katalógu keď budeš mať čas :)

  • Ak potrebuješ nejaké súčiastky na Primy, skús poslať dopyt do Eltonu. Ako prílohu môžeš pridať foto hodiniek. Napíšu ti v odpovedi, či súčiastky majú, evtl. cenu a aj o aký typ hodiniek ide.

    Asi mesiac dozadu som písal do primu ohľadom prim sport humberto a odpoveď zaťiaľ žiadna ale skúsim uvidím ako dopadnem :)

  • Nuž neviem, Elton zvyčajne slušne odpovedá.....

  • Barra, keď sa tak kuknem, za čo sekajú tie svoje "inovácie" , tak tých cca 34 gulí aj s poštou je vlastne slušná ponuka....:malin1:

  • Však toto, kam tie ceny ťahajú :nono:, musíš sa zamyslieť na aký účel to chceš renovovať a koľko si ochotný investovať. Sú to PRIM-ky.

    Tempus Fugit

  • Barra, presne tam smeroval môj sarkazmus......:happy1:

  • Ja som raz písal do Eltonu keď som mal chuť realizovať renováciu otcových automatov, ale odpísali mi, že púzdro nemajú a ponúkli mi urobiť z toho letecké (cca 400€) alebo model Linea (cca 1000€). Vtedy som sa vyliečil... Jednak mi z toho chceli urobiť úplne iné hodinky, ktoré sa mi ani nepáčili a tá suma za Primky bola definitívne cez čiaru (tiež nevhodné do zbierky ako historický model). Ja osobne nemám problém ani s Parexom, ak to je na bežné nosenie a cena je OK.

    Tempus Fugit

  • Chcel by som ich mať v stave nositeľmé a keďže púzdro, sklíčko a ciferník sú v pohode chcel som vymeniť len rúčky a zadné dýnko prípadne by som dal upraviť chod k svojej spokojnosti (presnosť) :) na jednej českej stránke som našiel zachovalé rúčky za pár českých korún a aj zadné dýnko no ak si pripočítam poštovné a poplatok banky za prevod tak ma to výjde na nejakých cca 23 eur..tak neviem skúsim pohľadať niekde po hodinároch prípadne napíšem do parexa :)

    Link na tie rúčky : http://www.ceske-kralovstvi.cz/2729,rucky-prim-nd93.html

  • Ten link som ti práve chcel podlať, ale z Parexa budeš tiež platiť poštovné a balné navyše myslím, že na SK posiela len nad 800CZK.

    Tempus Fugit

  • Ten link som ti práve chcel podlať, ale z Parexa budeš tiež platiť poštovné a balné navyše myslím, že na SK posiela len nad 800CZK.

    Pozeral som stránku české království tam je poštovné 210 čwských a stránku antik hovorka tam sú tiež ale pri vložení do košíka mi vyhodilo platba prevodom (ČR) tak asi na slovensko neposielajú alebo som to zle pochopil

  • Barra a čo keby si sa skúsil spýtať na evtl. cenu v €? Poslal by si groše SEPA platbou a banka by ich previedla na Kč u dodávateľa. To by nemuselo stáť až toľko...

  • Obchodovat s bratmi je komplikovane. Preco este nemaju Euro, to nepochopim. Ak mam na vyber, tak radsej spravim obchod mimo CZ.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Rustin, možno ani nie tak kompli, ako skôr zbytočne predražené rôznymi poplatkami. Poštovné vychádza drahšie ako z Francie a Englandu, bankový prevod je najdrahší v rámci EU, teda pokiaľ nie je SEPA. Nechutné.:nono: