ocean one gmt - striedanie lunety

  • Ahojte,

    prosím, má niekto skúsenosti, či je možnosť striedať lunety bez návštevy servisu?

    Vysvetlím, o čo mi ide ?

    Po dlhom zvažovaní som si nakoniec objednal s toptime.sk svoje “dúfam” nadlho vysnívané Steinhart ocean one GMT s keramickou lunetou.

    Na hodinky zatiaľ netrpezlivo čakám a tak mi v hlave lietajú už rôzne scenáre.

    Čiernu keramickú lunetu som zvolil kvôli väčšej univerzálnosti k rôznym príležitostiam

    nosenia.

    Avšak určite by som občas privítal zmenu v podobe výmeny lunety za PEPSI.

    Mal som seiko pepsiny a veľmi sa mi páči ten pepsi look ale zas to nie je na každú príležitosť.

    Myslíte, že je reálne si v domácich podmienkach prehadzovať lunety?

    Nerád by som ale išiel do výmeny samotnej vložky, to je isto pracnejšie a nie je to také easy len tak kedykoľvek si zmyslím.

    Najradšej by bolo ak by som mal obe “celé” lunety a len ich v prípade potreby prehodil, šlo by to myslíte?

    A ak áno, je možné niekde objednať celú lunetu?

    Keď mi prídu hodinky budem tam mať keramickú čiernu, tak by som už iba dokúpil celú pepsi (ak sa to niekde dá, ale nevidel som to zatiaľ nikde).

    Poradíte chalani? je to reálne alebo mám zabudúť na príležitostné pepsi chúťky?

    vopre veľmi pekne ďakujem

    Seiko SKX009 pepsi

  • Lunety vymeniť určite môžeš ale myslím, že to nebude prospešné... Minimimálne pre hodinky nie.

    Návod tu Steinhart Ocean 1 - vymena keramickej lunety

    Keďže luneta je nalepená tak budeš veľa pracovať s lepidlom a riskuješ poškodenie lunety, tesnenia a možno aj púzdra. Nikdy nevieš... Radšej ak tak by som išiel ešte do jedných lacnejších PEPSI hodiniek :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • hm, myslíme to isté? ?

    vložka lunety je lepená nie? či som zle pozeral?

    samotná luneta sa otáča, takže tá nemôže byť nalepená či?

    myslel som niečo ako vybratie celej lunety spolu s vložkou.

    edit: dakujem za link, ten som uz presiel včera ? to je ale návod na výmenu vložky lunety, mna naozaj zaujíma či je možná výmena celej lunety no

    Seiko SKX009 pepsi

  • áno máš pravdu, už rozumiem ako to myslíš :) dať sa to určite dá :D no len asi to bude trošku pracné :D neviem ti poradiť uvidíme čo na to ostatní :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Ja by som to u Štajnov neriskoval. Na to sú prifajnové, aby som ich nejakou blbou náhodou odrovnal. Myslím, že ten nápad s tými lacnejšími pepsinami nie je na zahodenie a stojí za úvahu.;)

  • Stajny maju lunetu napasovane extremne tesne, urcite neodporucam skusat davat dole, skonci to poskodenym puzdrom (a ufiknutym prstom). Samotny Steinhart kedysi riesil pokazene lunety vymenou celeho puzdra, neviem ci sa na tom daco zmenilo.

    Na pepsi look je najlepsie kupit Seiko pepsiny a obcas ich proste vyvetrat, pripadne prehadzovat lunety na nich, tam to ide lahko :)