• Zdravím páni, :)

    ako už samotná hlavička napovedá, mám ideu resp. plán založiť e-shop s hodinkami. :) Všetko je ešte len v začiatkoch a ako pri každom podnikaní aj v tom prípade je potrebný prieskum alebo diskusia medzi ľuďmi, ktorý sa v danej oblasti pohybujú.

    Aká je moja predstava?

    -uvažujem nad dvoma rôznymi variantami

    1. Ponúkať napr. 5 - 6 rôznych MicroBrand hodiniek.

    Výhody? :)

    *Možnosť priniesť na trh niečo nové, možnosť podporiť nové, mladé značky, možnosť byť jedinečný. Možnosť venovať sa len vybraným značkám a nezapodievať sa ostatnými.

    Nevýhody? :/

    *Neskoršie predaje, nedôvera v značky atď.

    2. Ponúkať bežne dostupné hodinky (t. j . Casio, Seiko, Lorus...) a k tomu 5 Microbrand-ov

    Výhody? :)

    Možno skoršie dosiahnutie nejakých predajov nakoľko tam budú bežne dostupné značky.

    Nevýhody? :/

    Microbrandy budú medzi bežne dostupnými hodinkami mierne dehonestované a v nevýhode.
    E-shop môže zapadnúť medzi zbytok eshopov s rovnakým tovarom a bude sa odlišovať minimálne.

    Ja preferujem možnosť prvú, mám živú predstavu ako nato, nepočítam zo ziskom od prvého dňa, chcem to viesť popri zamestnaní takže na to budem mať dostatok času a možností.

    Zvyšné veci čo sa týka proma, reklamácii, fotiek atď. o tom mám tiež predstavu ale momentálne ma trápi vec spomínaná vyššie resp. ma trápi vhodný dodávateľ.

    _______________________________________________________________________________________

    Hodinkomaniaci preto mám pár otázok... :)

    1. Vo všeobecnosti či si myslíte, že sa oplatí do niečoho takého púšťať? (ja v to verím a túto otázku dávam len čisto z informačného hľadiska)

    2. Ktorú možnosť by ste preferovali a prečo?

    3. Koľko značiek by ste požadovali

    4. Rôzne nápady, návrhy, dohodenie značiek/výrobcov/dodávateľov...

    Microbrandy, ktoré mám prisľúbené a sme predbežne dohodnutí: :)

    1. Von Doren

    2. AquaTico watch

    3. NO- WATCH

    4. ?Nezumi Studios?

    5. ?Havaan Tuvali?

    Za všetky postrehy, názory, kritiku, príspevok, emotikon budem vďačný veľmi mi to pomôže, podporí ma to a možno mi aj niečo nové napadne, :) takže som vopred vďačný :)

    //Ak som na niečo z mojej strany zabudol budem priebežne doplnať

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Ideš do kalných vôd. Aj predaj značiek ako Lorus, Casio a pod. má svoje úskalia. Predajcov je totiž toľko, že nový obchod by bol aj tu v zjavnej nevýhode. Skúsil by som mať aspoň dve značky výrobcov typu Steinhart, k tomu by som pridal pár tých brandov, ale nie viac ako 3-4. Na začiatok je aj to dosť. Doplnené o zopár tradicionalistov, starostlivo vybraných by to fungovať mohlo. A snažil by som sa o jedno-dve výhradné zastúpenie, výhradný dovoz. Celé je to dosť náročné na reklamu a logistiku, aspoň prvý, možno druhý rok. Maj na pamäti, že Slovák je tradicionalista, nemá rád novinky, je konzervatívny. Dôležité bude hlavne to, aby si si správne vyčlenil a oslovil skupinu ľudí, ktorej chceš predávať. Myslím, že chytať od začiatku viacej zajacov by bolo silne kontraproduktívne. Všetkým nevyhovieš a musíš vedieť, že do repertoáru parí aj slovíčko "nemáme" alebo "nepredávame to". Začni teda s menším počtom brandov a postupne dopĺňaj. Skús osloviť esqueleta, možno ti dá nejakú tú radu aj keď je naisto plne vyťažený. Zo začiatku a mono dlhšie, ako si myslíš, budeš stratový a pôjde to pomaly. Budeš musieť zákazníkov presvedčiť, prečo si majú kúpiť hodinky práve od teba. Zaistiť záručný a pozáručný servis, dobré dodacie lehoty, nemať zbytočne veľa na sklade. A hlavne pamätaj pri akomkoľvek výbere, či brandu alebo konkrétnych hodiniek -to, čo sa páči tebe, nemusí sa páčiť zákazníkom. Hlavný bude pre teba vkus zákazníka a nie teba. V opačnom prípade si utopíš financie v nepredajnom alebo ťažko predajnom sortimente. No, to by snáď stačilo, po mne prídu iste erudovanejší kolegovia. Prajem veľa šťastia. A ešte raz -reklama, zabezpečenie, reklama, zabezpečenie, všetkého a na všetko....

  • hannes

    Ďakujem za reakciu :)

    áno to všetko viem, to všetko mám v hlave, nad tým všetkým som uvažoval, mám s tým neustále kolotoč aj preto som založil toto vlákno. Esqueleta som kontaktoval, bez toho by som si nedovolil založiť vlákno.

    Ako som spomínal práve riešim tých dodávateľov a snažím sa hľadať kompromisy aby som toho nemal veľa na sklade a vôbec aby som v tom nemal na začiatku 10 000ce.

    Pozdáva sa mi tvoja myšlienka mať dve silnejšie značky doplnené o Microbrand.

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Omrkol som trocha tie brandy. Vkus by si teda mal, len čo na to zákazníci? Tí Nóri, to je pekná klasika. Pôvod AQuy mi unikol, no kto si nemôže dovoliť divery od Longines, má peknú náhradu. Tí Angláni sú trocha divočina. Aj Švédov by som vcelku bral, Tajvan bude asi výhodný, no ako so servisom? No, pokračuj, pokračuj...:super:

  • hannes

    Vďaka za reakciu :) Tak si myslím že nejaký ten zákazník sa vždy nájde, ľudí je dosť. Možno by sa časom zo značky nový HIT... človek nikdy nevie a preto to chcem skúsiť :)

    Výberom značiek som sa snažil robiť kompromisy cena/zostava a z každého súdka niečo preto je tam aj divočina aj klasika aj vintage a tak.

    A čo sa týka servisu, no tak aby nevznikali zbytočné náklady na preravu (všetko je však o dohode, nevylučujem servis u výrobcu) tak som uvažoval, že by som sa dohodol s nejakým hodinárom u nás v meste čo by mi to robil, samozrejme pokiaľ by boli v záruke tie hodinky išlo by to na moje náklady :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Tak len pomaly! Tak ďaleko ešte nie si. Hodinára vyberaj veľmi starostlivo. Dobre si over jeho schopnosti. Je to jeden zo základných pilierov tvojej roboty. Radšej menej očakávaní na začiatku a byť potom prípadne príjemne prekvapený, ako sa dostať do blbej eufórie a rýchlo skončiť. Daj si na papier postupne všetky priority. Rozmeň každú na drobnejšie ciele. Postupuj systematicky. A drž sa pri zemi.

  • podla mna je zaklad mat najnizsie ceny a co najviac davat do marketingu. lebo vacsina ludi kupuje tak, ze si vyhliadne nejake hodinky, potom si na cenovom vyhladavaci (pricemania, heureka,...) najde najnizsiu cenu a tam kupi... samozrejme najnizsia cena budi aj iste podozrenia, no pokial budes dostatocne zviditelneny, mat vela pozitívnych hodnoteni, tak si vyhral. kedze to budes robit popri praci, mas vyhodu, ze mozes ist s cenami nizko.

    drzim palce :thumbup:

  • Ako vravi misoo. Navyse aspon u mna casto vyhra obchod, ktory okrem dobrych hodnoteni ma hodinky skutocne skladom. Ak mam cas cakat "do 3 tyzdnov", objednam ich rovno zo zahranicia/od vyrobcu.. :)

    Edit: servis s "niekym z mesta" je odvazny pocin, na to by som sa moc nespoliehal

  • Veď som ti povedal, že hodinára "dobre si prever"! ;) Ak nie, tak sa vždy nájde riešenie. Tie najnižšie ceny ale iba vtedy, keď predávaš aj to, čo iní. Pamätaj, a to je z mojej skúsenosti, že nie vždy rozhoduje najnižšia cena. Je to citlivá vec. Ak máš niečo iba ty, pokojne si do svojej ceny započítaj náklady na clo a dane, + nejakých 10 %. Asi tak, aby sa to neoplatilo kupovať zo Singapúru alebo Tchaj-wanu. :P

  • ďakujem za reakcie páni :)

    Nebudem sa vyjadrovať každému zvlášť tak to trošku generalizujem ale pôjdem postupne :)

    1. Samozrejme nemám veľké oči, neočakávam, že to bude môj primárny príjem, chcem to skúsiť možno z toho pôjde v budúcnosti pekná rezerva alebo len pár € na kávu... Ďalšia vec, ktorá mi hrá do karát, že ak vediete popri zamestnaní živnosť, neplatíte odvody.

    2. Ide o to, že plánujem mať hodinky, ktoré tu nie sú. Preto ak sa dostanú do povedomia môžem byť tvorcom ceny.

    3. Čakacia doba... Samozrejme ideálne by bolo viesť sklad, no mať v ňom +10 000€ to je neekonomické. Dlhé čakacie doby sa budem v prvom rade samozrejme snažiť tlačiť čo najnižšie a nájsť v tom nejaký systém. Plánujem ich kompenzovať rôznymi darčekmi. Dnes je Čína velké trhovisko a za pár desiatok € sa dajú zohnať napr. náramky, ktoré dnes tak letia na FB s hodinkami a pod. :)

    4. No a čo sa týka hodinára. Ak sa smiem opýtať, prečo neodporúčate lokálneho hodinára? Prípadne aké máte návrhy na riešenie tohto problému?

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Pojem "lokálny hodinár" je taký široký ako je veľké Slovensko. :) Nuž - nejako mi to asi ušlo, v ktorých to končinách sa vyskytuješ najčastejšie?:] Lebo naozaj dobrý hodinár, to je dnes poklad. Ja by som v tomto dosť popracoval. Pomaly a systematicky. V našich končinách síce hodinára máme, ale neviem, , nemám s ním skúsenosť.

  • žijem ďaleko na východe v Humennom... Skusenosti mam s jedným starsim pánom ktorý je tu asi najdlhšie. Celkovo je tu viac horinarov ale len dvaja vyzerajú že sa vyznajú, zvyšok max. Meni baterky.

    jasne určite to bude chcieť prieskum a dlhé debaty o tom kto sa na co citi., avšak si myslím že tých oprav nebude az tolko, resp. Nic co by sa poriesit nedalo. Ak by to bola zavazna chyba tak by som to riešil priamo s vyrobcom.

    Do nákladov som ratal aj vrátenie peňazí pri veľkej chybe. Zvazujem aj takú možnosť pokial to nebude likvidacne a nebude žiadne iné východisko.

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Treba zistiť, či adept na hodinára pozná hlavne strojky, používané v predávaných hodinkách. Tiež myslím, že opráv veľa nebude, preto to rieš priebežne, no keď to celé rozbalíš, mal by nejaký byť. Pozoroval som, že si zamestnaný. To je dobre. Veď postupne sa ti všetko pekne vyfarbí a utrasie tak, že to nakoniec spustíš. Keď môže byť v Rožňave zastúpenie Lum-Tec pre Európu, prečo nie niečo podobné v Humennom?

  • V HE mám nie veľmi pozitívnu skúsenosť s hodinárom na Mierovej ulici p. Cit....

    Kde sídli ten starší pán hodinár?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • EDY áno s tým pánom som si užil svoje a pozitívne situácie aj negatívne, avšak som typ človeka čo rád dá druhú šancu pokiaľ je to v norme. Druhy hodinár sídli v podstate neďaleko medzi kostolom a kinom, ale popravde ani neviem či ešte funguje...

    U vás v MI je niekto schopný? Poprípade iné lokality... VT, SV, PO, KE

  • V MI sú už asi len dvaja hodinári. K jednému chodím s Primkami a druhý už len mení baterky.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • tak ďakujem za rady a reakcie, všetko je na veľmi dobrej ceste :)

    chcem Vas este poprosiť o pomoc... Skúste mi poslať nejaké Microbrand-y alebo značky ktoré by ste privítali na SK trhu :)

    ďakujem :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • v poslednom čase sa mi asi najviac zapáčil model autodromo stradalo, black dial samozrejme :)

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009