• BRELLUM Swiss Watchmaking - túto značku založil a hodinky vyrába 42 ročný nadšenec. Duobox je podľa mňa neskutočne krásny chronograf. Nerezové púzdro priemer 41,8 mm, hrúbka 16,2 mm, klenutý zafír s vnútorným AR, klenutý

    zafírový priehľad na strojovňu, kaliber BRELLUM BR-750-1 chronometer s COSC certifikáciou ( upravená 7750 ) podľa mňa pekne zdobený, WR 50 m, remienok 22 mm. Cena cca 2100 € podľa remeňa.

    Zdroj:

    https://www.brellum.swiss/en/

    videjko:

    https://www.facebook.com/brellum/videos/622688607913364/

    A stitch in time :D

  • Ten modry a cierny sun ray (aspon sa mi zda ze je sun ray) cifernik moze byt.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Logo je podľa mňa v pohode, skôr mi vadí ten kontrastný kričiaci dátum. Neviem prečo to prehodili - na biely čierny, na čiernych biely... WTF?

    A trochu sú aj hrubé nie? 16,2mm... Inak veľmi pekné.

  • Pepes, vytiahol si naozaj pekný kúsok. 16,2 mm hrúbky je na štyridsaťdvojku tak na hrane, možno kapku za ňou, no ako celok sa to zadarilo. Tie drobnosti, spomenuté vyššie - nedá sa vyhovieť každému.:]

  • Nepredpokladám, že sú to univerzálky, ani nie na každý deň, možno na ťahu (mesh) beriem,

    ale ak sú myslené skôr ako elegant tak priemer a hrúbka idú mimo.

    No ale veď na to sme tu, aby sme špekulovali, čo by bolo lepšie, onakvejšie, pre každého súdruha príjemnejšie... :mrgreen:

    Našiel som, celkom OK v takto, omnoho lepšie.

    bleu-mee384a4c3bctal.jpg?w=1000

  • Martin toto je jedna z mála kombinácií kedy mi mesh nevadí :D Inak ide mimo mňa. Na tomto renderi to ale vyzerá veľmi pekne.

    Čo sa ale týka toho klenutého zafíru na dolnom priehľade, nie je to tak trošku zbytočnosť ?

  • Ako priznam sa, ze sa mi pacia ovela viac ako niektore 7750ky od znamejsich znaciek, takze prijemne prekvapenie. Datum tam je ako päst na oko, ale nejak mi to nevadi.

  • vypadaj že určitě kvůli rotoru. Stroj do pouzdra nenamáčkli, tak to vyřešili klenbou. 44 by jim na tu vejšku a k chronu slušela víc. Komíny 42 maj velkou tendenci přepadávat, klasika PO 8500 42mm. Líběj se mi škrabky na brambory a k nim pasující indexy, rozhodně to není prvopočin. Celkově fajn, nápisy a plaketa za zásluhy ve swiss watches kšeftu...nebo co to je...mně vůbec nevaděj ani moc nerušej.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1