VICTORINOX AIRBOSS MECHANICAL

  • Nikdy som recenziu hodiniek nepísal a ani popravde neviem čo napísať. Skôr len zhrniem informácie o hodinkách. Sú to moje prvé lepšie hodinky ak nerátam Apple Watch, mám doma ešte Casio, Adidas no všetko hodiky do 80€ okrem spomínaných AW. Na Apple Watch mi vyhovala jednoduchá zmena remienkov či ciferníkov, postupom času liezli notifikácie na nervy, áno dajú sa vypnúť ale potom budú zbytočné (kedže svojim dizajnom nikdy neohúrili). Začal som sa obzerať po niečom inom najprv to mali byť "baterkáče" neskôr zasa automaty, ktoré to nakoniec vyhrali. Číslo jedna bol dlho Steinhart až kým som na nete nezbadal Victorinox AirBoss to bola ľáska na prvý pohľad aj keď to nie je top hodinárska značka. Mám ich jedeň čiže ťažko hodnotiť, remienok zatiaľ pôsobí tvrdo a neohrabane, pravdepodobne si musíme sadnúť :)


    Špecifikácia:

    • Mechanický samonaťahovací strojček ETA 2824-2
    • Puzdro z ušľachtilej ocele 316L s matnou čiernou PVD úpravou
    • Priemer puzdra: ø 42mm
    • Čiastočne priehľadný spodný skrutkovaný kryt puzdra
    • Skrutkovateľné korunky
    • Vodotesnosť: 100 M (10 ATM)
    • Poškriabaniu odolné trojvrstvové antireflexné zafírové sklíčko
    • Vojenský čas indikovaný na spodnej strane sklíčka
    • Luminiscenčné ručičky a číslice
    • Látkový remienok so samoupínacou sponou

  • A čo? Veď sú to pekné hodinky. A napísal si to tak, ako si vedel. Hlavne že jasne a zrozumiteľne. Nech Ti dlho a kvalitne slúžia. A robia radosť.

  • Pěkný hodinky, gratulace. V popisu máš nějaký vojenský čas, ale jde prostě jen o 24 hod formát zemím, kde znají jen am a pm. Zajímá mě co vydrží povrchovka. Přidej postupně zkušenosti.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • A podľa mňa závisí kvalita povrchovej úpravy aj od konkrétneho výrobcu :)

  • Zhora je to nejaký textil nie ? ale zospodu mi to príde ako koža.. Ja by som radšej tú vodu asi neriskoval.

  • Ešte by som mal jeden dotaz. Myslíte, že náramok je vhodný aj do vody?

    Victorinox je firma, ktorá vyrába vojenské hodinky. Tudíž by , teda aspoň teoreticky, mali byť aj v nejakej tej vode bez problémov. A to sa týka, pravdaže, aj náramkov. Skús a uvidíš:], v krajnom prípade budeš hľadať nový náramok, či remienok. No ak chceš používať tieto hodinky a j extrémnejšie, skús tam hodiť gumený. A tiež ma zaujímajú skúsenosti s PVD, mám totiž zálusk na časy s touto úpravou, do úvahy prídu tak v priebehu leta..Ozaj a tie hodinky sú fakt k svetu...

  • S týmto remeňom do vody v žiadnom prípade, tá spodná strana by sa proste zničila, ak do vody, určite s nejakým gumeným remeňom, inač veľmi pekné hodinky :super:

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nedával som ich do vody ani som to nemal moc v pláne ale ste skúsenejší tak či náhodou nemáte iné info. Inak kedy je najlepšie nastaviť dátum? V návode bolo, že by sa nemal nastavovať medzi 21:00 - 3:00...

  • Ideálne je to 6:00 alebo 18:00, vtedy určite nie je zapojený automatický mechanizmus zmeny dátumu na žiadnych hodinkách.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Takže kdykoli mimo tuto dobu uvedenou v manuálu :)

    Řemen by moc koupališť a hlavně moří, či krémů proti sluníčku na plážích moc neužil, nějaký to náhodný namočení přežije, ale i tak nebude věčný, velkým nepřítelem je pot a horké léto.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • O tom remienku som sa snažil dozvedieť niečo rozumné na stránke výrobcu, teda Victorinox-u. Žiaľ, neboli veľmi reční a nie je tam vôbec nič, okrem zmienky, že je to textil. Takže do vody kov alebo plast alebo gumu. PVD čierny kovový mesh som ešte nehľadal, ani vo vlákne s remienkami a príslušenstvom toho veľa nenájdeme. Možno by stálo za to viac sa venovať aj tejto problematike. Plastu a gumy je na trhu celkom dosť, to nájdeš. Zaujímavé remienky som videl k hodinkám Vostok Europe, ale aj na iných stránkach. A PVD? to asi bude treba skúšať, ktorý sa hodí. Možno od Steinharta ? Škoda, že som ti nepomohol viac.:(

  • Tu majú kopu čiernych kovových ťahov.

    http://www.watch-band-center.com/shop2/index.ph…=1&spnameonly=0

    K týmto hodinkám existuje aj originál.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spartan má pravdu. No na origoš stránke som v ponuke ten mesh nevidel. Možno som dačo prehliadol. Teda videl som ho, ale na iných Airbossoch, chronografoch. Možno by stálo za to skúsiť dopyt cez predajcu do výroby alebo aj priamo, či sa tým dá dačo robiť a čo by to stálo.

  • Ešte by som rád dodal z vlastnej skúsenosti, že je lepšie, ak je možné remienok či náramok priamo s hodinkami vyskúšať. Vzdialenosť a poloha bariet od tela hodiniek môže byť často zradná a aj hrúbka a konštrukcia koncovej časti remienkov a meshov do toho má čo povedať. Takže... Myslím, že by sme túto debatu mali viac rozviesť v príslušnom vlákne. Možno by to uvítali aj iní.