pulsar g10, alba apbt211 alebo cwc

  • Poprosim vas o nazor, ktore hodinky z tohto vyberu by ste brali, ak y bola zasadnou podmienkou odolnost voci otrasom a narazuvzdornost. K tym CWC, neviem aky je to model, ale nosila ich britska army pred pulsarmi a tusim aj po nich. Samozrejme, ak viete o nejakych podobnych hodinkach v podobnej kvalite, vizuale a cenovej relacii, budem rad, ked ich spomeniete. Za vsetky nazory vopred dakujem.

    Per aspera ad astra.

  • Predpokladám, že hľadáš niečo s Quartz pohonom. Z toho tvojho výberu ja by som zobral CWC G10 (SWISS MADE, ETA 955.102) ale tie majú plastové sklíčko (mne to na bežné nosenie neprekáža) a stoja zhruba 2x toľko ako Pulsar a Alba čo je v podstate Seiko. Presný cenový strop si neuviedol. Preto by som ešte pozrel Hamilton niečo z rady Khaki Field.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Aha tak cenovy strop do 150 eciek. Tie Hamiltony tym padom odpadaju. bol by som ochotny dat aj viac za seiko sbca001, ale tie su uz out. Nedaju sa zohnat. Este dalsou podmienkou pre mna su arabske cislice na ciferniku.

    Tie alby idu okolo 70-80 eciek, tak nevim. Vychadzaju z toho pomerne dobre: wr 200, mineral sklo..., je to vlastne seiko.

    Napr. tu: https://www.amazon.com/Seiko-Alba-mil…eywords=APBT211

    este su nejake precista prs10, co, podobne vyzeraju, ale neviem ako je na tom s kvalitou tato firma.

    Skoro som zabudol: Dakujem za rychle odpovede :] .

    Budem vdacny za dalsie navrhy. Dakujem.

    Per aspera ad astra.

  • Kvality sa obavat nemusis. Spravili tieto perfektne hodinky - http://wornandwound.com/a-look-at-the-…zech-air-force/ Velmi som ich chcel. Zial, su uz vypredane :( Na druhom fore ich clenovia maju, ale nik ich nechce pustit ;(

  • Rad by som sa v suvislosti s tymto vyberom este opytal v com spociva rozdiel medzi solarnym napajanim a standardnymi quartz hodinkami. Sak tie maju pohon na baterku a solarky tiez pohana baterka. S tym rozdielom, ze je dobijatelna prostrednictvom svetla. Ci? A s tym svetlom je to ako? Dobije to aj neonka, alebo len slnecne svetlo? Robim totiz pod umelym osvetlenim a na denne svetlo niekedy vyleziem tak na 1 hodinu denne.

    Per aspera ad astra.

  • Klasický Quartz je jasnej, baterka. Čím jsou hodinky déle bez servisu stroje, tím dříve dochází k jejímu vybití. Zrovna tak při používání komplikací, třeba chronografu. Solárnímu napájení stačí umělé světlo, nepotřebuje přímo denní. Výdrž článku se udává kolem 10 let, ale to je ovlivněno i stářím hodinek, než si je přineseš z obchodu domů. Není výjimkou, že hodinky šlapou 12-14 let a třeba déle bez potřeby měnit článek. čím jsou hodinky starší, tím hůř se potřebný článek sežene, ale to nás myslím trápit nemusí. Nárazuvzdornost, to je otázka. Obecně platí, že quartz vydrží daleko více než mechanika, ale jsou i výjimky, ovšem ne v tvé cenové kategorii.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Takze solarky su v podstate quartz, abo nie? A teda, da sa zrovnat narazuvzdornost solarnych h. s quartz h. Ono uz dva roky nosim na ruke lidlacke hodinky za osem eurosikov( rubem drevo, pilim motorovkou, kupem sa v mori, potapam do dvoch metrov, robim s priklepovou vrtackou) proste nesetrim ich nejako a oni, div sa svete idu. Maju dve nevyhody pre mna- maly cifernik a absencia ocislovania hodinovych znaciek. Su vsak plastove cierne a ku bielej koseli moc nejdu. Preto zhanam hodinky, ktorym mozem dat takto zahulit a zaroven si ich mozem dat aj do spolocnosti. A samozrejme, aby ma velmi nebolelo, ked sa nahodou rozhodnu dat zbohom.

    Aby som nezabudol, nadmerne sa potim pri praci, takze poniklovane mosadzne sa u mna nechytaju.

    Ergo, hladam cosi co bude naplnovat tieto moje poziadavky. Asi tazka uloha, ale prave preto sa obraciam sem na vas. :amen: :super:

    Per aspera ad astra.

  • Ak chceš maximálnu odolnosť a vojenský vzhľad, pozri Marathon watches, to sú jedny z najodolnejších hodiniek na trhu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Dakujem za nazor, ale marathony su trochu mimo financny strop. Teda ak chcem nove. Pouzite by som velmi nechcel kupovat. Vzhlad nemusi byt vojensky. Priznam sa ze povodne som vychadzal zo vzhladu seiko sbca001. Kamos ich ma uz par rokov a jedina pripomienka z jeho strany bola slabina v kolickoch, co drzia remienok. Ale kedze ich uz niet ...

    Zacinam mat pocit, ze u mna vitazia alba apbt211


    Per aspera ad astra.

  • Ak chce rúbať drevo, príliť motorovou pílou a hlavne vŕtať príklepovou vŕtačkou, tak ako píše, quartz je skutočne lepšia voľba. Ešte ma napadli Citizen BN0100, to sú fajn odolné quartz hodinky, akurát majú 23mm rozteč nožičiek.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Hej, hej, chcem presne robit to, co som uz vyssie spominal, takze automatom by sa to asi nepacilo.

    Som tucny nizky chlap, takze privelka roztec noziciek hodin je na mojej ruke zanedbatelna, ale tie citizeny zial nemaju ocislovane cele hodiny, alebo znacenie hodin- cifernik. Ako sa tomu vlastne hovori?

    Ten rozdiel v odolnosti medzi solarkami a standardnym quartz-om by ma ale zaujimal, pretoze, ak je zanedbatelny, tak by sa celkom dobre rozsiril vyber. Co vy na to?

    Per aspera ad astra.

  • Solárne dobíjanie odolnosť neovplyvňuje, solárne stroje v seiko aj Citizen hodinkách sú vo všeobecnosti veľmi spolahlivé. Tie Citizeny číslené indexy skutočne nemajú, to je pravda.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Uff, takze rozsirujem obzory a zaujem o solarne hodinky. Nejaky navrh s tymi parametrami na zaciatku vlakna by bol?

    Per aspera ad astra.

  • Napadlo ma toto - Seiko SNE095P2. Videl som ich už dávnejšie párkrát naživo. Vadilo mi asi len to, že majú celo leštené púzdro.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Dakujem vam vsetkym za pomoc, necham si to v hlave trochu ulezat a ked sa rozhodnem, dam vam vediet ako. Ak to nebude vadit, pripadne sem hodim par fotiek, ked mi dojde, to, co si objednam.

    Per aspera ad astra.