Seiko SNZG15, rozbite sklo a draha oprava

  • Ahojte,

    dnes mi dosiel mal od spoluziaka, ktoremu som predal svoje SNZG15ky. Vraj rozbil sklicko a chcel ho dat vymenit.

    "Opýtal som sa v servise na cenu, odpísali 52.80 euro+pošt na slov.9.20 eur.

    Tak som im hodinky poslal a tu je ich odp

    Dobrý den,

    prosím o odsouhlasení opravy vašich hodinek SEIKO

    vyčištění stroje-střepy ve stroji,sklo,vložka skla,vsazení skla,těsnění,tlaková zkouška 100Euro +pošt 9.20euro

    sklo je na objednávku doba dodání cca 3 -4týdny po odsouhlasení

    děkuji

    S pozdravem servis ALTRO

    Mudrová

    Má zmysel ich dať tak draho opraviť vôbec?"

    Ako asi viete, cena tychto hodniek je niekde nad 100€. Co s tym? Rozmyslam, ze nahradne sklo a tesnenia by som mu vedel zohnat cez net. No servisovat strojcek sa zatial neodvazim, kedze mam zakladne nastroje bez olejov, cisticky a lisu na sklicka. A naviac som poskladal len jeden primkovy strojcek. Najdeme lacnejsi servis niekde na Slovensku? Alebo to fakt nema vyznam? Este som uvazoval, ze ich od neho odkupim za nejaku sumu a pobavim sa s nimi, ale to mi pride take neceste. Najprv hladam moznosti opravy.

    PS: v poslednom odstavci mi nejde zrusit kurzivu? :/

  • Cena sa mi zda "ok", rozobratie strojceka rataj 50eur, vymena sklicka s materialom dalsich 50e (Altro osadi zase iba Hardlex). Pokial nejde o nezohnatelny vintage kus, pripadne nema k nim nejaku citovu vazbu (kupene na okruhle narodky a pod.), tak by som sa na opravu vyprdol a kupil fungel nove za v podstate rovnaku sumu.

    Pripadne kupit samotny strojcek + sklicko a vymenit si to sam. Tam by mohli byt naklady zhruba polovicne.

    • Official Post

    Neviem či zoženieš lacnejší servis. Ja som na svojich seikách dával meniť zotrvačku a bez 10€ sa cena opravy vyrovnala novým hodinkám ...

  • Osobne by som ich za také peniaze nedával opravovať, keď môže dať o 20€ viac a mať nové, ktoré predsa len neboli otvorené a opravované a ani neamajú štandardné známky nosenia.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • To theBP,ak si zozenies sklo /clenovia fora mozno pomozu kde sa da zohnat,ja nemanm cas zhanat/,tak ti opravim za 50Eur +5Eur posta,zaruka na pracu 12mesiacov aj s vycistenim.Standardna cena na strojcek tejto kategorie.

  • Takze kamos sa priklana ku kupe novych a ja tie jeho rozbite kupim za istu sumu. Ak to klapne, tak kupujem zafir od yobokies a strojcek bud posluzi na edukacne ucely, alebo este uvidim. Kazdopadne pre mna to ma citovu hodnotu, su to moje prve mechanicke hodinky.

  • Otázkou je. Naozaj je potrebné rozoberať celý stroj ?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ano, to je dobra otazka a tiez som nad tym rozmyslal. Popravde neviem, nevidel som ani fotku. Neviem na ake male kusky sa rozpadne hardlex a zaroven sa nemusel dostat daleko, ked nie je vela volneho priestoru na ciferniku.

  • Vyměněj sklíčko, přetěsněj, naúčtujou generální opravu i s rozborkou a sborkou a vrátěj majiteli. Buď to klapne, nebo se při reklamaci budou malinko víc snažit.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Uvedený servis na komplet bez vyčistenia a opravy stroja ktorá nie je v tomto prípade nutná v rátane tlakovej skúšky a poštovného do 30,-EUR....

    Stačí poslať do firmy TULANA TIME a v rámci poradia budete vybavený. Mimochodom TULANA TIME je najväčší výrobca hodinkových skiel na Slovensku....:super: