Stowa Marine (pripadne Antea) "omakanie"

  • Ahojte,

    dufam, ze zakladam vlakno v dobrej sekcii, a dufam, ze som ho nazval priznacne.

    Chcem sa opytat Vas, clenov, ci mate niekto doma nejake Stowy, najlepsie Marine alebo Antea. Obe sa mi pacia a jedny z nich by som si urcite kupil ale nechcem kupovat macku vo vreci a preto by som si ich rad omakal , osahal, ochytal a pozrel.

    Kto by nahodou mal tento kusok, pozyvam na obed (alebo kavu, alebo poharik, alebo rozne kombinacie) BA okolie, pripadne TN okolie.

    Dakujem

    Michal

  • Mam pocit, ze na fore nie je nikto, kto ich momentalne ma resp. mal. Tiez som to riesil, mal som zaujem o Marine. Jedine co viem je, ze kvalita spracovania je velmi dobra. Info som dostal od esquelta tusim.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Asi mas pravdu, nezaregistroval som tu ziaden wristshot ani recenziu od clenov.

    Podobne aj na chronomagu je to tragicke. Nejake Stowy sa v predajnom vlakne mihli ale to bolo zaciaktom roka a niektore este v roku 2015.

    Bohuzial je velky problem to vidiet. Chcel by som ich mat na ruke, kedze mam len 17,5 cm zapastie tak nie kazde mi sadnu. Archimede robia svoju Marine verziu ale to je priemer 42mm cize este viac mimo vysec.

  • No taky problem mam aj ja. Vacsina hodiniek co chcem nie su realne na slovensku dostupne a potom sa musim spoliehat na to ze to sadne. Ja mam ruku podobnu ako ty. Unosil som na nej 44 mm Marine od Steinhartu, teraz mam Wardy v priemere 40 mm. Tie su na ruke uplne OK. Podla mna 42 a nizsie by mohlo byt OK.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • No aj ja som pozeral na tie tvoje Steiny. Kazdopadne 44 je pre mna uz fakt dost.

    Oni robia aj verziu s centralnou sekundovkou v priemere 38mm. Tie sa ale zas bojim aby neboli male.

    No a teraz prichadza dilema. Steinhart alebo Stowa?

  • Steinhart Marine 44 boli pre mna kompromisom medzi tym co som chcel a co som mohol mat. Pre mna bol dolezity rucny natah. Bohuzial sa nic mensie s rucnym natahom a za danu cenu nedalo zohnat. Tie 38 mm som videl nazivo, su to pekne hodinky. Mam pocit, ze niekto tu na fore ich ma - takze by snad boli k videniu.

    Stowa by mala byt na tom s kvalitou lepsie ako Steinhart, ale so Steinhartmi chybu podla mna nespravis (predpokladam, ze uvazujes nad tym 38 mm modelom). Kazdopadne by som volil to, po com mi srdce viac pisti (ak to nezruinuje rodinny rozpocet).

    Pokial by som riesil Anteu, tak to by som uz radsej siahol po modeloch od NOMOSu. Ten cenovy rozdiel nie je velky. Nomos ide na vlastnych kalibroch a ich meno ma pre mna lepsi zvuk.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Teraz akurat komunikujem s chlapikom na chronomagu ze ma stowy s top etou a Cosc len maju uz par rokov a meskaju 15s na den. Ponuka za 10000 kc.

    V Stowe by stal komplet servis 160 plus posta hore dole

  • Prajem ti uspesny obchod. Nech ti to vyjde, ako si prajes.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133