Rada ohladne kúpy Breitling automat

  • Zdravím vás. Poštudoval som čo to o Breitlingoch a páčil sa mi model Super Ocean II no odradila ma luneta, ktorá je z gumy ( čítal som aj zahraničné fóra, že s tým nejak nieje problém, ale nejak ma to odradilo) a nejak som sa zahľadel do Coltu v 44mm. Trošku sa však obávam horšej čitatelnosti ciferníka, nakoľko sa mi vždy ľahšie čítajú hodinky s číslicami ( ako napr SuperOcean II). Starý superocean nechcem, ten mal kovovú lunetu ale chcel by som hodinky nové max 2 roky staré. Dnes som narazil na Seawolf, no ten pôsobí trošku masívne, hlavne výška púzdra. Samozrejme Colt vychádza najlepšie aj z finančného hladiska. Aké su všeobecne vaše názory na značku Breitling a radu ich hodiniek a ak niekto má Colt, SuperOcean II alebo Seawolf budem rád za každú radu a skúsenosť.

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009

  • Takže to na čo si sa pýtal: Zápästie mám cca 18 cm. Ako vravím, tá fotka strašne skresluje, keby boli bližšie k objektívu Colty, vyzeralo by to úple inak, myslím ako celkový priemer hodiniek 44/45, na výšku je to obrovský rozdiel, tam to je vidieť najviac. Pri pohlade z hora si ten 1 mm ani nevšimneš. Seawolf má podla mňa ale prepracovanejšiu lunetu a klenutý zafír, ale tým som si není istý. Colty majú plochý zafír. Seawolf má robustnejšiu korunku, lepšie sa s ňou manipuluje ale zas viac tlačí. Seawolfy sú dosť ťažké a neviem si ich predstaviť ku košeli kvôli tej výške. Colty dáš na kožený remienok a si elegán. Seawolf má zas krásne čitatelný ciferník. Colty sú také menej nápadné, Seawolf kričí “kuknite na mňa, som Breitling jak kladivo”. Ale to neznamená, že Colty si nikto nevšimne, hlavne v kombinácii s kaučukom sú to fakt podarené hodinky. Každý model má svoje plusy a mínusy. Ja som s Coltami spokojný, je to síce entry level Breitling, ale to neznamená, že by bol nejak odfláknutý. Je to Breitling jak má byť, krásne spracovaný, antireflex je taký že kolega si raz myslel že mi vypadlo sklíčko. Lumi je tiež kvalitná a po cca dvoch mesiacoch si sadli na stabilných +1 sekundu za deň. Takže asi tak nejak:)

  • Tiez vlastnim Colt 44 s ciernym cifernikom a som spokojny. Citatelnost cifernika je podla mna dobra aj bez cisiel a ako uz Lukassko povedal ploche sklicko ma taky antireflex ze sa miestami zda ze tam ani nie je. Je to Breitling takze dostatocne na ruke svieti a mas status symbol ale zase nie az tak moc ako ich ine modely. Mne to vyhovuje... cez leto ked mam kratky rukav su dost "chlapacke" ako sa na Breitling patri ale zmestia sa aj pod manzetu kosele a sako. Mozno som kacir ale ja ich pouzivam ako oblekovky. Mam zapastie 19-19.5 a ked som sa rozhodoval skusal som si Colt 41, 44, Superocean Heritage 42, Navitimer 41 a uz spominany Avanger II Seawolf 45. Seawolf bol pre mna moc masivny, Navitimer drahy a v suboji Superocean Heritage a Colt vyhral Colt 41. Dovody boli hlavne pomer cena-vykon a aj to ze Colt je predsa len typickejsi Breitling. Nakoniec som skoncil s Colt 44 lebo som ho na Chrono24 nasiel fungl novy za cenu o 30% nizsiu ako u AD a dokonca hned pod nosom v BA.... neskutocna nahoda. Zhrnutie... som spokojny a mozem doporucit.

  • Keď ti mám povedať môj názor priamo bez okolkov( opakujem, môj názor! ) Kúp Colty, budeš mať univerzálne a pekné Breitlingy a za ušetrených 700 € si kúp trebárs Seiko pepsiny do vody a zober frajerku/ženu na pekný víkendový wellness:saint:^^

  • Ďakujem za rady, pozerám, že na chrono 24 sa dajú zohnať 2017 Colt Automatic 44mm na gumenom náramku za 2000e čo si myslím, že je celkom fajn cena

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009