• Počas Vianoc budeš mať dostatok času... :) ešte si niečo preštuduj a prejdi, je strašne veľa modelov. Určite na ešte niečo osloví :) Možno aj iné štýly.

    Ja som si ako prvé hodinky (ak nerátame lacné sprostosti) kúpil Diesel- ky .... Čo sa kvality týka super, mám ich tretí rok, prežili so mnou krásne obdobie párty atď. :D Doteraz si ich ľudia všímajú viac ako ostatné hodinky a pripisujú im vysokú hodnotu. Zatiaľ čo na moje Seiko Pepsiny som viac krát počul "také si objednám z alliexpresu za 10 € a ešte aj na baterku"

    Ja sa len pousmejem pretože, pre mňa sú tie DIESEL-ky kus železa a max. tak imidžovka na leto. Pocity vo mne vzbudzujú až mechanické hodinky :)

    Tým celým chcem povedať len toľko, že nos to, čo sa ti páči a nie to čo sa páči iným. Ako tu už bolo spomenuté... Ak značka robí kvalitné spodné prádlo, parfémy, oblečenie atď. tak nech sa nepúšťa do krásneho hodinárskeho remesla :D Potom ľudia nepoznajú poctivú prácu ale len DIESEL, MK, Police, DW....

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • No nejak sa tu rozbehla ta diskusia :D. Ďakujem všetkým, teraz už som z toho úplne popletení, že ktoré zobrať :D. Zatiaľ ostávam pri tých Seikách , čo som posielal vyššie, trochu ešte porozmýšľam a po Vianociach už niečo objednám :) Ale som rád že som neostal taký laik a neobjednal hned z prvej tie Ck. :)

    Ked este trosku posetris a nevadi ti quartz tak ti mozem predat tie svoje Longines Conquest. Moju kolegynu nimi sice neohuris ale inak je to kus peknych hodiniek. :)[album='26'][/album]

    Teraz vazne, ako tu uz niekto spomenul, poobzeraj sa, precitaj si cosi, a uvaz kupu ale neprespekuluj to. :)

  • Tie Military Swiss nie je zlá voľba, strednú s tebou skončia určite a možno aj výšku. No a potom sa pozrieš znova sem a necháš sa poblázniť skupinou magorov na nejaké slušné mechaniky. Svoje prvé si odložíš do šuflajzu a občas sa na ne s nostalgiou pozrieš a povzdychneš si: To boli časy......

  • Čauko...v prvom rade ťa tiež vítam medzi nami. Ja ti poradím Tissot, neni to žiadna HauteHorologie ale sú to kvalitné, spolahlivé hodinky ktoré ti dlho vydržia a majú aj dobré meno. Raz mi jedna slečna povedala že musím byť dosť “za vodou”, keď si možem dovoliť Tissoty:D zaujímavé že Breitling nepoznala, ani Tag Heuer ani Longines. Tu máš link na obchod, ktorý je síce v Taliansku, ale nakupoval som odtial Tissoty pre rodinu a kamošiv už viackrát, takže sa nemusíš ničoho báť. Je to AD pre Tissot takže máš platnú záruku aj na Slovensku. Keď im napíšeš, niekedy dajú, už k beztak dobrým cenám aj zlavu.

    https://www.orofashion.it/it/orologi-tis…1608272121.html

    alebo

    https://www.orofashion.it/it/orologi-tis…1608277713.html

  • Ked este trosku posetris a nevadi ti quartz tak ti mozem predat tie svoje Longines Conquest. Moju kolegynu nimi sice neohuris ale inak je to kus peknych hodiniek. :)

    [album='26'][/album]

    Teraz vazne, ako tu uz niekto spomenul, poobzeraj sa, precitaj si cosi, a uvaz kupu ale neprespekuluj to. :)

    Tie Longinesy su mega pekné, ale môj max limit je 250€ tak neviem :/. Zo zahraničných stránok radšej neobjednávam, lebo ako sa poznám, po týždni sa mi zapáčia iné a tie budem musieť vrátiť :D Ale ja to super pocit keď spoznávam hodinky ľudi vo vlaku, v škole atď. :D potom pošlem čo som vybral nakoniec

  • No, tiez som tu na fore zacinal od takej sumy, potom 2-roky vyberacka , no a vysledok? 3x vyssi rozpocet! Ale oplatilo sa. Dobra rada od rozumnych ludi- nad zlato. Skoncil som v inom levely, ale o to spokojnejsi. Takze asi tak.????

  • A nezabudni si uzit proces vyberu. Cele to ňurenie na nete, hladanie a porovnavanie... A ziadny kompromis na konci tohto procesu. Kup si to do coho si sa zalubil...

    Stastna to osoba, ktora nemusi robit kompromisy.

    Kazdopadne prajem uspech pri vybere.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133