ešte jeden kúsok a kruh sa uzavrie

  • Zdravím maniaci, potreboval by som poradiť, zostalo mi jedno miesto ktoré "musím" doplniť do mojej kolekcie a už s tým kupovaním musím nadobro na dlhšiu dobu skoncovaťť, lebo táto závislosť je silnejšia než som predpokladal :ghee:, moja predstava je tachymeter-42 do 45mm-mechanika-zafír-minimum10ATM-do 1500e, "dream watch" sú omega speedmaster moonwath co-axial, len to už je cenovo na dlhšiu trať. Za každú dobrú radu vopred ďakujem.

  • pekné to tam máš

    bolek ma 100 perc. pravdu :)

    IMHO, ked chces moony, tak si na ne pockaj a nasetri, nech to stoji za to ...

  • Co tieto v predajnej sekcii. Cena je viac ako dobra.

    Omega Speedmaster Date 3210.50

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Máš to :]tam pekné, no je to vyvedené iba v tmavých tónoch. Čo tak to oživiť niečím svetlým?

  • @ rustin dakujem za reklamu :) Ale nepustím ich, včera večer som došiel k rozumu

    zarako - ak chceš moony, tak máš štyri možnosti:

    1. čakať na dokonalú ponuku, kedy predávajúci hodí smiešnu cenu lebo je blázon

    2. došetriť - a to odporúčam. Ak máš sen, tak kašli na náhradu, radšej počkaj. Ja mám momentálne pocit, že min u susedov je vidieť určitý prepad cien moonov

    3. skúsiť inú verziu speedmasterov, napr. date, day-date, reduced, ktore sa uz za tvoj rozpocet daju pomaly kupit. Ale ani jedny nesplnaju poziadavku na priemer puzdra, su mensie, do 40mm

    4. Ak by si prežil quartz miesto mechaniky, tak Bulova Moon Watch: https://www.bulova.com/collections/special-edition-watches Je to krásna reedícia, ktorú zabíja veľkosť, tuším majú 45mm, ale tá ešte spĺňa tvoje požiadavky.

  • Do kelu, už mi nejde editovať príspevok. Asi najlepší homage Speedmasterov, ktorý som kedy našiel, je určite Davosa Race Legend, úplne som na ne zabudol. Ale znovu je to len quartz. Rovnako ako Seiko SBPP001.

  • škoda toho priemeru 40mm, u mňa je maximálna spodná hranica nositeľnosti 42mm, ideál 43-44mm, zatiaľ ma najviac zaujali takéto "polo-hamage" tissoty, len stále sa mi tam zdajú v strede tie ciferníky trošku na tesno

    Ono s tymi rozmermi to je tazko. Ja by som ich najprv skusil a potom by som dal konecne stanovisko. 40 mm je podla mna OK. Ja ale smerujem postupne nadol od 45 mm som klesol na 42-40 mm a chystam sa este nizsie.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • @ rustin dakujem za reklamu :) Ale nepustím ich, včera večer som došiel k rozumu

    Nech sa paci, aj nabuduce.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • zabíja. Tá veľkosť k vintage dizajnu vôbec nepasuje.

    Jediné hodinky, o ktorých viem, že spĺňajú všetky požiadavky sú Raymod Wil Freelancer, akurát je treba nájsť ich za dobrú grey market cenu.

    Baume Mercier má tiež pekné chronography, akurát nie sú 100m WR

    product-7740-SC1-65221.png

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Podobne ako ten Raymond Weil, Hamilton Intra-Matic 68 by mali splniť všetky požiadavky a verím, že sa dajú zohnať za 1500. Na druhej strane, tiež si myslím, že v tej zbierke z praktického hľadiska chýba niečo ako tie Seiko, ktoré odporúčajú chalani.

    Prvé kroky... Christopher Ward, EPOS, Glycine, Maurice Lacroix, Oris.