Victorinox I.N.O.X Carbon

  • Victorinox pripravil pre rok 2017 prírastok do modelového radu INOX ide o hodinky INOX Carbon. Tento krát sú to hodinky s púzdrom z karbónu. Najzaujímavejšie na karbónovom púzdre je matná farba a to, že na prvý pohľad je jasné, že nejde o klasické oceľové púzdro. Karbón je navyše veľmi odolný materiál a je tiež veľmi ľahký. Ďalšou zaujímavosťou týchto hodiniek je ich ciferník, ktorý je vyrobený z jedného kusu materiálu (z vystupujúcimi indexami) a na indexy je potom nanesená farba. Táto metóda bola zvolená preto aby indexy pri extrémnych otrasoch a nárazoch nemohli odpadnúť. Na vnútornej strane zafíru je stupnica so škálou 13 - 24. Takže pri pohľade z boku sa táto škála "vznáša" nad ciferníkom. Hodinky sú extrémne odolné a Victorinox ich odolnosť testoval v 130 testoch, pričom mnohé z nich by bežné hodinky neprežili. Podľa mňa veľmi zaujímavé hodinky, ale pri cenovke 950 dolárov mi zabehlo.

    Púzdro: 43 x 52 mm

    Hrúbka: 13.78 mm

    Strojček: quartz Ronda

    Cena: 950 Dolárov

    ?context=bWFzdGVyfHRpbXwxNDYzMjB8aW1hZ2UvanBlZ3x0aW0vaDkzL2hkMi84ODYxMTg2NjIxNDcwLmpwZ3xhMDhmNGNiYWVhMzVlNzczZGQyMzdiYTVhY2FhNjg2ZTllZGJhNTIyYjc1YzBlYzc0Y2RkMGE4YTE2OTRlMmJiVictorinox-Swiss-Army-INOX-Carbon-Naimakka-Paracord-Strap-aBlogtoWatch-21.jpgVictorinox%2BSwiss%2BArmy%2BI.N.O.X.%2BCarbon.jpg

  • Co se mi nelíbí je ten řemen z parakordu. Na ruce jsem ho ještě neměl, ale mám náramek a jestli je to stejný...jako že bude...tak je to krajně nepohodlný.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tieto sa aj mne veľmi páčia, ja som veľký priaznivec karbónu (pravého). Ale len na gumenom remeni, tamten paracord mi nesedí vôbec.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Je to fakt karbon jak píšeš? Bych tipnul na karbonovej potah pouzdra. Je to nějaký levný.

    Púzdro by malo byť z karbónu, nie je to len povrchová úprava.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Puzdro je urcite karbonove. :) Videl som podobne hodinky tiez karbonove puzdro a cenovka bola tiez okolo 900 dolarov. Bol to model od Tempestu. Lum tec ma tusim tiez v ponuke hodinky s karbonovym pudzrom ale neviem aku maju cenu.

  • Tak prosim jaká je to už láce, ještě chvíli a turbo budem mít taky za hubičku, stačí tak málo, nikdo nekupovat hodinky :mrgreen:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1