Čo nosia vaše polovičky - priateľky?

  • Hladal som a na taketo vlakno som nenatrafil. Ak existuje, tak sa ospravedlnujem za vytvorenie duplicitneho vlakna.

    Moja manzelka vcera na kratku dobu moje Steinhart Military 42. Podla mna to nie je uplne zle. Co vy na to?

    Inak bezne nosi na striedacku toto: Union Glashuette Seris Kleine sekunde a Longines Master Collection.

    Co nosia Vase manzelky a priatelky?

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

    • Official Post

    Ja ako slobodný človek sa vyjadrím len k tomu čo vidím prevažne u spolužiačok a tam je to na zaplakanie :( ... samé MK (samozrejme FAKE) prípadne ebay tak za 10€

  • Jedna dnesna.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • mmko z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť RLX DJ I... nadčasové, univerzálne, hodia sa prakticky ku všetkému a dáma si má možnosť vybrať z viacerých veľkostí, "nespočetného" množstva číselníkov, taktiež je na výber ťah (oyster alebo jubilee) a aj wg fluted bezel

  • mmko z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť RLX DJ I... nadčasové, univerzálne, hodia sa prakticky ku všetkému a dáma si má možnosť vybrať z viacerých veľkostí, "nespočetného" množstva číselníkov, taktiež je na výber ťah (oyster alebo jubilee) a aj wg fluted bezel

    a dátumovku podľa nechtíkov :super: či?

    A stitch in time :D

  • a dátumovku podľa nechtíkov :super: či?

    Áno, aj... ;) Ale myslím, že čierny a červený dátum sa strieda iba na DJ, čo majú číselník s klasickými indexmi. S rímskymi číslicami a rôznymi "kamienkami", tak tie okrem toho, že nemajú lumi na indexoch a ručičkách, majú tiež iba čierny dátum :)

  • Moja manzelka vcera na kratku dobu moje Steinhart Military 42. Podla mna to nie je uplne zle. Co vy na to?

    Pánečku, tento fenomén mi už dlho vŕta v mozgovni :) Dámy si dnes radostne a hrdo nosia pánske hodinky, veselo a emancipovane používajú pánske toaletné vody, dokonca som "počul čosi už aj spodnom prádle" :) :) etc... a paradoxne sa im to nielenže "prepečie" :) :) ale aby to nebolo také jednoduché tak im to všetko (pri decentnej a správne navolenej kombinácii) nadôvažok ešte aj sekne! no a my tu "podaktorí" máme pomaly komplex fláknuť na zápästie čokoľvek nad 40mm... hmmm, zvláštna je táto doba :) a propo rustin Pani manželke tie Štajny vážne "idú"... ak to vnímaš podobne a nechceš o ne prísť, tak si to nechaj pre seba :)

  • Tie su uz prec z domu dlhsiu dobu, takze som uz o nich prisiel.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Pánečku, tento fenomén mi už dlho vŕta v mozgovni :) Dámy si dnes radostne a hrdo nosia pánske hodinky, veselo a emancipovane používajú pánske toaletné vody, dokonca som "počul čosi už aj spodnom prádle" :) :) etc... a paradoxne sa im to nielenže "prepečie" :) :) ale aby to nebolo také jednoduché tak im to všetko (pri decentnej a správne navolenej kombinácii) nadôvažok ešte aj sekne! no a my tu "podaktorí" máme pomaly komplex fláknuť na zápästie čokoľvek nad 40mm... hmmm, zvláštna je táto doba :) a propo rustin Pani manželke tie Štajny vážne "idú"... ak to vnímaš podobne a nechceš o ne prísť, tak si to nechaj pre seba :)

    Žena v boxerkách je sexi, ale muž v tangáčoch už nie... :( I keď - kto vie ? Pošlem fotečku ?

  • mmko z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť RLX DJ I... nadčasové, univerzálne, hodia sa prakticky ku všetkému a dáma si má možnosť vybrať z viacerých veľkostí, "nespočetného" množstva číselníkov, taktiež je na výber ťah (oyster alebo jubilee) a aj wg fluted bezel

    To síce áno a cením ženy, ktoré vedia čo chcú :)

    Avšak nemyslím si, že je práve toto vhodný darček na začiatok chrono cesty... :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Žena v boxerkách je sexi, ale muž v tangáčoch už nie... :( I keď - kto vie ? Pošlem fotečku ?

    Ano, ano... posli ?

    To síce áno a cením ženy, ktoré vedia čo chcú :)

    Avšak nemyslím si, že je práve toto vhodný darček na začiatok chrono cesty... :)

    V tvojom prispevku nebolo napisane, ze to ma byt na zaciatok...

    Ale vies co? Toto su podla mna hodinky, ktorymi sa da zacat (moj pripad) a zaroven aj skoncit (toto sa mne uz nepodarilo ☺️) - jednoducho “one watch girl” ?

  • monika.ms To je veľmi pekne napísané :D A ako si sa k tejto značke dopracovala? :) Alebo sú hodinky dlhodobým končíkom? :) Narážam na to, že ako bolo už spomenuté vo viacerých vláknách tohto typu, tak pre ženy je strop Michael Cors a pojem Rolex v nich vyvolá predstavu možno nejakej formuly :D

    Česť výnimkám :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • mmko

    Mne sa vzdy pacili hodinky a aj v dobe, ked som sa o ne az tak nezaujimala som mala aspon nejake baterkove Tissoty, cize ziadny MK nehrozil ani vtedy. Neskor som sa hodinkam zacala venovat intenzivnejsie a mojim vstupnym kuskom do sveta mechanickych hodiniek mali byt biele Omegy Planet Ocean, uvazovala som aj o Aqua Terrach, ale ked som uvidela a vyskusala DJ, tak bolo rozhodnute... ☺️ Nevedela som ich dostat z hlavy. A do dnesneho dna ich kupu nelutujem ?

    A keby si kupil slecne velkost 36 mm, tak nemas problem si ich hocikedy pozicat ? Sedia vyborne aj na panskom zapasti.

    Neskor prisli u mna na rad Daytony a teraz by som sa nenahnevala Subom, alebo GMT... a tym by som bola s hodinkami uplne vybavena... teda aspo dufam ?

  • monika.ms pekný príbeh :) (Y) a to s tým požičiavaním :D to rozosmialo... to by mohla vyť vtipná príhoda "ako som si nepriamo kúpil hodinky" :D

    Vybavená dočasu :) toto len tak ľahko nekončí :D

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Hmm...

    Potom sú tu ešte partnerské hodinky a unisex hodinky...

    Ale na margo moniky by som rád poznamenal, že je veľkou vzácnosťou stretnúť ženu, ktorá vie oceniť krásu a hodnotu mechaniky...

  • Žena v boxerkách je sexi, ale muž v tangáčoch už nie... I keď - kto vie ? Pošlem fotečku ?

    :) :) :) pochopil... takže tiež asi o tom vieš svoje :) v opačnom garde je to "krapět" mimo misu, ale proti gustu... a propo ak cítiš potrebu poslať fotku v tango (a cash) :) kľudne, myslím že sme tu poväčšine dostatočne otrlí :) ale keď už, tak poprosím tangá s leopardím vzorom :) :)

    ale k Tvojmu príspevku - že stretnúť dámu ktorá dokáže oceniť krásu a hodnotu etc... myslím že sme o tom onehdá viedli mikrodiskusiu vo vlákne "čo som dnes videl" kde (už si nespomínam kto) písal že stretol ženščinu ktorá mala na zápästi Montbrillanty a osobne som mal tiež "vizuálnu skúsenosť" keď som opakovane na dámskej ruke videl Navitimer... ako som už uviedol vyššie, je to neskutočné ale vôbec nepôsobili nejak príliš nadrozmerným dojmom... všimol som si totiž že pokiaľ ide o rozmer cca 42+ , resp. vyslovene pánske modely, tak ich ženy nosia o nejaký ten milimeter voľnejšie a potom tie hodinky pôsobia skôr ako náramok takže ich rozmer sa stráca v celkovej estetike zovňajšku a spôsobe akým ich dámy nosia... kolegyňa mala napr. Tagy i keď dámsky model a baterkáče... nosila ich ku kostýmu, mini, blúzke, dodržiavajúc "dress code"... takže skutočne treba vedieť čo a akým spôsobom nosiť a potom to vôbec nemusí pôsobiť "nemiestne"

  • Moja nosí v súčasnosti tridsaťosmičky maríny od Štajnov, tie poznáte všetci. No a k nim má dedičstvo - je treťou generáciou, ktorá nosí hodinky Bulova, kúpené jej babičkou v Kanade A.D. 1956 . Obe hodinky má veľmi rada a tie Bulovy vyzerajú takto: