CLASSIC St. mawes Daniel Wllington

  • Ahojte,

    plánujem kúpiť priateľovi ako darček hodinky a náhodou som natrafila na toto fórum. Hneď na začiatku sa priznám, že nie som nejaký expert na hodinky a ani ich nemám doma neviem akú zbierku. Ale priateľa by som naozaj chcela potešiť nejakým lepším kúskom,nakoľko ten si na kvalitu celkom potrpí. Celkom ma zaujali tieto spomínané hodinky v ZOOT sú to hneď ti e prvé na foto, len tým, že ja sa do hodiniek nevyznám a tá značka mi nič nehovorí, neviem posúdiť kvalitku. Vedel by sa mi tu niekto k nim vyjadriť?

  • Tu k týmto hodinkám práve asi dostaneš trochu skreslené vyjadrenia, keďže to sú módne hodinky, ich hodinárska hodnota je nulová, ale keď ide iba o dizajn a niečo, čo by ukazovalo čas, v podstate prečo nie, akurát ich niekde nájdi lacnejšie, určite za nich nedávaj viac ako cca. 100€.

    + sú to momentálne najtuctovejšie hodinky na svete, neviem, či je to dobré, alebo zlé, ale je to tak.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Haha, predbehol som ťa, ale aspoň vidno, že názory na fóre sú relatívne konzistentné :mrgreen:

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Skús najprv povedať koľko by si chcela do hodiniek investovať. Základ na nejaké Seiko je cca 200€ a je to s mechanickým strojčekom. Za baterkové dáš možno aj menej. Ale ide naozaj o to či mu chceš dať hodinky, ktoré sú skôr designový prvok alebo ide o to že má hodinky rád a chceš ho niečím čo nečaká prekvapiť.

  • Úplne súhlasím so všetkým čo tu už bolo napísané. Ak hľadáš quartz hodinky s minimalistickým dizajnom tak by som možno ešte pozrel Junkers, Zeppelin alebo niečo z rady Capital od Orientu.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ešte doplním. Akurát som sa pozeral na jednu zo značiek od firmy Ickler, ktorá vyrába aj Archimede. Autran-Viala tam má pekné "Bauhaus" kúsky za dobré ceny hlavne kolekcia s názvom All Plano.

    link: http://www.autran-viala.com/en/watches/

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Takže, kočko! Keď už chceš silou mocou otrieskať 200 éčiek a chceš kvalitu:

    tak po 1: vykašli sa na tie DW a aj na ten módny portál, kde si ich našla

    po 2: zadaj do gúglu heslo hodinky a vyber si slušný hodinkový obchod

    po 3: nájdi si tam napr. značku Tissot a v rovnakej cene si vyberieš skoro to isté, akurát tá kvalita bude o 1000 % lepšia. Môžeš zabrúsiť aj do značky Wenger, či iných Švajčiarov, ale aj do Japoncov, uvedených v predošlých úvahách. Vybrať sa dá. Potom sa pochváľ.

    To je moja rada, lebo tie podstatné rozdiely ti vysvetlili kolegovia vyššie.

    P.S. Nezabudni vziať do úvahy jeho veľkosť zápästia, aby mu tvoj výber nebol primalý alebo priveľký., čo si našla. Uvedom si, že ťa nezjeme , si na to trocha priďaleko.:):):)

  • Skús najprv povedať koľko by si chcela do hodiniek investovať. Základ na nejaké Seiko je cca 200€ a je to s mechanickým strojčekom.

    Mechanické Seiko za 200€ pre človeka, ktorý sa nezaujíma o hodinky rozhodne neodporúčam, tam sú značné obmedzenia čo sa týka bežného užívania.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Všetko podstatné tu už bolo zodpovedané :) ja len aby si sa neobabrala tak náhodou mi pri prezeraní hodiniek vyskočili tie DW za 78€ tak len lepšie hľadaj a neber hneď prvé čo vidíš :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."