• Tak pridam aj ja "svoje" vlakno. Dnes mi dosli dva remienky z USA tak ma to trochu vyprovokovalo k zalozeniu vlakna. Este predtym ale trochu historie. Nebol som nikdy nejak mimoriadne hodinkovy typ. V 14tich som dostal od stareho otca casiovky s kalkulackou, cierne gumene, pipali pri stlaceni tlacitka, bol som happy. Neskor som dostal od rodicov Timexy na 18tku, obycajne analogy, biely cifer, zlato nerezovy remienok, cca 38mm s quartzom a datumom. Boli take slusacke a obycajne, dokonca mali plastove sklicko, lol, rozpadli sa mi este na strednej tusim. Okolo roku 1989 boli este jedny hodiny z NDR, Glasshutte obdlznikove s bielym cifrom a malym quartz displayom dole nad sestkou, bohuzial stratil som ich na lyzaraku v 1992 :)))).

    V podstate prve vytuzene hodiny som si kupil z vlastnej vyplaty v lete 1998. Boli to Festiny Chrono model 6566 s modrym cifrom. Stale ich mam. Nosil som ich cca 10rokov. Ked som ich kupil bolo to skoro za celu moju vtedajsiu vyplatu, tato kupa mi sprostredkovala asi najviac chronobundus uspokojenia, bol som na ne hrdy roky a hral som sa so stopkami, nosil ich na potapanie i na snorchlovanie apod.


    hodinkomania.sk/wcf/index.php?attachment/25021/

    Potom som dokupil z mojho pohladu celkom zaujimave fashion watch DKNY s zltou sekundovkou


    hodinkomania.sk/wcf/index.php?attachment/25022/

    Tie som par rokov nosil do office a bol som s nimi velmi spokojny, v podstate sli k vsetkym oblekom a boli na ruke celkom zaujimave.

    Neskor zo zvedavosti som si objednal priamo z japonska od Tokyo Flash z rady Barcode SS s bielymi diodami. Ficia na 2x CR2032 ploche baterky. Nevyhoda tychto binarnych led hodiniek je v tom, ze potrebujes interakciu druhej ruky ked chces zistit kolko je hodin. Je potrebne stlacit tlacitko. Nefunguje to ako pri modernych smart watch natocenim ruku ze sa aktivuje display. Su to zaujimave hodinky v kvalitnom puzdre a kvalitnom ocelovom remienku. Uzivatel vie lahko vymenit baterie, to je tiez ista vyhoda. Mal som ich na ruke par krat. Na nejakych eventoch apod. Po par rokoch, ked som z toho vyrastol mi to uz bolo blbe davat na ruku a byt za attraction whore ;))) Mam ich stale komplet aj s krabickou.

    hodinkomania.sk/wcf/index.php?attachment/25023/

    Prve 'poriadne mechaniky boli v 2010 tieto Maurice Lacroix Pontos Day/Date. Su s kalibrom ETA 2836-2 modifikovanym v ML. Su to velmi pekne business hodinky, vhodne k obleku a do prace. Mam ich velmi rad. Kupene v hodinarstve Goldstein v Aupark Piestany v 2010 (mali ich od distributora NEST Praha). Nie su prilis vysoke a puzdro je 40mm, maju priehladne veko vzadu, vydrz deklarovana je 37hodin, ale realna menej ako 24hod (vraj ich malo kineticky natahujem - e.g. sedave zamestnanie/auto/vytah = malo chodenia apod.) Myslim ze je to vyhovorka, Paneraiky mi ficia jedna radost a ked ich mam na ruke mam ten isty zivotny styl ako s ML Pontoskami.

    hodinkomania.sk/wcf/index.php?attachment/25024/

    Ked sa mi narodilo dalsie dieta (prve bolo v 2010), tak som si povedal ze to chce dalsie mechaniky. Kolega ma celkom namotal na Panerai. Celkom som vyberal a zohladnujuc aj rozpocet som si vybral PAM104 Marina Luminor 44mm. Maju myslim kvazi inhouse strojcek Caliber OP III CW 800, je to ale modifikovany Valjoux 7750-P1 co mi vobec neprekaza. Maju C.O.S.C. certifikat a su velmi presne co je pri mechanickych hodinkach pre mna velmi pohodlne. V priebehu casu som k nim dokupil asi 5 remienkov, 2 original Panerai a 3 od Hirscha (ktory vraj robi OEM remene s Panerai logom pre vendora). Kupovane boli u Bucherera na Kaertner strasse 2 vo Viedni (tento obchod odporucam). Aj som zjednal nejakych 6-7 stoviek ak sa dobre pamatam. Trochu ma mrzi ze nemaju priehladne veko. Myslim si ze pri Paneraikach je to vzdy krasna vyhliadka :)

    Tissoty Visodate som kupil ako dar otcovi k 70tke. V 2014. Mal uz vsak zdravotne problemy a kedze menej chodil po vonku tak mu hodiny casto zastali, aj preto ich ma viacmenej v sufliku a na ruke nejake quartzy. Po necelom roku som ich zdedil, kedze otec mi umrel. Mam ich teraz tak trochu na pamiatku. Maju ten isty strojcek ako ML Pontos Day/Date , teda ETU 2836-2 a funguje ok. Stali okolo 350Eur a tusim som ich aj kupil tuto v shop-e.

    V podstate som si tymi Paneraikami splnil sen o poriadnych hodinach a mam ich velmi rad. Kedze ale neviem co od dobroty a co s peniazmi (ha-ha), tak som v tomto roku pokracoval v nakupoch. Od K&B Time, s.r.o. ktory je aj Europskym distributorom Lum-Tec som si kupil hodiny z V-eckovej rady. V-1 Red limitky (vraj len 150kusov celosvetovo) a k nim dokupil este ocelovy remienok. Celkovo investicia okolo 1000e, maju zdobeny ETA 2824-2 strojcek za priehladnym vekom a tu svoju specificku svietiacu gebuzinu (8x nanasana superluminova vrstva). Velmi sa mi na nich paci mohutne frezovane ocelove puzdro, tie 4 imbusove skrutky na puzdre su mnam a celkovo mi tvarom puzdra pripominaju AP Royal Oak tak trochu, myslim ale ze to nie su hommage hodiny v pravom zmysle slova. Dobre vyzeraju v original kozenom remeni presivanom cervenou nitou a trochu inak, ale tiez dobre aj v masivnom ocelovom naramku. Niekde som cital ze su to 'drivers' watch, tak ich rad nosim aj na vyjazdoch za biznisom. Asi najlepsi pomer cena/chronobundus feeling zatialhodinkomania.sk/wcf/index.php?attachment/25027/

    Vlani v lete mi kamos doniesol z USA field hodinky Filson, ktore som si cez neho objednal, je to v podstate modna znacka, celkom specificka, no a ma v portfoliu aj hodinky. Robi ich pre nich Shinola Detroit, ale na hodinkach to uvedene nie je, su obrandovane ako C.C. Filson Co. Su to quartzky s kalibrom Ronda Normtech 715, ktore Shinola premenovala na 'akoze svoj' kaliber Argonite 715. Na field watch by mohli byt trochu mensie, korunka naraza do chrbta dlane obcas, maju totiz az 43mm. Moj konkretny model ma PVD praskovanie puzdra (ktore som si nedavno oskrel :( ), velmi dobru citatelnost cifernika a superluminova cisielka aj rucicky, takze po dni stravenom vonku ci na bicykli sa vo vnutri pekne 'rozsvietia'. Su urcene na vikendove, dovolenkove nosenie, na outdoor aktivity apod. Mam k nim aj gumeny remen neznackovy, je zo silikonu, trochu sa v tom poti ruka ale zas nemusim riesit v lete vymenu remienkov ked sa ide do aquaparku apod. Teraz mi prisli z USA 2 nove remene k nim. S CLOm, DPH a poplatkom za podanie JCD a preclenie vysli tie remene takmer na cenu origos Panerai remienkov, proste brutalne predrazene, ale chcel som ich mat. Viac foto pridam neskor.

    No a posledny prirastok su paradoxne starsie Masterchrono od Maurice Lacroix, model 6348 s remenom cierny aligator. Ma ich kamarat uz dlhsie a dost som po nich poskuloval. Pacil sa mi celkovy design aj unikatne spracovanie sekundovky na deviatke. Kupoval som ich cez swiss watch boutique v Moskve. Doniesol mi ich kolega zo sluzobky, moje sklamanie bolo velke ked som zistil ze su to jazdenky, ale zas cena tomu zodpovedala. Jedine co ma hnevalo ze na webe ich mali vedene ako nove, nenosene a to aj potvrdili pri telefonate. Kolega ktory nie je uplne hodinkovy maniak potom len zasiel do butiku ich vyzdvihnut a vyplatit. Na Chrono24 boli ponukane za cca 2-3 stovky lacnejsie ako som ich ja kupil. Uz som to nejako stravil. Su dost mohutne, vyrabali sa v 2012 roku a dnes je uz malo nepredanych (jeden kus s ocelovym remienkom ma este NEST, s.r.o. Praha), ponukal mi ich Tomas Vyskocil cez svoj shop tovys.cz v Jihlave za 84tis CZK, som sa mu vysmial. Potom ma to ale preslo ked kolega z Moskvy doniesol jazdenky, nakoniec som bol aj rad ze to neboli fejky ;)))))

    Prikladam este fotku vsetkej naramkovej casomiery co mam doma, all-in-one, su tam pre uplnost aj 2 Suunta co ale za hodinky nepovazujem.

    Ohladom planov sa chcem uz trochu brzdit. Mozno este nieco velke, tie nove Rolex Datejust 41 v oceli ma celkom lakaju, uvazujem aj o Paneraikach c cistym dizajnom acciao, tj. bez chrona a vsetkych tych serepeticiek na ciferniku, len s indexami a cislicami 12, 3, 6, 9, s rucnym natahom a vydrzou okolo 8dni napriklad. Take tie 'pomale' budiky bez sekundovky, myslim ze by som to zvladol ;). Je potom este par znaciek ktore sa mi pacia, ale neznamena to nutne ze od nich musim nieco vlastnit. Patria sem znacky Ball, Damasko a tiez Audemars Piguet (Royal Oak) ...tie Oaky ak sa mi bude niekedy velmi velmi darit ...tak mozno ;)

  • Nelaka ta pozriet jednym okom po inej hodinarskej skole ako svajciarskej? Z takych Lange - Sohne,Original Glasshutte urcite nebudes sklamany,je to iny pristup k vyrobe kvalitnej casomiery.

  • zatial nelaka.... rad si o nich nieco precitam, ale kupovat nie, musim mat k hodinam sympatiu, inak to nejde. Tieto ma zatial neberu. Okrem toho mam aj ine konicky co idu trochu do penazi, bike mtb a 4deticky ;)) .... aj tak mam pocit ze to s hodinkami uz trochu prehanam.

  • Nádhera, zachvílu budeš mať doma celú kolekciu.

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009

  • Velmi pekna zbierka. Moj favorit je LUM-TEC, tie su fakt krasne.

    Zaroven sa mi paci tvoja filozofia ohladom zalub v hodinkach. Doprajes si ale nehrotis to. Myslim, ze netreba vyvalit 8 tisic EUR za jeden kusok "len aby si mal". Aj hodinky za 5 stoviek vedia potesit.